VIDEO: Vítkovice vyjádřily díky permanentkářům speciálními dresy

Dvoubodové vítězství ve vánočním derby nad Třincem vybojovali hokejisté Vítkovic ve speciálních dresech, které zdobila jména permanentkářů ostravského klubu. Možná i díky nim se modro-bílým podařilo porazit vedoucí celek extraligy.

Vyjádření díků a respektu všem, kteří před nejistou sezonou neváhali a podpořili klub nakoupením permanentky. To byla akce Vítkovic pro štěpánskou bitvu s Třincem. Hráči A-mužstva vyjeli do utkání ve speciálních dresech, které ozdobila jména permanentkářů.

Možná i díky této speciální motivaci se modro-bílým podařilo porazit vedoucí celek extraligové tabulky. „Samozřejmě my a věřím, že i fandové sami budou velice spokojení, že jsme v těchhle dresech dokázali porazit Třinec a vyhrát derby,“ pousmál se po dvoubodovém zápase jeden z jeho vítkovických hrdinů brankář Daniel Dolejš.

Podobné symbolické poděkování fanouškům nemá v Česku obdoby. Bílá sada byla ozdobena na čtyřmi sty jmen permenantkářů ostravského klubu. HC VÍTKOVICE RIDERA chce touto cestou poděkovat těm, kteří si před nejistou sezonou pořídili celosezonní vstupenky a tím významně podpořili klub v těžké covidové době. Tyto originální hrané dresy z vánočního utkání pak půjdou do charitativní aukce, jejíž výtěžek bude věnován na konto boje proti COVID-19.

Vítkovice přišly s nápadem na umístění jmen na dresy v průběhu podzimu. Následně měsíc probíhal sběr jmen, respektive souhlasů se zveřejněním jména – dle ochrany osobních údajů nemohl klub na dresech zveřejnit jména všech permanentkářů bez jejich souhlasu. Svolení se zveřejněním svého jména nakonec daly čtyři stovky majitelů celosezonních vstupenek a ti jsou také na dresech uvedeni.

Charitativní aukce s originálními hranými a vítězstvím ověnčenými dresy bude spuštěna na začátku ledna 2021.

6HC ŠKODA PLZEŇ5624591891
7Bílí Tygři Liberec5625382089