Vítkovice získaly z Komety urostlého Martina Dočekala

Robustní útočník Martin Dočekal je od pátku novým hráčem HC VÍTKOVICE RIDERA. Třebíčský rodák přichází do ostravského klubu pomoci se záchranou v extraligové soutěži a s odhodláním pokračovat ve vítkovických barvách i v nadcházející sezoně.

Vítkovice získaly do svého středu dalšího člena mistrovské dynastie Komety Brno. Jih Moravy za její sever mění s okamžitou platností útočník Martin Dočekal. Devětadvacetiletý forvard přichází do ostravského klubu s odhodláním pomoci se záchranou a také s ochotou pokračovat ve Vítkovicích i v příští sezoně.

„Jednání mezi mnou a majitelem Komety Brno Liborem Zábranským jsme rychle dotáhli do úspěšného konce a získali jsme tak do naší ofenzivy Martina Dočekala, o kterém jsme přesvědčeni, že díky svým fyzickým dispozicím i zkušenostem bude pro náš boj o záchranu přínosem. Vzhledem k tomu, že jednání mezi oběma kluby byla velice rychlá, bude Martin Dočekal připraven nastoupit už v pátek proti Hradci Králové,“ zmínil šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík. V ostravském klubu tak zůstávají nadále na hráčském trhu aktivní, aby před koncem přestupního termínu co nejvíce posílili kádr, se kterým aktuálně bojují o záchranu. V tomto týdnu se kromě Dočekala připojil k mužstvu i exbrněnský útočník Jan Hruška a také exhradecký zadák Mislav Rosandič. Od začátku kalendářního roku pak přibyl ještě z Plzně útočník Miroslav Indrák, do sestavy se vrátil obránce Blaž Gregorc.

Martin Dočekal je odchovancem třebíčského hokeje. Krátce působil v mládežnických kategoriích Jihlavy a Pardubic, ale stabilně zakotvil v Kometě Brno, jejíž dres oblékal od roku 2012. Urostlý forvard skvěle zapadl do jihomoravské mozaiky pro útok na historický 12. a 13. mistrovský titul. Svým herním pojetím je spíše defenzivnějším typem útočníka, tvrdým, bojovným. V celkových statistikách má zapsáno 387 extraligových startů, v nich nastřílel 57 gólů a přispěl 65 asistencemi, v hodnocení +/- si drží dlouhodobý standard +29. Tuto sezonu odstartoval krátkým působením ve Spartě Praha, v průběhu sezony se vrátil do Komety. V aktuálním ročníku odehrál 25 zápasů vstřelil 1 gól, na 4 nahrál, v bilanci +/- má -2.

Martin Dočekal

Číslo dresu:
Post:
útočník
Narozen:
7. prosince 1990 v Třebíči
Národnost: CZE
Výška:
192 cm
Váha:
99 kg
Držení hole: