Vítkovice se vrátily na ostravský led

Měsíc tréninků mimo ostravské kluziště skončil. Od středy už mohou hokejisté Vítkovic využívat vlastního zázemí i ledové plochy v OSTRAVAR ARÉNĚ. Je to úleva, shodují se modro-bílí.

Od středy 4. listopadu mohou profesionální sportovci využívat k tréninkům už i vnitřní sportoviště. Velké nadšení tato výjimka z nařízení vlády ČR vzbudila především v řadách profesionálních hokejistů. Také hráči A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA se od nynějška mohou připravovat na kluzišti v OSTRAVAR ARÉNĚ a využívat i zdejší vlastní zázemí. Měsíc tréninků na dešti ve venkovních prostorách a dojíždění na ledovou plochu do polského Jastrzebie tak skončil.

„Je to rozhodně úleva, protože pokud jde o ten led, tak nemusíme nikam dojíždět. Nebylo to moc příjemné, tréninky jsme mívali většinou pozdě večer, tady jsme konečně v nějakém normálním čase a hlavně můžeme využívat naše zázemí, můžeme si ho zase užít,“ říká za kabinu Vítkovic kapitán A-mužstva Roman Polák.

Čtyři týdny tréninků ve venkovních prostorách, dojíždění do Polska, navíc bez zápasů a nejistota, zda a kdy se opět česká nejvyšší soutěž rozjede. To samozřejmě byl a je slušný nápor na psychiku i takových ostřílených borců, jakými jsou hokejisté, mnozí z nich s hromadou zkušeností, například i z NHL, jako je třeba právě Roman Polák: „Tady ta doba je náročná pro každého a je jedno, jestli je to sportovec nebo ne. Náročné to bylo pro každého jak psychicky, tak fyzicky. Buďme rádi, že alespoň, co se týče toho sportu, je to za námi a my se můžeme soustředit na naši práci.“

Dojíždění k tréninkům do Polska nebylo pro Vítkovické příliš komfortní, nicméně některé extraligové týmy neměly šanci během uplynulých čtyř týdnů vyjet na led vůbec. Ostravané, stejně jako Třinec, Pardubice, Karlovy Vary, nebo prvoligová Poruba či Havířov, využili své strategické pozice u hranic ke krátkým přejezdům. Jiné, především středočeské týmy, jezdily trénovat na otevřené kluziště do Dobříše. „Samozřejmě je to určitě výhoda, když je člověk na ledě, i kdyby jenom ob den. Vždycky to člověku pomůže udržet kondici, protože bruslení je vždycky něco úplně jiného a žádný pohyb se tomu nedá přiblížit, ať už je to běhání nebo skákání přes překážky. Takže samozřejmě tréninky v Polsku pro nás byly plus, ale jak říkám, neměli jsme zázemí, takže teď už jsme rádi, že jsme zase doma a můžeme být stoprocentně připravení,“ souhlasí kapitán vítkovických hokejistů.

Pokud středeční jednání vedoucích orgánů extraligy a klubů potvrdí navrhovaný program zápasů, Tipsport Extraliga se rozehraje už v sobotu 7. listopadu prvními zápasy. Vítkovice se do boje zapojí v pondělí. „Určitě budeme připraveni, tady už není na co čekat, čekali jsme už hodně dlouho. Půjdeme do toho určitě připraveni a naplno,“ míní Polák. A že má modro-bílé na úvod čekat dvojzápas s Hradcem Králové – nejprve v pondělí v Ostravě a pak ve středu v na východě Čech? „Je to úplně jedno, kdo to bude na rozjezd. První zápasy budou určitě těžké, ať je to kdokoli.“

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613