Vítkovice míří na trip: Šest dní, tři zápasy venku

Šest dní mimo Ostravu, během nich tři těžké zápasy o důležité extraligové body na ledech soupeřů. Absence domácího prostředí a nálož cestování. Vítkovice čeká těžký víkend a začátek příštího týdne.

Poslední větší porce venkovních zápasů nyní čeká hokejisty Vítkovic. Před tím, než zbytek ledna dohrají na vlastním ledě, musejí se popasovat se třemi po sobě jdoucími zápasy na půdě soupeřů. Vzhledem k tomu, že tři zápasy v šesti dnech odehrají na západě, respektive jihu Čech, návrat do Ostravy nemá smysl. Modro-bílé tak čeká náročný trip a šest dní mimo Ostravu.

„Je to trochu zkouška nás. Delší dobu jsme nebyli na takhle dlouhém tripu. Ale může to působit i jako takové stmelení party. I tak to lze nazvat. Samozřejmě tenhle ten trip musí být podpořen dobrými výkony a výsledky ve všech třech utkáních. Musíme se na každý zápas dobře připravit – v tomhle vidím možná menší výhodu, protože času bude dost a tím pádem může být příprava o to pečlivější. Budeme přece jen pospolu a můžeme si o tom více promluvit a debatovat,“ přemýšlí před odjezdem do Čech trenér Miloš Holaň.

Jeho svěřenci v pátek hrají v Českých Budějovicích. Na jih Čech se vydají už ve čtvrtek po obědě a zůstanou zde až do soboty. Pak následuje přesun do Karlových Varů a nedělní zápas proti místní Energii. Přímo po zápase ve Varech pak tým zamíří do Plzně, kde stráví nedělní noc, celé pondělí a odehraje úterní zápas přeloženého 41. kola. „Bude to znít jako klišé, ale opravdu jdeme a půjdeme zápas od zápasu. Teď se soustředíme na to, že dneska jedeme do Budějovic a zítra máme před sebou zápas s Motorem, který odehrál minulý zápas na Spartě velice dobře a prohrál až v poslední minutě,“ přemítá trenér Holaň.

Vítkovičtí si jsou vědomi těžkého a náročného programu. Tři zápasy o důležité body. Navíc čím více se blíží rozhodující fáze sezony, tím více každý tým přidává na agresivitě a je jasné, že na tým z čela tabulky se bude chtít o to více vytáhnout. „Vnímáme to, že se na nás bude už každý chystat jako na play off. Prostě jsme červený prapor. Jsme na vrchu tabulky. Každý se chce proti nám ukázat. Nikdo nic nepodcení. My k tomu proto musíme přistupovat úplně stejně, ne – li lépe. Protože ta pozornost směrem k nám je. Pro soupeře jsme díky výsledkům, kterých jsme dosáhli, prestižní. Soupeř skutečně nepodcení nic. A vidíme to i na našich přesilovkách, o kterých můžu říct, že nám v uvozovkách nejdou. Ale ony nám nejdou ve smyslu, že nedáme gól, protože soupeři se na ně už teď daleko lépe, zodpovědněji a pečlivěji připravují, než tomu bylo na začátku. Ale my máme pořád kvalitní hráče na to, že si ty šance vytvoří. Byť, teda teď z toho góly nepadly. Ale já bych to nebagatelizoval, že nám nejdou přesilové hry,“ rozvedl myšlenku kouč.

Budějovice, Karlovy Vary, Plzeň. To jsou destinace i soupeři Vítkovic. „Jen tak v obecné rovině. Budějovice doma silný tým, kvalita a zkušenost v útoku, především v první formaci, která dokáže rozhodovat zápasy. Karlovy Vary, především brejkové mužstvo, agresivní, rychlostní. Plzeň – po generace doma hodně silná. Z domácího prostředí umí vyždímat maximum, a to není jen teď, ale je to dlouhodobé. Navíc plná šikovných hráčů. Jde nahoru, stoupá tabulkou. Pro nás to je o tom, abychom se nezalekli venkovního prostředí a připraveného soupeře, ale hráli svou hru, byli dostatečně důslední a tvrdí,“ dodává trenér Holaň.

Po tripu se Vítkovice vrátí znovu do domácího prostředí v pátek 13. ledna. To bude jejich soupeřem Kladno.