Vítkovice ocení legendu Vladimíra Vůjtka a vzpomenou na finále 1993

Pátek, 3. února 2023, zápas Vítkovic se Spartou a jeden velký vzpomínkový a výroční večer! HC VÍTKOVICE RIDERA vzdá hold legendě Vladimíru Vůjtkovi a současně vzpomene na poslední boj o federální titul z jara 1993 při jeho 30. výročí.

VSTUPENKY NA UTKÁNÍ VÍTKOVICE – SPARTA 3. 2. 2023
HOLD VLADIMÍRU VŮJTKOVI S VICEMISTRY 1993

Ani sezona 2022/2023 se neobejde bez velkého výročního zápasu a připomenutí slavné minulosti hokejových Vítkovic. Ústředním motivem bude 30. výročí posledního ročníku společné československé hokejové soutěže a s ním spjaté nezapomenutelné a epické finále 1993 mezi Vítkovicemi a Spartou. V něm klíčovou roli sehrál tehdy už trenér Vladimír Vůjtek, který se dočká největšího klubového ocenění, navíc za přítomnosti svých tehdejších svěřenců.

Fandové Vítkovic by si měli do kalendáře zapsat hodně tučným písmem – pátek, 3. 2. 2023, 17:30 hodin, Vítkovice – Sparta.

OCENĚNÍ VLADIMÍRA VŮJTKA – VYVĚŠENÍ DRESU POD STROP OSTRAVAR ARÉNY

Vladimír Vůjtek starší, ikona jako hráč, persona jako trenér. Legenda vítkovického klubu.

Po celou jednu dekádu byl kapitánem vítkovického mužstva a jeho největší osobností. S týmem rostl, dokázal jej dovést po dlouhých šesti letech z druhé ligy do nejvyšší soutěže. Byl u konsolidace kádru, pomáhal „zaučit“ mladší spoluhráče a získal s mateřským klubem cenný kov v podobě bronzu 1979 – první medaili od roku 1958 pro Vítkovice.

Jako trenér vedl Vítkovice s přestávkami od poloviny 80. let až do roku 2017! Dvakrát stál na střídačce modro-bílého celku v boji o mistrovský titul. Právě finále 1993 je dodnes považováno za moment, kdy byly Vítkovice dosud nejblíže zisku třetího mistrovského titulu.

A kromě toho obrovské zásluhy o český ale i slovenský hokej. Stříbrná medaile z mistrovství světa. Dva tituly a bronz z ruské nejvyšší soutěže. Nezapomenutelné sezony a dodnes obdiv a respekt všech jeho někdejších svěřenců.

Vladimír Vůjtek, od roku 2021 člen Síně slávy Českého hokeje, si zaslouží největší klubové uznání. Před zápasem HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha bude jeho dres s číslem 9 vyvěšen pod strop OSTRAVAR ARÉNY. Vladimír Vůjtek se stane historicky pátou osobností, které vítkovický hokejový klub vzdá tímto způsobem největší poctu.

Momentálně jsou pod stropem vítkovického stadionu dresy: číslo 1 Josefa Mikoláše, číslo 4 Jana Kaspera, číslo 11 Miroslava Vlacha a číslo 9 Františka Černíka. Vzhledem k tomu, že vítkovický klub čísla nevyřazuje, hráči současného kádru mohou nosit na dresu i čísla oceněných legend. Vladimír Vůjtek drtivou většinu své kariéry nosil na dresu číslo 9. Od 3. 2. 2023 tak budou pod stropem viset zcela správě a zcela oprávněně dvě devítky.

VZPOMÍNKA NA VICEMISTRY 1993

Vladimír Vůjtek ale nebude při slavnostním ceremoniálu na ledě sám. Společnost mu budou dělat jeho někdejší svěřenci ze stříbrné sezony 1992/1993. Vicemistři Federální hokejové ligy, kteří bojovali se Spartou Praha v posledním finále společné československé hokejové ligy.

Na slavnostní večer obdrželi pozvánku všichni členové stříbrného kádru. Před zápasem současných celků Vítkovic a Sparty budou pozváni na ledovou plochu a budou oceněni při příležitosti 30. výročí nezapomenutelné sezony, ve které byl vítkovický klub dosud nejblíže třetímu mistrovskému titulu.

Fandové se poté mohou těšit na autogramiádu vicemistrů 1993 přímo během extraligového zápasu ve vítkovickém paláci.

RETRO DRESY PRO SOUČASNÝ EXTRALIGOVÝ TÝM

Atmosféru výročního zápasu doplní také výjimečné repliky dresů sezony 1992/1993, které na toto utkání proti Spartě oblékne současný extraligový kádr.

Vítkovičtí odehrají v bílé sadě dresů sezony 1992/1993 celé utkání.

Hrané dresy, jak už bývá zvykem, půjdou po zápase do veřejné aukce.

Fanoušci se také budou moci těšit na retro kolekci Fanshopu, které právě dresy z roku 1992/1993 ve fanverzi budou dominovat. Retro dresy 1992/1993 bude nabízet Fanshop HC Vítkovice již s předstihem a bude možné si objednat i personalizovanou verzi (s vlastním číslem, jménem).

Správný Vítkovičák u toho nesmí chybět

Vstupenky na utkání 44. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Sparta Praha, které je pojato jako výroční v rámci akce Hold Vladimíru Vůjtkovi s vicemistry 1993 jsou již nyní v prodeji online – vstupenky.hc-vitkovice.cz