Vítkovice zahájily letní přípravu na sezonu 2023/2024

Vítkovičtí hokejisté jsou zpět v procesu. V pondělí 15. května odstartovalo A-mužstvo letní tréninkový dril na nadcházející extraligovou sezonu.

Čtyři týdny po vyřazení v semifinále play off 2023 odstartoval A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA tréninky na novou extraligovou sezonu. Čtvrtý celek ročníku 2023/2024 zahájil takzvanou suchou část letní přípravy.

„Oproti předchozím dvěma letům, kdy jsme u mužstva, jsme začali o něco dříve. Respektive ta pauza mezi koncem předešlé sezony a začátkem přípravy byla kratší, protože jsme letos hráli semifinále. Sešli jsme se tedy po kratší dovolené, ale věřím, že natěšení a že příprava bude zase velice kvalitní,“ zmínil k prvnímu dni tréninků hlavní trenér Miloš Holaň.

Letní příprava, především ta takzvaná suchá část – tedy tréninky mimo led, je tradičně v gesci kondičního trenéra. Ve Vítkovicích po dlouhých patnácti letech skončil Igor Horyl, štafetu předal mladšímu kolegovi. „Nastala u nás velká změna, Igora Horyla nahradil Tomáš Bystroň. Ten pracoval dosud v mládeži, především pro juniorku. Z osobního hlediska ho znám už z doby, kdy jsem trénoval v Porubě a využíval jsem jeho služeb pro mužstvo v první lize. Takže vím, jak pracuje a věřím, že to bude zase nový náboj i pro hráče. Změna, která něco nového přinese,“ prozradil hlavní vítkovický kouč.

Nestává se často, aby se v první den letní přípravy sešlo kompletní mužstvo bez výjimek. Například aktuálně mimo jsou slovenský a lotyšský reprezentant Mário Grman respektive Roberts Bukarts, kteří jsou na mistrovství světa. K dispozici nejsou momentálně v Ostravě ani zámořští hráči Mueller, Krieger, Raskob a Percy. Z logických a především logistických důvodů mají individuální přípravu a k týmu se připojí až v letních měsících při startu tréninků na ledě. „Sešlo se nám prakticky všechno. Výjimkou jsou cizinci nebo také reprezentanti Grman a Bukarts. Machovský dostal ještě volno, protože měl sezonu delší než my. Tito hráči k nám přibydou později. Někteří mají samozřejmě individuály,“ vypočítal Holaň.

Nedílnou součástí letní přípravy je také přizvání mladých hráčů. Pozvánku na letošní tréninkový dril na suchu obdržela desítka juniorů. „Přizvali jsme i spoustu juniorů. Někteří s námi už letní přípravou prošli loni, někteří jsou noví. Máme tady kluky, kteří mají potenciál do mládežnických reprezentací, což jsme vyhodnotili jako správnou volbu, aby si právě tito hráči takzvaně přičichli k přípravě mužské kategorie. Pro nás trenéry je to zase dobrý obrázek o tom, jak daní kluci pracují v létě, abychom je poznali osobně po charakterové stránce a v otázce přístupu,“ nastínil trenér.

Náplň prvního dne, kromě společného úvodu v kabině a přivítání se po týdnech odpočinku, byla jediná – testy. „Hráči absolvovali testovou baterii, podle které rozdělíme skupiny a od úterý už pojedeme v tréninkovém procesu na skupiny. A vesměs to má všechno na starost už Tomáš Bystroň jako kondiční kouč,“ připomenul Holaň.

„Od úterý už tedy na skupiny, vesměs mladí – staří, ale podle silových možností a v tomhle směru budeme pokračovat až do konce týdne. Ještě se v každém dnu objeví určitý test fyzické připravenosti. Tolik k rozjezdu letní přípravy,“ dodal trenér Holaň s tím, že dle plánu první dva týdny budou hráči absolvovat v Ostravě. Třetí týden, tedy přelom května a června, čeká mužstvo tradiční soustředění v Nízkých Tatrách na Slovensku.

HC VÍTKOVICE RIDERA – letní příprava 2023

Brankáři: Lukáš Klimeš, Matěj Machovský, Denis Irgl (J)

Obránci: Juraj Mikuš, Petr Gewiese, Willie Raskob, Stuart Percy, Mário Grman, Lukáš Kovář, Jakub Stehlík, Matěj Prčík, Vojtech Zeleňák, Šimon Bialy (J), Jakub Fibigr (J), Marek Chaloupka (J)

Útočníci: Dominik Lakatoš, Roberts Bukarts, Jan Káňa, Jakub Kotala, Peter Mueller, Peter Krieger, Rastislav Dej, Marek Kalus, Petr Chlán, Petr Fridrich, Krzysztof Maciaś (J), Vojtěch Lednický, Josef Krejsa (J), Roman Půček, Jakub Ślusarczyk (J), Maxim Vehovský (J), Matěj Přibyl (J)