Banner Promo

Vítkovicím pauza předčasně končí. Čekají je dva duely v Kladně

Datum publikování:

Ani třetí reprezentační přestávku nemají hokejisté Vítkovic k dispozici v kompletní délce. Na rozdíl od téměř celého zbytku extraligové sestavy je čekají v sobotu a v pondělí dohrávky odložených zápasů. Oba duely hrají na ledě Kladna, což může hodně napovědět o závěru základní části.

 

Únorová reprezentační přestávka tradičně všem klubům přijde vhod jako poslední možnost načerpat síly a dobít baterky před vyvrcholením extraligové sezony. Ani ve Vítkovicích tomu není jinak. Modro-bílí se po nevydařené domácí čtyřzápasové šňůře vrátili ke každodenní tvrdé tréninkové práci. „Soustředili jsme se a soustředíme se na víceméně všechny aspekty hry, které nás tíží. Naše snaha byla mít náročnější a intenzivnější tréninky tak, abychom byli připravení do zápasů, které nás čekají po pauze,“ vysvětluje hlavní trenér Vítkovic Pavel Trnka.

Ani únorovou pauzu ale Ostravané nemají k dispozici kompletní. Listopadovou přestávku vyplnily zápasy osmifinále Ligy mistrů s finským Lahti. Prosincové soutěžní přerušení se Vítkovic netýkalo, protože se střetly se švýcarským Rapperswilem. Únorová pauza padla na oltář dohrávaným odloženým zápasům. Zatímco takřka celý zbytek extraligového pole má pauzu až do příští středy, Vítkovičtí v pátek vyrážejí do Kladna, kde je v sobotu a také v pondělí čekají celkem dva zápasy. „Samozřejmě ten program nyní je náročný, ale to byl náročný po celou sezonu. Měli jsme tam zápasy Ligy mistrů a o to ten kalendář byl náročnější, ale to je fakt, který tak bereme. I když ten prostor, který nyní máme, je menší, tak se ho pořád snažíme efektivně využít k tomu, abychom pracovali na těch věcech, které je potřeba zlepšit. Já bych chtěl zdůraznit, že to v žádném případě neřešíme, jestli to je nebo není výhoda. Prostě je to tak, jak to je a s tím se musíme poprat,“ uvědomuje si hlavní kouč Vítkovic.

Předchozí zápasy Vítkovičtí museli odehrát bez zraněného Rastislava Deje, který utrpěl zlomeninu na ruce už v duelu v Brně. Těsně před pátečním utkáním s Kladnem vypadl ze sestavy Marek Kalus, prodělal operační zákrok a svému týmu bude také ještě nějaký čas chybět. „Ani jeden z nich určitě ještě po pauze nebude. Jak Rasty Dej, tak Marek Kalus jsou hráči, kteří nám určitě v sestavě chybí, ale je to asi tak, jako s tím programem. Prostě bohužel to tak je, i zranění k hokeji patří a holt tyhle hráče k dispozici nyní nemáme a musí je nahradit někdo jiný. Ani Rasty, ani Kalousek nyní ještě připravení nejsou a nevypadá to, že by v brzké době byli,“ ví Pavel Trnka.

Nyní jej před ostravským celkem hodně důležitý dvojzápas. Vítkovičtí mají na rozdíl od ostatních svých soupeřů k dobru ještě tři zápasy, dva z nich budou hrát nyní. Oba z nich v Kladně. Dvojduel hodně napoví, Vítkovičtí mohou Kladenské přikovat k poslednímu místu a sami si výrazně vylepšit bodové konto a vystoupat tabulkou k desáté příčce. Ovšem pokud se jim na ledě Rytířů nezadaří, výrazně si tím Jágrův tým polepší směrem k záchraně a naopak Ostravané mohou opět zabřednout.

„Velice náročný trip. Víme, že nás čeká malé kluziště, že u nich doma je to jejich prostředí, ve kterém umí hrát a jsou tam zvyklí hrát. My se teď připravujeme tak, abychom ta utkání zvládli a hlavně, abychom byli stoprocentně připravení. Protože náš největší problém jsou ty výkyvy ve výkonech. Ty jsou obrovské. My se s tím neustále pereme. Když už se nám něco herně vydaří, tak je pak problém na to navázat. To nás nejvíce tíží. Výkonnostně jsme na tom jednou solidně a následně přijde velký propad, kdy se vracíme úplně na začátek. To je to, na čem musíme nejvíce a neustále pracovat a je to to, co musíme zlepšit,“ varuje trenér Trnka.

Netradiční je i fakt, že Vítkovice hrají dva zápasy ve třech dnech, oba na ledě jednoho soupeře. Trochu to už vzdáleně připomíná play off, i když tak to Ostravané ještě nyní nevnímají. „Zatím to takto nevidíme. Prostě máme před sebou dva zápasy, na které se musíme připravit. Dvě utkání po sobě, to je běžná programová věc. Jinak to termínově nešlo, čili to bereme jako fakt. Možná může být výhodou, že se připravujeme dvakrát na stejného soupeře. Každopádně do Kladna jedeme s tím, že chceme být úspěšní,“ dodává trenér Trnka.

 

 

Tipsport Extraliga 2023/2024

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761