Vítkovické A-mužstvo musí do karantény: 19 pozitivních případů COVID-19

Kompletní A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA musí do karantény. Testy na COVID-19 odhalily 17 pozitivních hráčů a 2 pozitivní trenéry. Ostravský klub poslal kompletní tým a realizační štáb preventivně na testy poté, co v průběhu úterý a středy hlásili hráči příznaky onemocnění.

Výsledky testů odhalily v kabině Vítkovic 19 pozitivních jedinců na onemocnění COVID-19, konkrétně 17 hráčů a 2 trenéry. Zbytek testovaných hráčů a členů realizačního týmu byl negativní. Jména pozitivně testovaných klub zveřejňovat s ohledem na ochranu osobních údajů nebude.

Ostravané se k preventivním testům na koronavirovou nákazu odhodlali poté, co v průběhu úterý a středy ohlásila část hráčů A-mužstva příznaky onemocnění, především zvýšenou teplotu, zvýšenou tělesnou únavu, bolest kloubů a celkovou slabost. V průběhu středy pak celý tým včetně trenérů a realizačního štábu absolvoval testy na COVID-19. Výsledky testů byly vítkovickému klubu oznámeny příslušnou laboratoří ve čtvrtek po 20. hodině.

Vítkovičtí rovněž preventivně odložili čtvrteční zápas 1. kola Tipsport Extraligy s Litvínovem. Pozitivní testy na COVID-19 znamenají, že se kompletní mužstvo, tedy hráči i členové realizačního týmu, kteří byli spolu v posledních dnech v kontaktu, musí podrobit karanténě. Klub intenzivně řeší společně s Krajskou hygienickou stanicí Ostrava i s řídícími orgány Tipsport Extraligy nastalou situaci a další postup.

Z výše popsaného a vzhledem k nařízené karanténě je jasné, že i následující zápasy Tipsport Extraligy budou muset Vítkovičtí odložit, přesný počet kolik a na jaké termíny – bude v dohledné době upřesněno v návaznosti na informace KHS Ostrava a TELH. Vítkovický klub o tom samozřejmě bude informovat prostřednictvím svých mediálních kanálů.

12HC KOMETA BRNO11231513