Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Vítkovické A-mužstvo musí do karantény: 19 pozitivních případů COVID-19

Datum publikování:

Kompletní A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA musí do karantény. Testy na COVID-19 odhalily 17 pozitivních hráčů a 2 pozitivní trenéry. Ostravský klub poslal kompletní tým a realizační štáb preventivně na testy poté, co v průběhu úterý a středy hlásili hráči příznaky onemocnění.

Výsledky testů odhalily v kabině Vítkovic 19 pozitivních jedinců na onemocnění COVID-19, konkrétně 17 hráčů a 2 trenéry. Zbytek testovaných hráčů a členů realizačního týmu byl negativní. Jména pozitivně testovaných klub zveřejňovat s ohledem na ochranu osobních údajů nebude.

Ostravané se k preventivním testům na koronavirovou nákazu odhodlali poté, co v průběhu úterý a středy ohlásila část hráčů A-mužstva příznaky onemocnění, především zvýšenou teplotu, zvýšenou tělesnou únavu, bolest kloubů a celkovou slabost. V průběhu středy pak celý tým včetně trenérů a realizačního štábu absolvoval testy na COVID-19. Výsledky testů byly vítkovickému klubu oznámeny příslušnou laboratoří ve čtvrtek po 20. hodině.

Vítkovičtí rovněž preventivně odložili čtvrteční zápas 1. kola Tipsport Extraligy s Litvínovem. Pozitivní testy na COVID-19 znamenají, že se kompletní mužstvo, tedy hráči i členové realizačního týmu, kteří byli spolu v posledních dnech v kontaktu, musí podrobit karanténě. Klub intenzivně řeší společně s Krajskou hygienickou stanicí Ostrava i s řídícími orgány Tipsport Extraligy nastalou situaci a další postup.

Z výše popsaného a vzhledem k nařízené karanténě je jasné, že i následující zápasy Tipsport Extraligy budou muset Vítkovičtí odložit, přesný počet kolik a na jaké termíny – bude v dohledné době upřesněno v návaznosti na informace KHS Ostrava a TELH. Vítkovický klub o tom samozřejmě bude informovat prostřednictvím svých mediálních kanálů.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE191143144
2HC VÍTKOVICE RIDERA191024338
3HC Olomouc17930533
4HC KOMETA BRNO17840532
5HC Oceláři Třinec16714427
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >