VIDEO: Hráči vybírali novou výstroj, aneb CCM den 2020

Neodmyslitelně k období letní přípravy patří také výběr výstroje na novou sezonu. Ve středu dorazili do Vítkovic zástupci firmy CCM Czech republic a předvedli hokejistům ostravského celku novinky na trhu v oblasti bruslí, hokejek a výzbroje celkově.

Předváděcí akce společnosti CCM Czech republic se samozřejmě odehrála až po středeční dopolední porci tréninkových dávek. Výstroj si přišli vyzkoušet a případně vybrat i hráči, kteří se připravují individuálně, tedy Zbyněk Irgl, Ondřej Roman, Jan Hruška, Martin Dočekal, Patrik Koch či Jakub Kubeš.

„Je to každoroční klasika, která k letní přípravě patří. Kluci ze CCM přijedou s kompletním vybavením. Hráči si můžou osahat nové modely bruslí, hokejek, chráničů, brankáři krom toho betonů, masek, rukavic. Je pak čistě na každém hráči, jestli si vybere nový model, nebo zůstane u toho, který má například z minulé sezony. Samozřejmě tady máme nové hráče, které je potřeba kompletně vybavit,“ říká kustod A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Celerin.

A jak se to řeší například u hráčů, kteří jsou ze zahraničí a v současné situaci nemohli na předváděcí den do Ostravy dorazit? „Kluci z Kanady jednoduše poslali specifikace požadavků na hole a další mailem. Kluci, kteří trénují v Plzni se zase domlouvali napřímo a individuálně, že se se zástupci CCM potkají, až bude předváděcí akce v Plzni nebo poblíž. Vzhledem k tomu, že každý hráč má svou osobní kartu a vše prochází přes databázi, je to snadné,“ prozrazuje Celerin.

13HC VÍTKOVICE RIDERA12320713