Banner Promo

Vítkovice jsou ve Švýcarsku, čeká je náročná konfrontace

Datum publikování:

Herní soustředění jako příprava na novou sezonu i výzvu v podobě Ligy mistrů. To je nyní na programu A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA. Ostravané, stejně jako loni, vyrazili do švýcarského střediska Vallée de Joux, kde je čeká konfrontace se třemi špičkovými švýcarskými celky v čele s mistrem ze Ženevy.

Hockeyades 2023 ve švýcarském Vallée de Joux. To je atraktivní týdenní podnik v zemi helvétského kříže v tomto týdnu. Učástní se jej pět mužstev: české Vítkovice, švýcarské Ajoie, Fribourg a Ženeva a německý Frankfurt. Každý soupeř nevyzve každého, ale odehraje v rámci soutěže tři zápasy. Ostravany čeká v úterý Fribourg, ve středu Ajoie a v pátek švýcarský šampion Servette Ženeva.

Ostravavné se ve Vallée de Joux představili už před rokem a přestože podlehli Lausanne a Ženevě, získal tým cenné poznatky i zkušenosti, které dokázal zužitkovat následně v sezoně. Letos se mezinárodní konfrontace bude modro-bílým hodit dvojnásob, protože je čeká i výzva v podobě Champions Hockey League.

„Už loni jsme ve Vallée de Joux odehráli skvělé zápasy a moc jsme si přáli se tam vrátit. A myslím, že jsme zanechali dobrý dojem, protože se nám podařilo znovu vyjednat pozvání na místní hokejový turnaj, kterého se účastní špičkové švýcarské kluby. V souvislosti s tím bych rád poděkoval našemu kamarádovi a zároveň klubovému partneru Danu Kyselovi, který nám loni i letos pomáhá s realizací celého herního soustředění ve Švýcarsku a i díky němu se tam po roce můžeme opět vrátit,“ zmínil sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

„Bude to především výborná konfrontace se silnými soupeři. Čekají nás týmy z nejvyšší švýcarské soutěže. Hrajeme s mistrovskou Ženevou. Bude to vynikající prověrka pro náš tým. Už loni nám to mnohé ukázalo, i samotným hráčům. Je to velká zkušenost po všech stránkách, navíc v krásném švýcarském prostředí. A pro nás je to letos dvojnásob důležité i směrem k přípravě na Ligu mistrů, která nás čeká,“ připomenul Šimíček.

Z návratu do Švýcarska v předzávodním období má radost i hlavní trenér A-týmu Miloš Holaň. „V prvé řadě patří velký dík vedení klubu, že se podařilo zajistit znovu naši účast tady. Je to velice kvalitní soustředění. Čekáme velice kvalitní soupeře, kvalitní hru, zkoušku. Je to pořád přípravné období, takže můžeme vyzkoušet hráče, kteří jsou řekněme na hraně. Můžeme je vyzkoušet v zápasovém zatížení.“

Ostravský tým se do Švýcarska přesunul v noci z neděle na pondělí. A hned absolvoval první trénink v místním Centre sportif. Není, nač čekat, v úterý Vítkovice čeká duel s Fribourgem. „Cesta byla dlouhá, nebylo to nic příjemného, mladí hráči museli v autobuse sedět po dvou, ale kousli jsme to. Bylo dobré, že jsme hned první den měli k dispozici led, takže jsme tu únavu z autobusu mohli vyjezdit a hlavami se připravit na zápas, který nás čeká už v úterý,“ podotkl vítkovický kouč.

Do Švýcarska s mužstvem neodcestovali pro zranění útočníci Peter Mueller a Jakub Kotala, kteří doléčují zdravotní problém v Ostravě a připravují se tréninkově individuálně pod dohledem kondičního trenéra.

 

Hockeyades 2023 – program HC VÍTKOVICE RIDERA

 

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený HC VÍTKOVICE RIDERA (@hcvitkovice)

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761