Vítkovice ve čtvrtfinále Ligy mistrů vyzvou švýcarský Fribourg-Gottéron

Švýcarský celek, kterému vévodí český kanonýr Roman Červenka. To je soupeř Vítkovic pro čtvrtfinále Champions Hockey League. Ostravané v úterý senzačně vyřadili mistrovský Liberec a probojovali se mezi nejelpších osm celků Evropy. Jejich protivníkem v cestě do semifinále jeFribourg-Gottéron. V OSTRAVAR ARÉNĚ se bude hrát v úterý 6. 12. od 17 hodin. Odveta se uskuteční ve Fribourgu 13. 12. od 19:45.

Ostravané už slavili postup mezi nejlepších osm celků Evropy, když se ve švýcarském Fribourgu teprve začalo hrát. Dvojice Fribourg-Gottéron – KalPa Kuopio určila soupeře pro Vítkovice do čtvrtfinále. Domácí draci rozhodli nesmírně vyrovnanou sérii (na utkání 1:1 a 2:2) až v prodloužení a vyřadili posledního finského zástupce v Lize mistrů.

Fribourg je tradiční švýcarský tým, který v letošním kádru má i českou stopu v podobě hvězdného kanonýra Romana Červenky, nebo také úřadujícího mistra Česka z řad Liberce Michala Birnera.

Pro Vítkovice a Fribourg nebude letošní čtvrtfinále první konfrontací na evropské scéně. Oba kluby se před čtyřmi lety potkaly v souboji základní skupiny Spengler Cupu v Davosu a byli to Ostravané, kdo se radoval z výhry 2:1 a tím pádem i vítězství ve skupině. Spanilá jízda Vítkovic tehdy skončila v semifinále turnaje a výborným bronzovým místem.

Hrací termíny čtvrtfinále Champions Hockey League jsou 6. prosince, to budou Vítkovice svého švýcarského soupeře hostit v OSTRAVAR ARÉNĚ. Týden na to, 13. prosince se série přesune k odvetě do Fribourgu, v BCF Areně se bude hrát od 19:45 hodin.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101