Velké zlato zůstalo doma! Vítkovice vyhrály OSTRAVA HOCKEY CUP 2022 U20

Juniorskou kategorii OSTRAVA HOCKEY CUPU 2022 – turnaje významně podporovaného z rozpočtu statutárního města Ostrava – vyhráli domácí hráči HC VÍTKOVICE RIDERA, a to bez ztráty zápasu či bodu. Svěřenci trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka vyhráli základní skupinu výraznými výsledky a ve finále rozstříleli Duklu Jihlava. Velké zlato dvoutýdenního podniku mládežnických turnajů zůstalo doma.

OSTRAVA HOCKEY CUP 2022 je v cíli. Dvoutýdenní mládežnický podnik, významně podporovaný z rozpočtu statutárního města Ostravy, už zná vítěze v kategoriích 8. třídy, 9. třídy i dorostu a o víkendu vyvrcholil kategorií do 20 let, tedy juniorskou.

Juniorská soutěž ostravského přípravného turnaje čítala celkem osm týmů ze čtyř zemí, rozdělených do dvou základních skupin. Ve skupině A se utkaly týmy HC VÍTKOVICE RIDERA, Eisbären Berlín, HK Nitra a HC Dynamo Pardubice. Ve skupině B se střetly celky HC Dukla Jihlava, Schwenningen Wild Wings, reprezentační výběr Polska do 20 let a HC Slovan Bratislava.

Ve skupině A si od začátku pro vítězství šli odhodlaně hráči domácích Vítkovic, začaly výhrou nad Berlínem 5:1, pokračovaly úspěchem s Nitrou 3:1 a nakonec vysokým vítězstvím nad Pardubicemi 7:3. O prvním místě nebylo pochyb – tři zápasy, tři výhry, devět bodů, skóre 15:5. Druhé místo navzdory debaklu s Vítkovicemi braly Pardubice, Nitře a Berlínu nastřílely shodně po šesti brankách. Třetí místo brala Nitra díky výhře ve vzájemném zápasu nad Berlínem, poslední skončil Eisbären Berlín.

Obdobně suverénně, jako Vítkovice, si ve skupině B vedla Dukla Jihlava. Výsledky horáků byly ještě výraznější. Ve třech zápasech tři výhry, devět bodů, skóre 22:4 za výhry nad Schwenningenem 6:1, polskou reprezentací 6:1 a nad Slovanem 10:2. Vítěz skupiny B byl znám. Druhou příčku ukořistilo Polsko díky úspěchům nad Bratislavou a především výhrou nad Schwenningenem ve vzájemném zápase. Třetí byla již zmíněná „divoká křídla“ ze Schwenningenu, která porazila Slovan vysoko 7:0. Slovenský velkoklub z Bratislavy bohužel neuspěl ani v jednom z utkání a skončil poslední.

Základní skupiny tím určily jasné dvojice pro vyvrcholení turnaje a boj o cennou trofej OSTRAVA HOCKEY CUP, jehož již 11. pokračování tento ročník juniorského turnaje napsal.

Souboj poražených o 7. místo svedly Eisbären Berlín a Slovan Bratislava a bylo to vyrovnané drama, které rozhodovala jediná branka. O ni byli lepší hráči Eisbärenu a domů do Německa tak po výhře 2:1 mohli odjet alespoň částečně ukonejšení výhrou v posledním zápase.

Duel o 5. místo byl rovněž hodně vyrovnaný, výhru 3:2 slavili nakonec po nájezdech hráči Nitry i s trenérem Jurajem Štefankou, ve Vítkovicích tolik známým. Šestá příčka tak jen o chlup unikla druhému německému reprezentantu Schwenningenu.

Boje o mediale byly jako noc a den. Zatímco zápas o bronz byl jednoznačnou záležitostí, finále nabídlo dominanci i drama.

Bitva o 3. místo byla jednoznačně v režii Pardubic. Hráči Dynama v utkání s Polskem nastříleli 5 branek, neinkasovali žádnou a jednoznačně i zaslouženě si domů na východ Čech odváželi bronzové medaile.

Finále jako zlatý hřeb nejen juniorského turnaje, ale i celého dvoutýdenního podniku OSTRAVA HOCKEY CUP. Dva neporažené celky Vítkovice a Jihlava v bitvě o zlato. Duel začal nejprve jasnou dominancí Vítkovic, které si vybudovaly náskok 5:1. Dukla ale zabrala a využila následné psychické převahy, z utkání udělala drama, když srovnala 5:5. Závěr patřil mistrům, trenéři Pavel Trnka a Roman Ryšánek dokázali uklidnit své svěřence, ti v dramatickém závěru nakonec dokázali získat vedení zpět a trefou do prázdné brány definitivně uzavřít skóre na 7:5 pro domácí modro-bílé barvy.

Vítězem OSTRAVA HOCKEY CUPU 2022 U20 se stal domácí HC VÍTKOVICE RIDERA

Druhé místo bral poražený finalista – HC Dukla Jihlava

Bronz na východ Čech odvezli hráči Pardubic

Výsledky – 1. den