Vítkovice budují tým na novou sezonu. Pokračovat nebude šest hráčů

Vedení HC VÍTKOVICE RIDERA buduje tým na nadcházející ročník Tipsport Extraligy. Nedílnou součástí změn v kádru jsou odchody – ty se ostravský klub rozhodl zveřejnit jako první z informací o skladbě nového mužstva.

Vedení vítkovického klubu začalo s budováním kádru na novou sezonu tradičně již začátkem nového kalendářního roku – podepisování hráčů stávajícího kádru, zajišťování nových posil, ale také ukončení spolupráce s některými z dosavadních členů mužstva. To vše je nedílnou součástí práce kolem skladby týmu na přelomu dvou sezon.

Ostravané jako první přinášejí informaci o hráčích, kteří v příštím extraligovém ročníku nebudou s jistotou oblékat modro-bílý vítkovický dres. Jde o hráče, u kterých se Vítkovice rozhodly neprodloužit dosavadní spolupráci. Konkrétně se jedná o šest hokejistů – obránci Karel Plášil, Ruslan Pedan, útočníci Radovan Bondra, Rob Flick a Jan Hruška a brankář Daniel Dolejš.

„Jedná se o hráče, kterým končily k závěru této sezony kontrakty a u kterých jsme se rozhodli nadále neprodlužovat naši spolupráci. Všem bych chtěl jménem svým i jménem Vítkovic poděkovat za to, co pro nás udělali. A zároveň popřát hodně štěstí a úspěchů jak ve sportovním, tak v osobním životě,“ říká sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Loučení s nádechem nostalgie zažije brankář Daniel Dolejš, ten byl do letošní sezony aktuálně služebně nejdéle působícím hráčem v současné kabině Vítkovic. Do ostravského celku přišel rodák z Humpolce na podzim 2013 a v modro-bílém dresu vydržel devět sezony. Bránu Vítkovic kryl postupně s kolegy Romanem Málkem, Filipem Šindelářem, Brandonem Maxwellem, Pavlem Kantorem, Patrikem Bartošákem, Miroslavem Svobodou a naposledy Alešem Stezkou.

Brněnský rodák Jan Hruška přišel do Vítkovic v lednu 2020 z Komety Brno a přičinil se o záchranu ostravského týmu v Extralize. V šestatřiceti letech patřil k nejzkušenějším hráčům mužstva, v uplynulé sezoně vstřelil v 62 zápasech 16 branek. Kanadský forvard Rob Flick působil ve Vítkovicích od ledna 2021, značnou část letošní sezony strávil na marodce vinou zranění kolene. Celkově v ostravských barvách odehrál 64 extraligových utkání, v nichž nasbíral dohromady 22 bodů za 10 gólů a 12 asistencí. Obránce Karel Plášil přišel do Ostravy loni z kádru Českých Budějovic, odehrál téměř kompletní sezonu s bilancí -1, nasbíral 9 kanadských bodů za 2 góly a 7 asistencí. Ruský zadák Ruslan Pedan přišel do Vítkovic na výpomoc letos v lednu z Chabarovsku, ve Vítkovicích stihl odehrát 22 zápasů s bilancí 1+2, -7. Loučí se také slovenský útočník Radovan Bondra, který přišel z kádru mistra Slovenska Zvolena po skvělé a produktivní sezoně, bohužel v české nejvyšší soutěži se mu na střelecké výkony z mistrovského ročníku nepodařilo navázat, v 54 zápasech vstřelil 5 gólů a na 9 přihrál.

V rámci informací o skladbě kádru na novou sezonu se vítkovický hokejový klub rozhodl jako první zveřejnit jména hráčů, kteří v mužstvu pokračovat nebudou. Informace o tom, kdo prodloužil novou smlouvu a kdo Ostravany pro nový extraligový ročník posílí, přinesou oficiální klubové mediální kanály v následujících dnech.

Tabulka A tým 2022/2023