Viróza v A týmu: Dva nadcházející zápasy odloženy

Už před domácím utkáním s Pardubicemi vypadl vinou nemoci ze sestavy útočník Marek Kalus a sedm dalších hráčů hrálo na hraně nemoci. Před zápasem s Karlovými Vary se na marodku přidali útočníci Marcel Barinka a Patrik Zdráhal a okruh hráčů na hraně nemoci se ještě notně rozšířil. Zápas v Karlových Varech tak většina týmu odehrála pod léky a pod vlivem nemoci.

Z důvodu virového onemocnění, které postihlo několik hráčů našeho týmu, budou dva následující zápasy odloženy. Jedná se o utkání 7. kola proti BK Mladá Boleslav, které se mělo uskutečnit v úterý od 17:30 v OSTRAVAR ARÉNĚ a zápas 8. kola proti Banes Motor České Budějovice, které se mělo hrát na půdě soupeře před kamerami O2 TV.

„Zdraví hráčů a realizačního týmu je pro nás absolutní prioritou, a proto jsme se rozhodli oslovit dotčené týmy s otázkou odložení utkání. V tuto chvíli hráči absolvují lékařská vyšetření, abychom zjistili, jaké onemocnění v kabině A týmu řádí a abychom hráčům zajistili bezpečný návrat na led, jakmile to jejich zdravotní stav dovolí,“ uvedl k situaci sportovní manažer týmu Roman Šimíček.

Poděkování vedení soupeřům za vstřícnost

Rádi bychom touto cestou poděkovali oběma klubům za jejich rychlou a vstřícnou reakci.

V těchto chvílích si velmi vážíme vstřícnosti a spolupráce s dotčenými kluby. Generální manažeři Jan Tůma (BK Mladá Boleslav) i Stanislav Bednařík (Banes Motor České Budějovice) nám vyšli maximálně vstříc. S oběma jsem včera večer telefonicky hovořil, poděkoval jim osobně a nyní bych oběma rád poděkoval také veřejně,“ doplnil Aleš Pavlík, majitel klubu HC VÍTKOVICE RIDERA. V neposlední řadě děkujeme také našim fanouškům za jejich podporu, trpělivost a pochopení.

Nové termíny zápasů

V tuto chvíli pracujeme na stanovení nových termínů pro odložené zápasy. Jakmile budou nové termíny potvrzeny, budeme o nich neprodleně informovat naše fanoušky a veřejnost prostřednictvím oficiálních kanálů klubu. Zakoupené vstupenky na původní zápasy zůstanou platné i pro nové termíny.

Tabulka A tým 2024/2025