VIT – OLO 1:2 PP: Další vyrovnaný boj rozhodla penalta v prodloužení

Také na ostravském ledě dospěl vzájemný přátelský zápas mezi Vítkovicemi a Olomoucí do remízy po 60 minutách. Tentokrát se ovšem za stavu 1:1 prodlužovalo, ale paradoxně utkání rozhodl samostatný nájezd. Po faulu v nastavení získali hosté trestné střílení, které exekutor Petr Kolouch proměnil. Vítkovice tak v generálce na Extraligu týden před jejím startem těsně padly.

HC OlomoucGenerálkou na start extraligové sezony byla pro Vítkovice odveta na domácím ledě s Olomoucí. Ostravané pro zranění nemohli nasadit ani brankáře Svobodu, ani obránce Dudase, ani útočníky Irgla a Hrušku. Svou premiéru v modro-bílém dresu zaznamenala nová posila na výpomoc, karlovarský odchovanec Vojtěch Polák.

Oba týmy se střetly před týdnem na Hané a výsledkem byla přestřelka 5:5 s množstvím vyloučených na obou stranách. Odveta na vítkovickém ledě se nesla v podobných intencích, pokud jde o počty vyloučených. Přestřelka se ale minimálně v 1. třetině nekonala. Bezbrankovou remízu po dvaceti minutách mělo na svědomí hned šest vyloučení, která se přelévala na obou stranách, ve finále z toho bylo prakticky dvanáct nerovnovážných stavů navazujících na sebe a utkání se tak nemohlo dostat do tempa. Pochvalu jistě zasloužili brankáři a speciální týmy na oslabení, které ubránily střelce přesilovkových formací. Vyloženější šance si vytvořili snad jen Vojtěch Tomeček už ve 2. minutě, ale průnik nezužitkoval a pak dva nositelé jména Polák ve vítkovické sestavě. V té první šanci to byl obránce a kapitán Roman Polák, kdo si v 16. minutě prošlápl až před Konráda a následně ze zachyceného puku pobídl jmenovce a debutanta Vojtěcha ke střele z bezprostřední blízkosti před bránou, ale ve skrumáži v brankovišti slavil olomoucký brankář Branislav Konrád.

Druhou třetinu načal expresně ranou z kruhu vítkovický kapitán Roman Polák a Branislav Konrád našel puk až ve své kleci – 1:0. Také v prostředním dějství byla trestná lavice v permanenci, ale nutno přiznat, že už ne tak moc, jako v úvodní třetině. Vítkovičtí si v rovnovážném stavu či ve výhodě vytvářeli stále více zajímavých šancí, ale vázlo jejich úspěšné zakončení. V polovině utkání přišli o početní výhodu chybným střídáním a při hře čtyř proti čtyřem přišli také o vedení. Adam Rutar se prosadil po rychlém tlaku v obranném pásmu Vítkovic – 1:1. Ve 36. minutě se mohli modro-bílí vrátit do vedení, rychlá výměna puku a samostatný průnik středem Lukáše Krenželoka bohužel neslavila úspěch a ani následné dorážky.

Vítkovice do třetí třetiny stáhly sestavu na šest beků, do hry už nezasáhli Demel s Barinkou. Rychlé tempo Ostravané na úvod udrželi, ve vlastním oslabení se dokonce o únik pokusil Tomáš Kubalík, kterého z tribuny sledoval jeho bratr, útočník Chicaga Blackhawks Dominik. Na ledě se ovšem bitva přiostřovala, poznal to Jan Schleiss po přetahované s Kolouchem, především tvrdost Kolouchovy hole v obličeji. Vítkovičtí se pokusili zaútočit na vedení ve 49. minutě, Štencel pálil z kruhu, ale Konrád byl proti. Výborný zákrok předvedl olomoucký brankář záhy poté, když v leže na boku zneškodnil pokus Schleisse. Iniciativu nyní převzala Olomouc a Ostravanům bylo hodně horko, zvlášť v posledních dvou minutách třetí třetiny, kdy museli jít do čtyř. Olomouc však nabídku přesilovky v posledních okamžicích nevyužila. Stav 1:1 trval i po 60. minutě.

Tentokrát se prodlužovalo, mírná převaha na vítkovické straně vzala za své po chybě v útočném pásmu, po které se o únik pokusil Petr Kolouch. Jan Schleiss zatáhl za ruční brzdu, útočníka zastavil, ale za cenu faulu a trestného střílení. Olomoucký forvard, odchovanec Vítkovic, Petr Kolouch se při exekuci nemýlil a ukončil utkání povedenou penaltou – 1:2.

Pro Vítkovice to byl poslední zápas před startem Extraligy. První soutěžní zápas odehrají modro-bílí za týden, ve čtvrtek 17. září od 17:30 hostí v OSTRAVAR ARÉNĚ Litvínov.

Příprava 2020

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc 1:2 PP (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 21. R. Polák – 31. A. Rutar (Bambula), 62. Kolouch z trestného střílení. Rozhodčí: R. Janda, Polášek – Cirkl, Urbánek. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 532

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Štencel, R. Polák, Demel, Trška, L. Kovář, Koch, Barinka, R. Černý – L. Krenželok, V. Polák, Lakatoš – Šišovský, Marosz, Schleiss – Dej, Mikyska, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík