Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Vítkovičtí hokejisté přispěli na hipoterapii

Datum publikování:

Hokejisté Vítkovic podpořili finančním darem hiporehabilitaci. V neděli 28. června 2020 zavítali zástupci HC VÍTKOVICE RIDERA do Jezdeckého klubu Sviadnov, kde předali finanční dar v hodnotě 33 tisíc korun.

Nedělní odpoledne sice díky proměnlivému počasí nepřilákalo do areálu JK Sviadnov tolik návštěvníků, kolik si organizátoři rodinného odpoledne určeného pro milovníky koní přáli, nicméně jeden z hlavních bodů programu se naplnit podařilo: předání finančního daru vítkovických hokejistů na podporu hipoterapie, které se ve sviadnovském klubu věnují již od roku 1991. 

Částku 33 000 Kč, která vzešla ze sbírky mezi hráči A-týmu a zaměstnanci HC VÍTKOVICE RIDERA, předali brankář Miroslav Svoboda a člen představenstva klubu Petr Handl do rukou předsedkyně JK Sviadnov a vedoucí jezdeckého výcviku Darji Hrůzkové.

„Jako sportovci moc dobře víme, jak cenné je právě zdraví. Proto jsme rádi, když můžeme přispět na činnost těch, kdo pomáhají zlepšit kvalitu života dětem se zdravotními problémy, třeba právě prostřednictvím hipoterapie,“ zmínil při předávání daru Mirek Svoboda, který pak během prohlídky stájí prozradil, že sám už na koni jednou jel během svého působení v Americe. 

Sbírka pro sviadnovský klub proběhla mezi hráči a zaměstnanci našeho klubu již v průběhu uplynulé sezony, ale teprve nyní byla příležitost vybrané peníze předat. Proč, to přiblížil Petr Handl: „Nejprve jsme zvažovali možnost pozvat rodiny, které jsou klienty sviadnovského hiporehabilitačního střediska, na některé z našich domácích utkání a spojit předání finančního daru i s hokejovým zážitkem. Pro většinu dětí by to ale bylo s ohledem na jejich zdravotní komplikace příliš náročné, a proto jsme se dohodli, že raději přijedeme po sezoně na některou akci jezdeckého klubu do Sviadnova. Veškerý jarní program musel být ale zrušen kvůli koronavirové pandemii, a tak jsme se potkali až teď. A jsme rádi, že náš dar udělal radost a poslouží dobré věci.“ 

Sviadnovský jezdecký klub je jedním z 57 hiporehabilitačních center, která v rámci celé ČR sdružuje Česká hiporehabilitační společnost (ČHS). Zároveň je jedním z pouhých dvou středisek v Moravskoslezském kraji, jejichž terapeuti a instruktoři mají požadované vzdělání a hiporehabilitační koně mají licenci ČHS nebo registraci pro parajezdectví. „Provoz celého střediska není samozřejmě vůbec levnou a snadnou záležitostí. Stejně jako všechny činnosti v našem občanském sdružení se ani tato neobejde bez podpory našich příznivců a sponzorů a rovněž v neposlední řadě bez mnoha hodin práce rehabilitačního týmu, který tuto činnost provádí bezplatně ve svém volném čase. O to více si vážíme i podpory ze strany HC VÍTKOVICE RIDERA, protože příspěvek v takové výši je pro nás velikou pomocí,“ nešetřila slovy díků paní Darja Hrůzková.

Více informací o činnosti Jezdeckého klubu Sviadnov se dozvíte na stránkách www.jksviadnov.cz

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >