Banner Promo

Vítkovická akademie v sezonním hodnocení na skvělém 5. místě

Datum publikování:

Akademie HC VÍTKOVICE RIDERA obsadila v sezonním rankingu 2023/2024 výborné 5. místo. Žebříček, který se sestavuje nejen na základě výsledků v soutěžích, hodnotí reálný přínos jednotlivých líhní českému hokeji obecně. Vítkovičtí za sebou v hodnocení ročníku 2023/2024 nechali například Pardubice, Spartu a další špičkové organizace.

Vítkovice i v současnosti platí za jednu z významných českých hokejových líhní a fakt, že se v ostravském klubu dlouhodobě dobře pracuje s mládeží potvrzuje žebříček Českého svazu ledního hokeje a tabulka soutěže o Nejlepší akademii Českého hokeje za sezonu 2023/2024.

 

Páté místo za sezonu 2023/2024

Akademie HC VÍTKOVICE RIDERA obsadila v žebříčku sezony 2023/2024 výborné 5. místo. Žebříček je sestavován na základě řady kritérií, nezohledňuje jen samotné výsledky a umístění v soutěžích dorostu a juniorů, ale promítají se do něj také počty mládežnických reprezentantů, účast hráčů v zahraničních soutěžích, na zámořských draftech nebo v tuzemské extralize dospělých. Páté místo Vítkovic v rankingu za uplynulou sezonu je výborným výsledkem.

„I letos patříme k nejlepším českým klubům, z čehož máme samozřejmě velkou radost. Ve Vítkovicích se každoročně snažíme pracovat tak, abychom vychovávali hráče nejen pro áčko, ale také pro mezinárodní hokej. Páté místo je oceněním jak pro samotné hráče, tak také pro naše trenéry a celý klub. Do budoucna se budeme samozřejmě snažit tuto pozici ještě vylepšit,“ hodnotí sportovní ředitel a šéftrenér mládeže Roman Šimíček.

Za zmínku stojí fakt, že Vítkovice letos dodaly do týmu bronzové reprezentace do 20 let obránce Matěje Prčíka s útočníkem Matějem Přibylem. Vítkovickou minulost má navíc i třetí nejproduktivnější hráč šampionátu Matyáš Melovský.

Klubový ranking v sezoně 2023/24

Bilance za pět let – Vítkovice se drží ve špičce

Český hokej sestavil rovněž celkové hodnocení Akademií a mládežnických klubů za období uplynulých pěti let. I v tomto rankingu se Vítkovice drží na špici. Do tabulky bylo zahrnuto celkem 34 klubů a HC VÍTKOVICE RIDERA se umístily na 6. místě. V období let 2019 – 2024 za sebou modro-bílí nechali organizace, jakými jsou Sparta, Třinec nebo Pardubice.

 

Systém bodování

Reprezentační akce: Euro Hockey Tour, Hlinka Gretzky Cup – 50 bodů; mistrovství světa do 18 a 20 let – 75 bodů; olympijské hry, Světový pohár, mistrovství světa – 150 bodů
Vstupní draft NHL: 10–500 bodů podle umístění, s výrazným zvýhodněním umístění na nejvyšších příčkách
Tipsport extraliga: 5–120 bodů podle počtu utkání a průměrného ice timu, brankáři podle počtu minut
Zahraniční soutěže: Podle počtu utkání, brankáři podle počtu minut. NHL – 50–150 bodů; AHL – 20–80 bodů; Kontinentální liga, švédská SHL, finská Liiga, švýcarská NLA – 20–80 bodů
Bonusové body: Infrastruktura, testování hráčů a mezinárodní program

Hodnoceni jsou hráči české státní příslušnosti, kteří v sezoně spadali do juniorské kategorie a v posledních čtyřech ročnících strávili alespoň jednu soutěžní sezonu v českém klubu.

Pokud hráč nastupoval ve více českých klubech, jsou body rozděleny podle délky jeho působení: Za kompletní čtyři sezony to je 100 procent, za tři 75, za dvě 50 a za jednu 25 procent. Výjimku tvoří extraliga, kde získává všechny body klub, v němž hráč dostal v průběhu dané sezony největší prostor.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025