Banner Promo

Ten zápas měl vše. Rozhodla naše touha to zlomit, říká kapitán Dominik Lakatoš

Datum publikování:

Kapitán Dominik Lakatoš v Champions Hockey League táhne Vítkovice za postupem do další fáze, ale v Extralize se gólově trápí. Branku sice nepřidal ani dnes, ale dvěma asistencemi a vítěznou bitkou s Lukášem Dernerem pomohl modro-bílým k prvnímu extraligovému vítězství za tři body v letošní sezoně. Vítkovickým fanouškům zatrnulo, když ke konci zápasu opustil střídačku a zamířil do kabiny, nicméně po utkání ochotně přišel mezi novináře dnešní utkání zhodnotit.

Dominiku, gratulujeme k výhře. Co podle tebe rozhodlo to utkání?

Ta touha po tom to prostě zlomit. Od začátku těch příprav na Liberec jsme věřili, možná nám pomohl i ten zápas s Bielem a zase jsme to jen potvrdili. Byl to pro nás těžký zápas. Vyhráli jsme za tři body, myslím si, že jsme nebyli horší soupeř, pomohli jsme si přesilovkami a tak to má být. Pokračujeme snad.

Souhlasíš, že přesilovky dnes hrály velkou roli?

Samozřejmě. Přesilovky hrají vždycky velkou roli a v našem případě to byla otázka času, kdy si to sedne. Je to první zápas, kdy nám to tam konečně napadalo. Ty předchozí zápasy, které jsme měli, tak tam bylo spoustu šancí a nedali jsme gól. Dneska jsme šťastní za ty vybojované tři body. Bylo tam všechno a dneska jsem hrdý na kluky za to, co jsme tam předváděli.

Zdá se, že rozhodly dva slepené góly v závěru první třetiny. Prosadili se i hráči, kteří měli dosud nulu v kolonce vstřelených gólů, jste rádi, že se chytili?

Každý hráč, který dá gól je pro nás důležitá součástka do toho pomyslného stroje a je jedině dobře, že jsme zase dali ty góly a pomohli si. Ty slepené góly nás dostaly trochu na koně a za mně super zápas, který měl všechno. Liberec je vynikající mužstvo a dneska jsme je dokázali porazit a přehrát.

Lukáš Klimeš dnes vychytal trestné střílení za stavu 2:1 a kromě toho měl řadu dalších zákroků.

Je perfektní, drží nás a chytá skvěle. Je to vidět i na tréninku a přenáší to i do zápasu. V Plzni to držel celý zápas a my nebyli schopni dát gól. Je perfektní a jsme rádi, že nás takhle drží.

Co bys řekl jako kapitán k oslabením, které jste dnes hráli velmi dobře?

Tak udělalo se tam pár změn a vychází nám to. Řekli jsme si, že nás to musí bolet, že nás to musí trefovat a že musíme být větší psi. Plníme to, hráli jsme teď dobře oba zápasy i s tou CHL. Máme se od čeho odpíchnout a doufám, že navážeme zase v neděli. Těch zápasů je hodně, letí to a máme teď na čem stavět.

Ty jsi tomu dnes také dodal emoce a jako kapitán se pustil do rvačky. Bylo to v tu chvíli potřeba, cítil jsi, že je potřeba nastartovat ochozy?

Prostě to tak vyplynulo ze situace. Já myslím, že v situaci, ve které jsme je to potřeba tam ty emoce dát. Vyšlo to na mě. Já myslím, že každý z té kabiny by to udělal stejně. Musíte ukázat, že máte ty koule na to, abyste to nějakým způsobem nakopli. Byl jsem tam já, ale věřím, že by to udělal kdokoliv z týmu.

Jak těžké bylo udržet ty emoce na konci, kdy byl sporný zákrok na tebe. Bylo to těžké hlavou zvládnout?

My jsme měli pořád dva góly k dobru, my jsme věděli, že kdybychom se teď úplně zbláznili, nebo jim tam spadl nějaký slepený gól, že se můžeme nervovat až do konce. Věděli jsme, o co hrajeme. Měli jsme na to dostatek času, ten jeden den (směje se), ale v těch hlavách jsme to měli nastavené. Já jsem to cítil už od rána, když jsme přišli do té kabiny. Věděli jsme, o co hrajeme a povedlo se nám to.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761