Ve Vítkovicích budou pokračovat další tři hráči

Vítkovický hokejový klub si pojistil služby dalších tří hráčů současného kádru. Konkrétně jde o útočníka Radka Veselého a obránce Roberta Černého. Opce byla navíc uplatněna i zadákovi Danielu Krenželokovi.

U dalších tří hráčů současného kádru Vítkovic je jasné, že budou oblékat modro-bílý dres minimálně i v další sezoně. Ostravský klub se dohodl na pokračování spolupráce s útočníkem Radkem Veselým a obráncem Robertem Černým.

Oba hráči se k vítkovickému týmu připojili v průběhu této sezony z prvoligových kádrů. Třiadvacetiletý Radek Veselý do té doby působil v Havířově, čtyřiadvacetiletý Robert Černý přišel z Přerova.

Robert Černý během 10 zápasů za Vítkovice zapsal jednu gólovou asistenci, v bilanci +/- má -1, v Radegast Indexu nasbíral 14 bodů. Radek Veselý odehrál v Extralize o dva zápasy více, vstřelil v nich 2 branky a na 3 nahrál, v bilanci +/- má +2. „Oba prokázali, že i když jsou z první ligy, mají výkonnost na to hrát Extraligu. Proto jsou i nyní v sestavě. Herním projevem i přístupem k zápasům, tréninkům, přístupem k záchraně Vítkovic a vůbec svým odhodláním dávají najevo, že chtějí ve Vítkovicích pokračovat, a to je také důvod, proč jsme se rozhodli si je ponechat i do budoucna,“ říká hlavní kouč Vítkovic Mojmír Trličík.

Opce na příští sezonu bude uplatněna i dalšímu z hráčů současného kádru, jedná se o Daniela Krenželoka. Dvaadvacetiletý odchovanec Orlové v této sezoně odehrál 32 extraligových duelů, vstřelil 2 branky, na 5 přihrál.

Už v minulém týdnu avizoval vítkovický klub, že jedná s vytipovanými hráči, kterým po této sezoně končí smlouva a o jejichž služby má zájem i do budoucna. Na pokračování spolupráce se už vedení Ostravanů domluvilo s útočníkem Janem Schleissem a obráncem Peterem Trškou. Černý, Veselý a Krenželok jsou dalšími.

13HC VÍTKOVICE RIDERA12320713