Banner Promo

Vítkovičtí hokejisté přispěli na hipoterapii

Datum publikování:

Hokejisté Vítkovic podpořili finančním darem hiporehabilitaci. V neděli 28. června 2020 zavítali zástupci HC VÍTKOVICE RIDERA do Jezdeckého klubu Sviadnov, kde předali finanční dar v hodnotě 33 tisíc korun.

Nedělní odpoledne sice díky proměnlivému počasí nepřilákalo do areálu JK Sviadnov tolik návštěvníků, kolik si organizátoři rodinného odpoledne určeného pro milovníky koní přáli, nicméně jeden z hlavních bodů programu se naplnit podařilo: předání finančního daru vítkovických hokejistů na podporu hipoterapie, které se ve sviadnovském klubu věnují již od roku 1991. 

Částku 33 000 Kč, která vzešla ze sbírky mezi hráči A-týmu a zaměstnanci HC VÍTKOVICE RIDERA, předali brankář Miroslav Svoboda a člen představenstva klubu Petr Handl do rukou předsedkyně JK Sviadnov a vedoucí jezdeckého výcviku Darji Hrůzkové.

„Jako sportovci moc dobře víme, jak cenné je právě zdraví. Proto jsme rádi, když můžeme přispět na činnost těch, kdo pomáhají zlepšit kvalitu života dětem se zdravotními problémy, třeba právě prostřednictvím hipoterapie,“ zmínil při předávání daru Mirek Svoboda, který pak během prohlídky stájí prozradil, že sám už na koni jednou jel během svého působení v Americe. 

Sbírka pro sviadnovský klub proběhla mezi hráči a zaměstnanci našeho klubu již v průběhu uplynulé sezony, ale teprve nyní byla příležitost vybrané peníze předat. Proč, to přiblížil Petr Handl: „Nejprve jsme zvažovali možnost pozvat rodiny, které jsou klienty sviadnovského hiporehabilitačního střediska, na některé z našich domácích utkání a spojit předání finančního daru i s hokejovým zážitkem. Pro většinu dětí by to ale bylo s ohledem na jejich zdravotní komplikace příliš náročné, a proto jsme se dohodli, že raději přijedeme po sezoně na některou akci jezdeckého klubu do Sviadnova. Veškerý jarní program musel být ale zrušen kvůli koronavirové pandemii, a tak jsme se potkali až teď. A jsme rádi, že náš dar udělal radost a poslouží dobré věci.“ 

Sviadnovský jezdecký klub je jedním z 57 hiporehabilitačních center, která v rámci celé ČR sdružuje Česká hiporehabilitační společnost (ČHS). Zároveň je jedním z pouhých dvou středisek v Moravskoslezském kraji, jejichž terapeuti a instruktoři mají požadované vzdělání a hiporehabilitační koně mají licenci ČHS nebo registraci pro parajezdectví. „Provoz celého střediska není samozřejmě vůbec levnou a snadnou záležitostí. Stejně jako všechny činnosti v našem občanském sdružení se ani tato neobejde bez podpory našich příznivců a sponzorů a rovněž v neposlední řadě bez mnoha hodin práce rehabilitačního týmu, který tuto činnost provádí bezplatně ve svém volném čase. O to více si vážíme i podpory ze strany HC VÍTKOVICE RIDERA, protože příspěvek v takové výši je pro nás velikou pomocí,“ nešetřila slovy díků paní Darja Hrůzková.

Více informací o činnosti Jezdeckého klubu Sviadnov se dozvíte na stránkách www.jksviadnov.cz

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
Galler Kantonalbank Arena, Rapperswill

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary247421131
11HC ŠKODA PLZEŇ247331130
12HC VÍTKOVICE RIDERA235151222
13Rytíři Kladno234341222
14BK Mladá Boleslav254221718