Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Vítkovice budují tým na novou sezonu. Pokračovat nebude šest hráčů

Datum publikování:

Vedení HC VÍTKOVICE RIDERA buduje tým na nadcházející ročník Tipsport Extraligy. Nedílnou součástí změn v kádru jsou odchody – ty se ostravský klub rozhodl zveřejnit jako první z informací o skladbě nového mužstva.

Vedení vítkovického klubu začalo s budováním kádru na novou sezonu tradičně již začátkem nového kalendářního roku – podepisování hráčů stávajícího kádru, zajišťování nových posil, ale také ukončení spolupráce s některými z dosavadních členů mužstva. To vše je nedílnou součástí práce kolem skladby týmu na přelomu dvou sezon.

Ostravané jako první přinášejí informaci o hráčích, kteří v příštím extraligovém ročníku nebudou s jistotou oblékat modro-bílý vítkovický dres. Jde o hráče, u kterých se Vítkovice rozhodly neprodloužit dosavadní spolupráci. Konkrétně se jedná o šest hokejistů – obránci Karel Plášil, Ruslan Pedan, útočníci Radovan Bondra, Rob Flick a Jan Hruška a brankář Daniel Dolejš.

„Jedná se o hráče, kterým končily k závěru této sezony kontrakty a u kterých jsme se rozhodli nadále neprodlužovat naši spolupráci. Všem bych chtěl jménem svým i jménem Vítkovic poděkovat za to, co pro nás udělali. A zároveň popřát hodně štěstí a úspěchů jak ve sportovním, tak v osobním životě,“ říká sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Loučení s nádechem nostalgie zažije brankář Daniel Dolejš, ten byl do letošní sezony aktuálně služebně nejdéle působícím hráčem v současné kabině Vítkovic. Do ostravského celku přišel rodák z Humpolce na podzim 2013 a v modro-bílém dresu vydržel devět sezony. Bránu Vítkovic kryl postupně s kolegy Romanem Málkem, Filipem Šindelářem, Brandonem Maxwellem, Pavlem Kantorem, Patrikem Bartošákem, Miroslavem Svobodou a naposledy Alešem Stezkou.

Brněnský rodák Jan Hruška přišel do Vítkovic v lednu 2020 z Komety Brno a přičinil se o záchranu ostravského týmu v Extralize. V šestatřiceti letech patřil k nejzkušenějším hráčům mužstva, v uplynulé sezoně vstřelil v 62 zápasech 16 branek. Kanadský forvard Rob Flick působil ve Vítkovicích od ledna 2021, značnou část letošní sezony strávil na marodce vinou zranění kolene. Celkově v ostravských barvách odehrál 64 extraligových utkání, v nichž nasbíral dohromady 22 bodů za 10 gólů a 12 asistencí. Obránce Karel Plášil přišel do Ostravy loni z kádru Českých Budějovic, odehrál téměř kompletní sezonu s bilancí -1, nasbíral 9 kanadských bodů za 2 góly a 7 asistencí. Ruský zadák Ruslan Pedan přišel do Vítkovic na výpomoc letos v lednu z Chabarovsku, ve Vítkovicích stihl odehrát 22 zápasů s bilancí 1+2, -7. Loučí se také slovenský útočník Radovan Bondra, který přišel z kádru mistra Slovenska Zvolena po skvělé a produktivní sezoně, bohužel v české nejvyšší soutěži se mu na střelecké výkony z mistrovského ročníku nepodařilo navázat, v 54 zápasech vstřelil 5 gólů a na 9 přihrál.

 

V rámci informací o skladbě kádru na novou sezonu se vítkovický hokejový klub rozhodl jako první zveřejnit jména hráčů, kteří v mužstvu pokračovat nebudou. Informace o tom, kdo prodloužil novou smlouvu a kdo Ostravany pro nový extraligový ročník posílí, přinesou oficiální klubové mediální kanály v následujících dnech.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >