Banner Promo

Věřili jsme si, hlásí po postupu do čtvrtfinále CHL Matěj Machovský

Datum publikování:

V odvetném utkání proti finskému Lahti dostal v brance přednost Matěj Machovský. Ten soupeři dovolil z třiceti střel pouze jednu branku a výborným výkonem se tak podepsal pod postup Vítkovic do čtvrtfinále Champions Hockey League. V závěru se navíc pokusil svůj výkon korunovat vstřelenou brankou při power play soupeře.

Matěji, jaké to bylo dnes utkání z pohledu gólmana?

Těžké. Náročné, bylo velké vedro, i když ty ochozy nebyly úplně zaplněné. S Klimsonem jsme se shodli, že v těch návlecích je obrovské vedro, takže jsem se pěkně propotil.

Ty jsi to dnes až do pětačtyřicáté minuty zavřel, co tedy rozhodlo zápas?

Hráli jsme dobrý hokej. Ze začátku jsme hráli, co jsme chtěli. Samozřejmě měli šance, ale to my také. Skóre mohlo být úplně jiné. Trošku mě mrzí akorát konec druhé třetiny, kdy jsme to začali trošku zahazovat a byla z toho holomajzna. Myslím, že celkově jsme ale odehráli dobrý zápas.

Věřili jste, po té kontumační výhře v Lahti, že to dnes ubojujete?

Jo, věřili jsme si. Věděli jsme, že na nás skočí, že se budou snažit dát jeden dva góly, ať se to stáhne a je to pro ně hratelné. Naštěstí se jim to nepovedlo a my jsme ten zápas s tím jednogólovým náskokem nějakým způsobem kontrolovali. Ale říkám, je to zajímavá situace, ještě nikdy jsem něco takového nezažil.

Každopádně radost z postupu máte, je to tak?

Samozřejmě. Všichni máme rádi postup, i když je to takové, že se vlastně nevyhrálo, ale tím, že na to v lize nemůžeme nějak navázat, doufám, že si to teď přeneseme a předvedeme nějaký normální zápas.

Nesnižuje hodnotu postupu fakt, že se nerozhodlo na ledě?

Těžko říct no. Ve Finsku to bylo 0:0 a dneska 1:1, takže takové fotbalové. Říkám, v hokeji jsem vůbec nezažil, že by se takhle něco rozhodovalo. Já jsem byl za plichtu ve Finsku, a aby se sehrál jeden rozhodující zápas. Myslím, že by to tak bylo lepší.

Jak byl z tvého pohledu blízko ten tvůj pokus o gól v závěru zápasu?

Byl strašně blízko, ale i strašně daleko. Bylo toho hodně, tlačili nás a já jsem byl vyšťavený, ani jsem nevěřil tomu, že by to po mně hodil, ať na to mám trochu času. Už jsem to nedokázal zvednout a oni si pokryli střed. Kdyby to spadlo na zem, tak by to tam dojelo. Mělo to dobrý směr.

Je to pro tebe povzbuzení, protože jak jsi říkal, v lize na to potřebujete navázat?

Vždycky se to odvíjí od toho, jak odehraje mančaft zápas. Někdy to vyjde, někdy to nevyjde a člověk schytá něco trošku jiného, takže určitě je to pro mě důležité a věřím, že tým v pátek už pojede.

Teď vás čeká Sparta a Plzeň. Takže pro tebe osobně hodně zajímavé zápasy, je to tak?

Tak Spartu chce porazit každý, vytáhnout se na ni, takže doufám, že kluci budou hrát výborně a pomůžou, ať už v brance kdokoliv.  

Do Vítkovic přišel nový obranný pár Auvitu a Jeřábek. Jak vnímáš konkrétně třeba francouzského obránce?

Tak hrál všude v Evropě, je to vidět, že je to zkušený obránce s přehledem, dobrý na puku, skvěle bruslí. Myslím si, že zatím se to jeví určitě výborně.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761