Banner Promo

Vítkovice pokřtí v pondělí nový dres! Věřím, že se v nich bude týmu dařit – přeje si autor

Datum publikování:

Autorem podoby dresů HC VÍTKOVICE RIDERA na sezonu 2022/2023 je David Suchý. Fanoušek původem z Jihlavy se před rokem zúčastnil soutěže o podobu nového dresu. Jeho návrh skončil v hlasování sice druhý, ale získal si sympatie tolika fandů, že se vedení ostravského klubu rozhodlo jej realizovat pro nový ročník. Slavnostní křest nových dresů se uskuteční už v pondělí 5. září při velkém Otevření sezony za účasti celého kádru A-týmu Vítkovic u prodejny Kaufland v Ostravě-Zábřehu. Fandové jsou samozřejmě srdečně zváni! Vstup je zdarma, akce začíná v 16:00 hodin.

Davide, Vítkovice budou v nové sezoně oblékat dresy, které jste navrhl vy sám, co tomu říkáte?

Určitě mi to udělalo velkou radost. Rok poté, co byla soutěž vyhlášena a uzavřena mě to vlastně ani nenapadlo. Jsem ale rád, že se líbil i můj návrh a že vlastně nakonec i ze druhého místa uspěl.

 

Vítězný návrh jste před rokem poslal do ankety Vítkovic o podobu dresu, co vás přimělo se soutěže zúčastnit?

Navrhuji brankářské masky a dělám sportovní design. Dresy byly takový další krok, který jsem si chtěl vyzkoušet. Pokud se nepletu, tak tohle byly úplně první dresy, které jsem zkoušel navrhovat. A vyšlo to. I když až napodruhé.  

 

Loni jste se svým návrhem získal druhý nejvyšší počet hlasů od fanoušků, nemrzelo vás, že jste tehdy nevyhrál?

Jasně, že mrzelo. Nikdo nechce být druhý. Každopádně musím přiznat, že od prvního zveřejnění jsem vítězný návrh bral jako favorita. Mi samotnému se líbil svou jednoduchostí a přímočarostí, takže jsem to vlastně ani jako prohru nebral. A vidíte, po roce budou hráči tak jako tak oblékat dresy, které jsem navrhl já. Mám z toho opravdu radost a děkuji za to Vítkovicím. 

 

Je to přece jen už rok, co jste tento návrh vytvořil. Je něco, co byste letos na něm udělal jinak, nebo jste stoprocentně spokojený s návrhem i letos?

Určitě by se dalo něco změnit. Vždycky, když se k něčemu vracíte, tak vidíte nové varianty. Využil bych asi více červenou, která modro-bílou rozbije a vypadá zajímavě. Samozřejmě za mě jméno patří nad číslo, ale to je dané partnery a jejich umístěním, takže tohle je nutné respektovat. 

 

S loňským vítězným návrhem dresu od fanouška Vítkovice došly celkem daleko a dařilo se jim. Jak myslíte, že si povedou v nové sezoně ve „vašem“ dresu? 
Já doufám, že se Vítkám bude dařit minimálně stejně jako minulý rok. Myslím si, že kádr je skvěle složený a je to pro mě černý kůň. 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761