Banner Promo

Věřím, že týmové body budou přibývat, říká Marek Kalus

Datum publikování:

Marek Kalus zažívá povedený vstup do sezony, jenže své individuální statistiky by jistě vyměnil raději za body týmové. Dnes pohotovou dorážkou na brankovišti vykřesal Vítkovicím naději na zvrat, ten se ale nekonal a všechny body tak zůstávají Spartě.

Marku, prohrálo se těsně, ale nálada zůstává asi stejná, je to tak?

Já si myslím, že dneska to z naší strany nebyl vůbec špatný zápas, ale Sparta je prostě kvalitní, řekl bych, že mají top hráče v Extralize. Nám dneska chybělo pár hráčů a věděli jsme, že získat každý bod pro nás bude něco navíc. Myslím si ale, že každý náš hráč dnes podal maximum. Vidím to dnes pozitivně, je od čeho se odrazit. Brankář dnes chytal taky výborně, měl tam spoustu zákroků. Bohužel jedeme bez bodu, ale myslím si, že je na čem stavět.

Za stavu 1:3 jste to nezabalili a nakonec to bylo ještě velké drama. Může to pomoci do dalších zápasů?

Určitě to povzbudí, myslím si, že chyběl kousek, abychom to srovnali. Jsme zkušené mužstvo a nemůžeme si dovolit dělat chyby, které jsme dnes dělali, navíc proti tak vyspělému mužstvu, jako je Sparta. Myslím ale, že všichni podali maximum a nemáme se za co stydět.

Jsou ty ztráty Muellera a Káni znát především na přesilovce?

Samozřejmě je to znát. Peter je zkušený hráč, ví, kde se v přesilovce postavit, kde hrát a to nám dnes chybělo. Kánič to samé, je jen otázka času, kdy mu to tam spadne. Maká každý zápas. Určitě nám hráči chyběli, ale myslím si, že i mladí kluci, kteří dneska dostali šanci, se nemají za co stydět.

Ty sám prožíváš jeden z nejlepších startů do sezony, nicméně v tuto chvíli tě to asi netěší, je to tak?

Netěší no. Chybí k tomu ta třešnička na dortu, chybí týmové body. Pořád je to ale začátek sezony a já si myslím, že když budeme každý trénink pracovat, každý zápas pojedeme na maximum, tak se to musí zvednout.

Sezona je dlouhá, ukáže se už v té počáteční krizi charakter týmu?

Sezona běží rychle a každý bod znamená hodně, ale my musíme přepnout na ten play off mód a odrazit se od maličkostí, od detailů a věřím, že to začne padat a ty body přibývat.

Dnes jste měli hodně zblokovaných střel, šli jste s tím do tohoto zápasu?

Určitě. Jak jsem říkal, Sparta má top tým v Extralize a my jsme dneska chtěli tady pokrýt střední pásmo a snažit se dostat z protiútoku a něco z toho vytěžit. V první třetině nám to vycházelo, ve druhé tam bylo pár chybiček a oni jsou tak zkušení, že se k nim pak špatně dostává. Buď to padne, nebo ne.

Letos se vám nedaří v oslabení, které máte nejhorší v Extralize. Jak se dá vzdorovat týmům jako Sparta?

Samozřejmě se to špatně brání, já si myslím, že máme zkušené hráče na oslabení. Musíme se ale zlepšit, víme, že Sparta má výborné hráče na přesilovky, ale my musíme v oslabení zabrat.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761