Banner Promo

Vítkovická mládež součástí historického průvodu k výročí Velké Ostravy

Datum publikování:

Ulicemi ostravského centrálního obvodu po sobotní 13. hodině prošel prvorepublikový průvod, který byl jedním z vrcholů oslav 100 let od vzniku tzv. Velké Ostravy.

Lidé, kteří si jej nenechal ujít, viděli zástupce ostravských obvodů v dobových kostýmech nebo historická auta. Průvodu se zúčastnila také početná skupina mladých hokejistů HC VÍTKOVICE RIDERA spolu se svými trenéry.

„V průřezu tady máme zastoupeny všechny týmy od třetí třídy až po juniorku, a to včetně trenérů, kteří jsou tady v kompletní sestavě. Kluci to měli dobrovolně povinné, ale počasí nám vyšlo, tak doufám, že si to tady společně užijeme, je to pro dobrou věc,“ uvedl před startem průvodu trenér deváté třídy Libor Pavliš.

Historický průvod vedl z ulice Vítězná až na Masarykovo náměstí, kde byl pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. Představitelé města a starostové obvodů společně podepsali symbolické prohlášení, které spolu se speciálními dary pro další generace uložili do časové schránky, kterou uschová Archiv města Ostravy.

Vítkovičtí hokejisté se k oslavám 100 let Velké Ostravy připojili již na konci února, kdy v retro zápase dvěma góly sestřelil brněnskou Kometu Rihards Bukarts. Vítkovičtí do zápasu nastoupili ve speciálních retro dresech, které měli fanoušci následně možnost vydražit v aukci. Jeden z retro dresů klub věnuje také do ostravského muzea.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025