Vítkovice se v úterý večer představí v Langnau

Švýcarské turné hokejistů Vítkovic pokračuje. Po přesunu z Münchwilenu se Ostravané usadili v Sursee a v úterý večer vyrazí do nedalekého Langnau, kde se střetnou s místními SCL Tigers. Duel se hraje v Ilfishalle v Langnau v 19:45 hodin.

Třetí střetnutí na švýcarském turné odehrají hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA v úterý večer v Langnau. Proti místním SCL Tigers. Ostravané se po nedělním střetnutí s Zugem v Münchwilenu přesunuli do Sursee, kde stráví zbytek svého pobytu v alpské zemi. V Schlotermilch centru našli vyhovující podmínky pro přípravu na nadcházející sezonu. Po pondělním dni bez zápasu je v úterý na programu další konfrontace s účastníkem nejvyšší švýcarské NLA.

Duel pikantní především pro vítkovického kapitána Rostislava Olesze, který si v sezoně 2015/2016 na část sezony odskočil z Vítkovic právě do Langnau. Ostravský lídr se se svým týmem vrátí do malého, ale hokeji zaslíbeného městečka Langnau. SCL Tigers se po postupu do nejvyšší soutěže v roce 2015 zatím v minulých ročnících NLA spíše strachovali o setrvání mezi elitou, což jim ovšem neubírá ani na atraktivitě, ani na síle. Tým trenéra Heinze Ehlerse sice nepřekypuje hvězdnými jmény, nicméně to rozhodně neznamená, že bude slabým soupeřem, naopak. V domácím prostředí umí Tigers hodně kousat. V letošní přípravě zatím odehráli pět zápasů, ve kterých na vítězství nedosáhli, střetli se přitom s francouzským Rouenem, slovenskou Nitrou, ruským CSKA a švýcarskými Bielem a Bernem, ve všech případech padli ale vždy velmi těsně.

Pro Vítkovice to bude třetí utkání ve Švýcarsku. V prvním porazili Kloten 5:4 po nájezdech, ve druhém padli těsně 5:6 s Zugem, v obou utkáních předvedli především výborný vstup do zápasu a dokázali rychle zaskočit hvězdami oplývající soupeře.

Už ze své druhé základny v Sursee vyrazí hokejisté Vítkovic v úterý 22. srpna do Langnau k duelu s místními SCL Tigers. Hraje se v tradičním švýcarském čase 19:45 hodin.

Úterý 22. srpna, HC VÍTKOVICE RIDERA – SCL Tigers, 19:45, Langnau

Výsledky HC VÍTKOVICE RIDERA – Turné Švýcarsko 2017

1. zápas – 19. srpna

EHC Kloten – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:5 SN (0:2, 2:1, 2:1 – 0:0)

Branky: 27. Hollenstein (Santala), 38. Leone (Orbist), 46. Andersén, 54. Bäckman (Praplan) – 5. Kolouch, 8. Olesz (Urbanec), 37. Kucsera (Zdráhal), 58. D. Květoň (Roman), rozhodující nájezd D. Květoň. Rozhodčí: Urban, Vinnerborg – Duarte, Fuchs. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 589

EHC Kloten: Bolthauser – Stoop, Andersén, Von Guten, Bäckman, Weber, Back, Harlacher – Bieber, Trachsler, Grasii – Praplan, Santala, Hollenstein – Marchon, Obrist, Leone – Kellenberger, Schlagenhauf, Bozon – Lemm

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Urbanec, Sloboda, D. Krenželok, Hrbas, Výtisk, Trška, Puzič – D. Květoň, Roman, Š. Stránský – Olesz, Lev, Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Dej – Kurovský, T. Jáchym, Szturc

2. zápas – 20. srpna

HC VÍTKOVICE RIDERA – EV Zug 5:6 (3:1, 2:0, 0:5)

Branky: 6. Kolouch (Kucsera, D. Krenželok), 12. Kucsera (Dej, Výtisk), 15. Š. Stránský (Roman, Kucsera), 24. Trška (D. Květoň), 26. D. Květoň (Trška) – 20. McIntyre (Stalberg, Martschini), 44. Stalberg (Lammer, Kast), 49. McIntyre (Senteler), 53. Senteler (Kast), 56. Kläy, 59. Klingberg (Martschini) Rozhodčí: Dipietro, Prugger – Kaderli, Obwegeser. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:3. Diváci: 392.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – D. Krenželok, Hrbas, Puzič, Urbanec, Výtisk, Trška – D. Květoň, Roman, Zdráhal – Olesz, Lev, Š. Stránský – Kucsera, Kolouch, Dej – Szturc, Hudeček, Tomi – Kalus

EV Zug: Haller – Geisser, Diaz, Grossmann, Schlumpf, Stadler, Morant, Forher – Senteler, Kast, Kingberg – Forrer, McIntyre, Martschini – Stalberg, Kläy, Lammer – Arnold