Vítkovice vyjely na led, kádr trénuje v kompletním složení

V neděli nanečisto a od pondělka už pěkně zostra. Vítkovický A-tým zahájil přípravu na ledě. Letní období dovolených tím končí a tréninkový dril znovu nabírá na obrátkách směrem k nové sezoně. Ostravský tým se sešel kompletní i se zahraničními a zámořskými posilami.

Ve zcela kompletním složení, tedy i se zahraničními a zámořskými posilami se v neděli odpoledne poprvé sešel současný tým HC VÍTKOVICE RIDERA. „Jsem rád, že jsme se všichni sešli dohromady, v jeden den. Tak, jak jsme si to plánovali. Že prostě neděláme rozdíly a výjimky, ale chceme vystupovat jako jeden tým od prvního dne,“ těší hlavního trenéra Miloše Holaně, který v kabině na úvodním meetingu přivítal všechny hráče, se kterými počítá pro nadcházející boje v nové extraligové sezoně.

Nedělní odpoledne bylo laděno více organizačně. Na programu bylo jak seznámení a úvodní mítink, rovněž také fasování výstroje. Následoval startovací trénink, ve kterém se nový vítkovický tým poprvé v současné podobě sešel i na ledě. Od pondělí pak už hráči Vítkovic polykají naplno ostré tréninkové dávky. „Pondělní trénink už byl rozdělený – obránci a útočníci, plus k tomu posilovna. V tomto trendu půjdeme první týden. Zaměříme se hodně na kondici, protože těch prvních čtrnáct dnů jsme záměrně vypustili zápasy a chceme se věnovat kondici a systému hry.“

První přípravné utkání sehrají Vítkovičtí 9. srpna s Třincem, do začátku sezony jich stihnou celkem deset. „Především zájezd Švýcarsko, tam ty zápasy už půjdou v rychlém sledu za sebou, takže nebude moc času na kondiční stránku,“ připomíná Holaň v návaznosti na delší úvod přípravy na ledě bez zápasu.

První tréninkové jednotky už mají vítkovičtí hokejisté za sebou. Na ledě nechyběl nikdo, k týmu se již naplno připojili čeští a slovenští hráči s původně individuální suchou přípravou – Lukáš Krenželok, Rostislav Marosz, Dominik Lakatoš, Rastislav Dej, Mário Grman, Juraj Mikuš – stejně jako ostatní zahraniční a především zámořští hráči – Peter Mueller, Peter Krieger, Willie Raskob, Tobias Lindberg, Roberts Bukarts.

„Kondičně po prvním tréninku vidím, že je to dobré, takže věřím, že to takhle bude pokračovat. Samozřejmě únava přijde. Vždy je začátek těžší, než si hráči zvyknou na novou výstroj. Ale takhle jsme si to nastavili už na nedělním mítinku a já věřím, že to hráči chápou,“ dodává Holaň.

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga