Vítkovice si pojistily služby Petra Chlána víceletou smlouvou

Ve Vítkovicích již začali pracovat na složení kádru pro příští sezonu. Vedení klubu se dohodlo na nové smlouvě s útočníkem Petrem Chlánem.

Ačkoli základní část aktuální sezony ještě není ani ve své polovině, ve Vítkovicích už s předstihem začali s budováním kádru na příští sezonu, respektive s pojišťováním si hráčů, o které klub stojí, i do budoucna. Prvním z oznámených podpisů je útočník Petr Chlán.

„Dohodli jsme se s Petrem Chlánem na uzavření nového víceletého kontraktu. Jedná se o progresivního mladého hráče, který je u nás druhým rokem. Svůj potenciál již ukázal a daří se mu také produktivně. Věříme, že bude pokračovat v tvrdé práci, dál bude na sobě makat,“ říká po podpisu smlouvy sportovní ředitel Roman Šimíček.

Třiadvacetiletý Petr Chlán se sice narodil v Ústí nad Labem, ale pochází z Teplic. V Teplicích a Bílině začal s hokejem. Do Extraligy nakoukl už v dresu Chomutova v roce 2019. Pak ale na čas zakotvil v první lize, v Prostějově, kde patřil k nejlepším střelcům týmu i soutěže. Právě odsud si jej do svého extraligového kádru vyhlédly před sezonou 2021/2022 Vítkovice. Ve svém prvním roce v modro-bílém dresu odehrál 56 zápasů a vstřelil 5 branek V dosavadním průběhu sezony odehrál 24 zápasů, ve kterých zapsal 9 bodů za 6 gólů a 3 asistence.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101