Banner Promo

Vítkovice kosí horečky. Klub podal žádost o odklad zápasů play off

Datum publikování:

V doslova dezolátním stavu je aktuálně mužstvo Vítkovic. Ostravský tým kosí v play off nenadálá viróza. Také proto se klub odhodlal ke zcela nestandardnímu kroku – požádat vedení soutěže o jednodenní odklad 3. a 4. zápasu série předkola s Olomoucí.

Vysoké horečky kosí hráče Vítkovic, zrovna nyní v klíčové fázi sezony. Ostravští hrají v sérii předkola play off s Olomoucí po dvou zápasech smírně 1:1. První duel doslova vydřeli a ve druhém už dohrávali bez osmi hráčů základní sestavy. Do obou utkání nastupovala většina Vítkovických ve špatném zdravotním stavu. Na vině je nenadálá viróza, která se šíří kabinou – v pátek většina hráčů pod prášky, v sobotu utkání bez osmi hráčů základní sestavy a na nedělním tréninku se sešli jen dva trenéři a dva hráči.

„Mužstvo je v úplně dezolátním stavu. Někteří opravdu doslova nemohli vstát z postele. Vysoké horečky, 39 až 40 stupňů. Nechci být jmenovitě konkrétní, ale jednoho hráče musela odvézt záchranka. Ti, kteří mohli jakžtakž vstát, dostali prášky na sražení teploty a šli hrát. V takovém stavu jsme nastupovali k oběma domácím utkáním. Když ale v neděli přišli na trénink jen dva hráči a dva trenéři, museli jsme začít jednat,“ prozrazuje sportovní ředitel klubu Roman Šimíček.

„Hned od pátku jsme hráčům nasadili léky – paracetamol – ke snížení teploty a boleti a samozřejmě vitamíny,“ popisuje klubový lékař Jozef Jakub.

Vítkovice se odhodlaly ke zcela nevídanému kroku – prostřednictvím oficiální žádosti se obrátily na vedení Tipsport Extraligy s požadavkem odložit pondělní a úterní 3. a 4. zápas předkola o jeden den. „Je to nestandardní situace, proto jsme se rozhodli k nestandardnímu řešení. Požádali jsme o odklad zápasů o jeden den. Nejprve jsme se obrátili na soupeře, ale ten nám nevyhověl. Následně jsme naši žádost směřovali na vedení ligy, protože jsme přesvědčení, že rozhodnout se má v zápasech na ledě. Jeden den odkladu jsme zvolili proto, abychom nenarušili program blížícího se čtvrtfinále. Věříme, že se tým dá do kupy alespoň tak, abychom byli schopní dát dohromady sestavu na zápas,“ míní Šimíček.

 

Čtěte také

Něco takového jsem nezažil, říká o viróze v týmu trenér Holaň

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary267521233
11HC ŠKODA PLZEŇ268331233
12HC VÍTKOVICE RIDERA256161226
13Rytíři Kladno254361224
14BK Mladá Boleslav274221918