Banner Promo

Ve Zlíně jsme dali góly, potřebujeme venku urvat body! Hlásí Lukáš Krenželok

Datum publikování:

Foto: David Peška

V pátek ve Zlíně se trefil dvakrát a společně s kolegou Bukartsem dopomohli k šestigólové výhře Vítkovic čtyřmi zásahy. Zkušený matador Lukáš Krenželok už ale páteční zápas neřeší, velí ke koncentraci na to, co následuje, a to bude vedoucí Mladá Boleslav.

Lukáši, jste v polovině svého venkovního tripu. Ze tří zápasů jste dva vyhráli. Jaká nálada panuje v kabině, můžete pociťovat dílčí spokojenost?

Řekl bych, že je to OK, nastartováno. Ale v podstatě to nic neznamená. Víme, jak je liga obrovsky vyrovnaná a my musíme pořád jít dál, dívat se dopředu. Není to o tom, že si řekneme – dobré, dva ze tří jsme vyhráli, hotovo. To vůbec ne. Nemůžeme nic řešit. Psychice týmu určitě pomůže, když ubojujeme zápas, ale to je tak všechno.

 

V pátek jste přestříleli Zlín na jeho ledě, vaše formace se na šestigólovém vítězství podílela čtyřmi góly. Povedený zápas?

Co jsme v tom zápase měli špatné, to byla oslabení. Ve hře pět na pět jsme si řekli, že po nich půjdeme, že budeme hrát, vytvářet si tlak – to se nám dařilo. Z tohoto pohledu jsme měli utkání pod kontrolou, jenže jsme vždycky udělali nějaký faul a v oslabení nám to vůbec nešlo a Zlín se z přesilovek vracel do zápasu. To bylo takové pod tlakem. Ale podařilo se nám odskočit a už jsme věřili a pomalu i věděli, že to urveme.

 

Každopádně Zlín většinou na vlastním ledě v přesilovkách bývá hodně silný, že?

Jo, je to tak. Tam to bývá pravidlem. No, ještě my bychom si konečně mohli začít pomáhat v přesilovkách. Ale tak bereme to tak, jak to je. Ve Zlíně jsme dali góly, dokázali jsme si, že je dát umíme a pomohli jsme si z pohledu psychiky do dalších zápasů. A jedeme dál.

 

V čem zápas ve Zlíně sedl přímo vaší formaci? Ty jsi dal dva góly, Roberts Bukarts taky…

Vyšlo nám to, ale vyplynulo to ze hry. Třeba první gól, vyslali mě do úniku – bylo to tím, že jsme u mantinelu nenahodili kotouč, ale přišla nahrávka u modré čáry. Zlín reagoval napadáním, Buky to prohodil mezi dvěma hráči a já jsem šel sám. Byli jsme silní na puku, nezbavovali jsme se ho a hráli jsme, dávali si pasy a z toho to vše vyplynulo.

 

 

A udělali tím sobě i zbytku týmu a fanouškům radost.

Jasně. Zaradovali jsme se, protože každý ví, jaká je liga, jak náročná je a o co se letos hraje.

 

Program Vítkovic je v úvodu soutěže hodně nezvyklý. Nejen, že hrajete prvních šest zápasů venku, ale taky dost nepravidelně. Zápas ve Zlíně byl jediným z prakticky dvou týdnů. Jak to vnímáš třeba konkrétně ty? Vyhovuje ti delší pauza mezi zápasy, nebo bys naopak rád hrál ob den?

Je to jak kdy. Někdy je lepší, když jste v tempu, odehrajete zápas, dáte si den regenerace a tréninku a pak zase do zápasu. Týden volna ne každému může sedět. Když se vyhraje, tak se ten týden lépe snáší, protože kdyby se prohrálo – člověk jenom trénuje, soustředí se na to, co bylo v tom prohraném zápase špatně, řeší se to déle, než by možná mělo a atmosféra je pak nic moc. Lepší, když se hraje, člověk se dostane do tempa a nevnímá nic, než jen ty zápasy, které jdou po sobě. Ale tak je to teď nastavené. Hrajeme venku, máme delší pauzy, ale už ne na dlouho. Od října už jedeme opravdu skoro ob den. Takže se to rozjede. Teď ještě z toho venku urvat nějaké body, co nejvíce možných. Bodovat musíme.

 

Nejbližší zápas je v pátek v Mladé Boleslavi…

No, to nebude snadné. Ale snadné to nebude a není nikde. Člověk si nevybere, ani v Chomutově s Kladnem to nebylo jednoduché, ani v tom Zlíně to nebylo jednoduché. Jdeme bojovat, chceme dávat góly, nesmíme dělat chyby. Je to vyrovnané a stejně, jako můžete prohrát s každým, tak taky každý se dá porazit.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761