Banner Promo

Ve Vítkovicích začnu novou kapitolu, těší se hvězdný Peter Mueller

Datum publikování:

Před třemi týdny Vítkovice doslova odjistily přestupovou bombu, když přivedly dosavadní hvězdu Komety Brno amerického kanonýra Petera Muellera. Způsobily tím šok v české hokejové veřejnosti a obrovskou radost v řadách ostravských fanoušků. Nejlepší cizinec tuzemské extraligy a nejproduktivnější hráč soutěže z roku 2021 už se seznámil se svým novým působištěm.

Přelet ze Spojených států a první návštěva Vítkovic v pozici domácího hráče. Extraligová hvězda Peter Mueller se v úterý poprvé podíval do svého nového působiště, kterým je ostravský celek.

Modro-bílý klub začátkem června nečekaným oznámením příchodu nejproduktivnějšího hráče sezony 2020/2021 doslova odpálil přestupovou bombu. Šok u soupeřů se mísil s nadšením vítkovických fanoušků a příznivců. Peter Mueller dosud působil v rámci Česka výhradně v Brně. Čtyři sezony, během kterých odehrál celkem 193 zápasů, v nichž nasbíral 222 bodů za 102 gólů a 120 asistencí. Jeho brněnská kapitola se ale uzavřela. „I když jsem nabídku z Brna měl, cítil jsem, že se zájem o mé služby ztrácí. Když jsem po návratu do Ameriky sledoval, jak Kometa podepisuje nové hráče, došlo mi, že tohle je konec mého působení v Brně,“ zmínil Peter Mueller už před třemi týdny v rozhovoru pro server iSport.cz.

První návštěva Vítkovic, jeho nového působiště, Muellera nadchla. Sympatický a usměvavý rodák z Minnesoty dorazil do Ostravy jen na skok. „Přijel jsem si vyřídit pár osobních záležitostí, přestěhovat se z Brna do Ostravy, zajistit školu pro děti a vracím se zpět do Států. Samozřejmě během toho jsem se potkal s vedením klubu a trenérem a podíval se do kabiny a zázemí. Na start týmové přípravy na ledě na konci července ale už budu tady v Ostravě. Těším se.“

Peter Mueller prokázal v předchozích čtyřech sezonách, že je kanonýrem a jednou z největších hvězd české extraligy. V minulosti měl otevřené dveře do NHL, kde odehrál v dresech Phoenixu Coyotes, Colorada Avalanche a Florida Panthers bezmála 300 utkání. Jenže po zdravotních problémech se jeho zámořská kapitola uzavřela, a tak nastoupil evropskou cestu. Hrál v nejvyšších soutěžích ve Švýcarsku, ve Švédsku, působil i v nadnárodní EBEL lize, z které jej pak přetáhla již zmíněná Kometa Brno. Ve všech svých působištích prokázal střeleckou kvalitu, takže je jasné, že po konci na jihu Moravy měl vícero nabídek. „Zájem projevily i kluby mimo Česko, ale nebyla to ta správná místa, kde bych chtěl hrát. Hlavně jsem chtěl více, než jednoletý kontrakt. Vítkovice mi nabídly dvouletou smlouvu, bylo to rychlé, konkrétní a velice seriózní jednání. Cítil jsem, že o mě mají ve Vítkovicích opravdu velký zájem. Mluvil jsem s majitelem klubu, sportovním ředitelem i trenérem a zaujalo mě, jakým směrem chtějí ve Vítkovicích jít a co plánují. Proto jsme se domluvili. Je příjemné vědět, že vás někde chtějí,“ neskrývá spokojenost čtyřiatřicetiletý Američan.

Vítkovice dosud znal jen jako soupeře, před rokem dokonce v play off. „Pokaždé, když jsem proti Vítkovicím nastoupil, byla to výzva. Klub po minulé sezoně přivedl několik nových hráčů a je odhodlaný vyhrávat. To mě zajímá.“

Při návštěvě Vítkovic zažíval Peter Mueller pozitivní emoce. Emotivní pro něj ale bude i konfrontace s Kometou. Ostravané se s Jihomoravany střetnou samozřejmě v sezoně, ale také už v létě v přípravě. „Na zápasy do Brna se těším. Není žádné tajemství, co si myslím o fanoušcích a lidech ve městě vůbec. Díky nim jsem se tam poslední roky cítil jako doma. Teď je ale přede mnou něco nového. Koncem července zahájím ve Vítkovicích novou kapitolu,“ uzavírá Mueller.

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025