Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

VIDEO: Je čas si udělat v hlavě pořádek (5): Rodič sportovce

Datum publikování:

Seriál o mentální přípravě a celkově mentální pohodě a zdravém nastavení psychiky z dílny partnera HC VÍTKOVICE RIDERA, společnosti Rain Fellows, pokračuje 5. dílem. Ten se bude týkat vztahu mezi rodičem a dítětem – sportovcem.

Tentokrát rozebereme hodně citlivé téma, a to vztah rodič – sportující dítě. Dozvíte se, jak přistupovat ke vztahu rodičů a dětí sportovců. Jak zvládat s klidem situace, kdy se dítěti ve sportu nedaří? Je lepší dítě u sportu držet i přesto, že s ním chce skončit?

Představte si následující situaci…

Vaše dítě je před posledním míčkem důležitého zápasu. Jako by se zastavil čas a vy za něj cítíte tu tíhu tohoto okamžiku. Kolik je za tím dřiny, peněz a hodin na tréninku. Najednou se dítě podívá na oblohu a řekne: „Hele, čáp…“ Říkáte si: „To si snad dělá srandu, ne?!“ Máte pocit, jako by se vám smálo do očí a vůbec ničeho si nevážilo.

Zažili jste již něco podobného na vlastní kůži? Jak jste se v tu chvíli cítili?

Jako rodič nejste trenérem – jste pro něj hlavně bezpodmínečně nutnou podporou. Dítě by mělo vědět, že je přijímáno v každé situaci, ať už jsou to prohry, zkažené pasáže hry nebo chvilkové nesoustředění.

Co můžete jako rodič pro dítě udělat?

  1. Dávat dítěti neustále pocit bezpečí, lásky a bezpodmínečného přijetí.
  2. Pokud se dítěti nedaří, tak se zklidnit a projevit vděčnost za to, že je zdravé a může dělat sport, který ho baví.
  3. Podporovat v dítěti postoji „bojovníka“ namísto „oběti“. Prohru a neúspěch brát jako příležitost pro to, stát se ještě lepším.
  4. Naučit se pojmenovat „co cítím“ a sdělit to vhodnou formou svému dítěti.
  5. Naučit dítě oddělovat čas na sport a čas na zábavu.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >