Ve Vítkovicích začnu novou kapitolu, těší se hvězdný Peter Mueller

Před třemi týdny Vítkovice doslova odjistily přestupovou bombu, když přivedly dosavadní hvězdu Komety Brno amerického kanonýra Petera Muellera. Způsobily tím šok v české hokejové veřejnosti a obrovskou radost v řadách ostravských fanoušků. Nejlepší cizinec tuzemské extraligy a nejproduktivnější hráč soutěže z roku 2021 už se seznámil se svým novým působištěm.

Přelet ze Spojených států a první návštěva Vítkovic v pozici domácího hráče. Extraligová hvězda Peter Mueller se v úterý poprvé podíval do svého nového působiště, kterým je ostravský celek.

Modro-bílý klub začátkem června nečekaným oznámením příchodu nejproduktivnějšího hráče sezony 2020/2021 doslova odpálil přestupovou bombu. Šok u soupeřů se mísil s nadšením vítkovických fanoušků a příznivců. Peter Mueller dosud působil v rámci Česka výhradně v Brně. Čtyři sezony, během kterých odehrál celkem 193 zápasů, v nichž nasbíral 222 bodů za 102 gólů a 120 asistencí. Jeho brněnská kapitola se ale uzavřela. „I když jsem nabídku z Brna měl, cítil jsem, že se zájem o mé služby ztrácí. Když jsem po návratu do Ameriky sledoval, jak Kometa podepisuje nové hráče, došlo mi, že tohle je konec mého působení v Brně,“ zmínil Peter Mueller už před třemi týdny v rozhovoru pro server iSport.cz.

První návštěva Vítkovic, jeho nového působiště, Muellera nadchla. Sympatický a usměvavý rodák z Minnesoty dorazil do Ostravy jen na skok. „Přijel jsem si vyřídit pár osobních záležitostí, přestěhovat se z Brna do Ostravy, zajistit školu pro děti a vracím se zpět do Států. Samozřejmě během toho jsem se potkal s vedením klubu a trenérem a podíval se do kabiny a zázemí. Na start týmové přípravy na ledě na konci července ale už budu tady v Ostravě. Těším se.“

Peter Mueller prokázal v předchozích čtyřech sezonách, že je kanonýrem a jednou z největších hvězd české extraligy. V minulosti měl otevřené dveře do NHL, kde odehrál v dresech Phoenixu Coyotes, Colorada Avalanche a Florida Panthers bezmála 300 utkání. Jenže po zdravotních problémech se jeho zámořská kapitola uzavřela, a tak nastoupil evropskou cestu. Hrál v nejvyšších soutěžích ve Švýcarsku, ve Švédsku, působil i v nadnárodní EBEL lize, z které jej pak přetáhla již zmíněná Kometa Brno. Ve všech svých působištích prokázal střeleckou kvalitu, takže je jasné, že po konci na jihu Moravy měl vícero nabídek. „Zájem projevily i kluby mimo Česko, ale nebyla to ta správná místa, kde bych chtěl hrát. Hlavně jsem chtěl více, než jednoletý kontrakt. Vítkovice mi nabídly dvouletou smlouvu, bylo to rychlé, konkrétní a velice seriózní jednání. Cítil jsem, že o mě mají ve Vítkovicích opravdu velký zájem. Mluvil jsem s majitelem klubu, sportovním ředitelem i trenérem a zaujalo mě, jakým směrem chtějí ve Vítkovicích jít a co plánují. Proto jsme se domluvili. Je příjemné vědět, že vás někde chtějí,“ neskrývá spokojenost čtyřiatřicetiletý Američan.

Vítkovice dosud znal jen jako soupeře, před rokem dokonce v play off. „Pokaždé, když jsem proti Vítkovicím nastoupil, byla to výzva. Klub po minulé sezoně přivedl několik nových hráčů a je odhodlaný vyhrávat. To mě zajímá.“

Při návštěvě Vítkovic zažíval Peter Mueller pozitivní emoce. Emotivní pro něj ale bude i konfrontace s Kometou. Ostravané se s Jihomoravany střetnou samozřejmě v sezoně, ale také už v létě v přípravě. „Na zápasy do Brna se těším. Není žádné tajemství, co si myslím o fanoušcích a lidech ve městě vůbec. Díky nim jsem se tam poslední roky cítil jako doma. Teď je ale přede mnou něco nového. Koncem července zahájím ve Vítkovicích novou kapitolu,“ uzavírá Mueller.