Vítkovické A-mužstvo zahájilo letní přípravu (AKTUALIZOVÁNO + VIDEO)

Nově se tvořící tým přivítala sluncem zalitá Ostrava. A-mužstvo Vítkovic zahájilo v pondělí společnou část letní přípravy na novou extraligovou sezonu. Nechyběly ani nejnovější posily.

Na skupinky, s rozestupy, s dezinfekcí, ale s nadšením a pozitivně. Vítkovičtí hokejisté v pondělí zahájili letní přípravu na nový extraligový ročník.

Nechyběly ani nejnovější posily v čele se Zbyňkem Irglem, Lukášem Krenželokem, ale ani Patrik Koch, Jakub Kubeš či Josef Mikyska. Širší kádr pro přípravu uzavřen samozřejmě ještě není, aktuálně při startu přípravy čítá 25 jmen. Na prvním tréninku chyběli Kanaďané Alexandre Mallet a Jesse Dudas, kteří se k týmu ze zámoří připojí a ž v průběhu léta a také Peter Šišovský, který celou dobu karantény absolvuje na Slovensku. Někteří další hráči se budou nadále připravovat individuálně.

Vítkovičtí během prvního dne měli v plánu absolvovat kondiční testy. Namísto domácí OSTRAVAR ARÉNY zvolili atletický ovál na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích, počasí jim přálo.

„Přesně podle těch pravidel – trénujeme na skupinky. Ráno se nás sešel celý tým, pětadvacet hráčů. Nebyl akorát Peter Šišovský, který je na Slovensku a vzhledem k tomu, že má individuální přípravu, nechtěli jsme jej tady zbytečně nutit přijet, když víme, jaká omezení cestování přes hranice je. Těžkopádně a s obtížemi by se vracel. Individuální plán má také Zbyněk Irgl a další hráči. V dnešní době to není žádný problém. Všichni hráči jsou profesionálové a hrají o své živobytí, takže já s tím problém nemám. Zvlášť, tak, jak ty hráče znám, včetně Zbyňka Irgla,“ zmínil k prvnímu tréninku hlavní trenér Mojmír Trličík.

„My jsme sezonu dokončili tak, jak jsme ji dokončili. Už tehdy jsme měli v plánu se poprvé sejít 4. května, což se nám podařilo a mohli jsme se takto i nyní sejít. Plán tak máme dodržený. Tento týden jedeme na skupiny a uvidíme, jak se to bude uvolňovat, jak nám situace dovolí pokračovat dál, jestli to v dalších týdnech nepůjde už hromadně,“ nastínil nejbližší dny přípravy Trličík. Jedinou komplikaci vidí v absenci soustředění. „To je jediné, co nám narušilo plán, že s ohledem na momentální situaci nemáme na programu soustředění. Ale i to se může velice rychle realizovat. Podle situace.“

Pokud jde o skladbu kádru, je s ní hlavní trenér spokojen, byť samozřejmě není ještě uzavřen a případné zásahy neodmítá. Otázka padla na eventuální příchod Romana Poláka z NHL. „Tak já bych ho samozřejmě do týmu bral, nejen já, celý realizační tým a myslím i všichni fanoušci vítkovického hokeje. Stejně tak si ale dokážu představit, že i řada jiných klubů by jej ráda přivítala ve svém týmu. My jsme s Romanem měli schůzku, takže v kontaktu jsme, ale bylo to takové přátelské posezení, ne konkretizace okamžité spolupráce,“ vylíčil Mojmír Trličík.

HC VÍTKOVICE RIDERA – Příprava 2020

Brankáři: Miroslav Svoboda, Daniel Dolejš

Obránci: Robert Černý, Jesse Dudas, Patrik Koch, Lukáš Kovář, Jakub Kubeš, Jan Štencel, Peter Trška

Útočníci: Rastislav Dej, Jan Hruška, Zbyněk Irgl, Lukáš Krenželok, Tomáš Kubalík, Dominik Lakatoš, Alexandre Mallet, Josef Mikyska, Ondřej Roman, Jan Schleiss, Nicolas Werbik, Jan Bernovský, Josef Baláž, Martin Dočekal, Petr Fridrich, Peter Šišovský

Hlavní trenér: Mojmír Trličík

Asistenti trenéra: Darek Stránský, Ladislav Svozil

Trenér brankářů a vedoucí mužstva: Martin Prusek

Kondiční trenér: Igor Horyl

Fyzioterapeut: Bc. Filip Němec

Kustodi: Petr Celerin, Jan Puškár

Vítkovičtí mohou přísná nařízení vlády, spojená se zamezením šíření nákazy COVID-19, bez problémů plnit nejen tréninky ve skupinkách a s dodrženými rozestupy, ale taky dodržováním hygienických pravidel včetně náročné a pravidelné dezinfekce. A to díky vydatné pomoci partnera vítkovického hokejového klubu, společnosti BorsodChem MCHZ.

„Veškeré tréninky budou samozřejmě probíhat plně v souladu s nařízeními vlády týkajícími se dodržování hygienických podmínek během přípravy profesionálních sportovců. Například povinnost dezinfikovat si nejen ruce, ale i cvičební pomůcky, se podařilo zajistit díky dodávce dostatečného množství dezinfekčních prostředků od společnosti BorsodChem MCHZ, jednoho z oficiálních partnerů našeho klubu,“ těší prezidenta HC VÍTKOVICE RIDERA Petra Handla.

Zásilka dezinfekcí připravená v zázemí kabiny A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA. Dodavatelem je společnost BorschodChem MCHZ, oficiální partner vítkovického hokejového klubu