Banner Promo

Věřím, že i my můžeme dvakrát vyhrát, burcuje tým Aleš Stezka

Datum publikování:

Brankář Aleš Stezka patřil i dnes k nejlepším hráčům Vítkovic a pětatřiceti úspěšnými zákroky si řekl o cenu pro hráče utkání. Bohužel, dva puky si přece jen našly cestu za jeho záda a domácím Ocelářům to stačilo k vítězství. Jednička Vítkovic vyhlíží dva dny volna a věří, že vítkovičtí před svými diváky vyrovnají sérii. 

Aleši, dnes se opět čekalo dlouho na gól. Jaké je to čekání z pohledu gólmana?

Nevím, co bych na to řekl. Gólman musí být celých šedesát minut soustředěný, i když je to 2:0 nebo 0:0. Doufal jsem, věřil jsem, že se nám ten gól podaří dát první nám a bylo by to trošku lepší. Bohužel, dali v přesilovce osm sekund do konce druhé třetiny. Ale nezabalili jsme to, řekli jsme si, že pořád je šance. Hráli jsme, myslím si dobrý hokej. Třinec je velice kvalitní soupeř, ale jak jde vidět, dá se s nimi hrát. Holt dvakrát teď vyhráli doma a věřím, že můžeme i my vyhrát dvakrát doma.

Co podle tebe v zápasech rozhodovalo?

V tom prvním to byla podle mě ta přesilovka, protože herně to bylo vyrovnané a dneska…já nevím, tyhle zápasy play off rozhodují malinké detaily. Včera to bylo těsné, dneska to bylo o gól a prostě jedna malá chyba a prohráli jsme. Určitě ale nevěšíme hlavy, jedeme domů dva dny si odpočinout a oni vyhráli dvakrát, tak teď můžeme dvakrát vyhrát my.

V zápasech padá málo gólů, obrany fungují, asi si zaslouží pochvalu, co myslíš?

Jo, samozřejmě. Nemyslím si ale, že je to jen o obráncích. Je to i o celém kolektivu i o útočnících. Dneska krásně kluci vepředu blokovali střely, i beci. Je to zásluha všech kluků. Samozřejmě beci se snaží a pomáhají mi tam hodně odklízet ty vyražené puky, nebo co se tam míchá před brankovištěm. Říkal jsem to už minule, já jsem na ty kluky fakt hrdý, protože to co my dokážeme i po té sérii s Olomoucí vyždímat je prostě až neskutečné a věřím, že to můžeme ještě urvat.

Oba góly dnes padly z bezprostřední blízkosti. Nechyběli tam obránci?

Teď bych to určitě takhle nechtěl rozebírat, kde byla nebo nebyla chyba. Prostě se to tak stalo a je to škoda, protože předbrankový prostor trénujeme docela často a je to škoda, že zrovna dneska to rozhodlo. Podíváme se na video a budeme se snažit poučit z chyb.

Dnes se na první přesilovou hru čekalo čtyřicet minut. Dá se říct, že to rozhodčí pustili a nepískali hraniční zákroky?

Hodnotit rozhodčí nechci, ale je to možná dobře, protože přece jen v tom play off je to vyhrocené. Je to derby. Rozhodčí jsou si toho asi taky vědomi a myslím si, že to zvládli výborně. Takhle to k tomu play off patří a hraje se na hraně celých šedesát minut.

Jaké je to pro gólmana po těžké sérii s Olomoucí, zasáhnout do hned do dvou utkání?

Myslím si, že unavený je každý, ale ten chtíč, vůle převládá. Když se v šatně na každého podívám, je vidět to odhodlání a to člověka fakt nabíjí do další práce a do dalších zápasů.

Je podle tebe nějaký zásadní rozdíl mezi Třincem a Olomoucí?

Je to samozřejmě jiný hokej, ale s tímhle jsme počítali. Je to hokejové, nahoru a dolů. Myslím si, že divákům se to musí líbit a věřím a doufám, že doma to urveme a vyrovnáme sérii.

Co říkáš na branku, kterou dostal Kacetl? Máš zkušenost s podobným odrazem?

Tak stane se. My jsme rádi, že se to stalo a padl gól. Jsou věci, které se stávají. Tady jsou takové plexi, od kterých se to může odrazit všelijak a vždycky je lepší si na to dávat pozor.

Může s tím brankář vůbec něco udělat? Je to chyba brankáře?

Těžko říct, samozřejmě gólman to chce zastavit, chce udělat něco navíc pro beky. Je ale pravda, že často si v kabině říkáme, kde je jaké plexi, že když to jde nahoru, tak to spíše nechávat a kde jsou spíše rovné, tak to zkoušet, ale to je spíše na tom týmu, jak se na tom domlouvají.

Jak jsi viděl ze své pozice ten závěrečný tlak?

Kluci to sehráli parádně, šli tam po hlavě a chybělo asi štěstíčko. Klukům není co vyčíst, nechali tam úplně všechno a myslím si, že dneska bychom si tu výhru i zasloužili.

Receptem tedy bude proměňování šanci? Dnes jste jich měli docela dost.

Samozřejmě, za dva zápasy jsme dali jeden gól, a abychom vyhráli, tak těch gólů musíme dát víc. Věřím, že se nám to povede. Zaměříme se na to. Máme teď dva dny čas a věřím, že doma nám to bude lepit.

Nastoupí někdo z marodů?

Tak k tomuhle nebudu nic říkat. To je čistě naše interní věc.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
Galler Kantonalbank Arena, Rapperswill

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary247421131
11HC ŠKODA PLZEŇ247331130
12HC VÍTKOVICE RIDERA235151222
13Rytíři Kladno234341222
14BK Mladá Boleslav254221718