Banner Promo

Velký nábor Pojď hrát hokej přilákal do Vítkovic pět desítek dětí

Datum publikování:

Každoroční náborová akce Pojď hrát hokej v rámci projektu Českého hokeje Týden hokeje i tentokrát sklidila ve Vítkovicích úspěch. V pondělí 15. ledna se na led Multifunkční haly vítkovické OSTRAVAR ARÉNY vydalo poprvé na 50 malých hokejových adeptů a snad jich většina u hokeje také zůstane.

Akce Pojď hrát hokej v rámci projektu Českého hokeje Týden hokeje byla i v lednu 2024 minimálně ve Vítkovicích úspěšná. Ostravský extraligový klub pořádal náborovou akci v Multifunkční hale OSTRAVAR ARÉNY v pondělí 15. ledna. Zúčastnit se mohli kluci i holky od 4 do 8 let, a to zcela zdarma. Vlastní hokejová výstroj byla výhodou, ale kdo dorazil bez ní, mohl si vše potřebné zapůjčit na místě, včetně hokejky, bruslí či přilby.

Po nezbytné registraci a přivítání se noví hokejoví adepti a především jejich rodiče seznámili prostřednictvím prezentace s tím, jak to konkrétně ve vítkovické hokejové mládeži chodí. Jak probíhají tréninky, kdo je vede, jak často jsou a co je vlastně jejich smyslem. Poté následovala praktická prezentace, která zase více oslovila děti, na ledě už se proháněli v modelových trénincích aktuální vítkovičtí hokejoví žáčci, aby ukázali, jak tréninky vypadají, co se na nich opravdu dělá. Třetím, hlavním a největším blokem celého programu, byl pak samotný náborový trénink. Kluziště bylo rozděleno do několika segmentů, ve kterých pod vedením trenérů probíhaly různé hokejové hry a soutěže. Samozřejmostí byl prostor vyčleněný pro ty, kdo stáli na bruslích úplně poprvé. Celou akci ještě okořenila návštěva hráčů A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA Patrika Zdráhala a Jakuba Kotaly, takže děti si ze svého prvního hokejového tréninku odnesly nejen zajímavý a nezapomenutelný zážitek, ale také autogram aktuálních extraligových hokejistů.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761