Banner Promo

V úterý retro výroční zápas! Vítkovice versus Kometa

Datum publikování:

Moravské derby s Kometou, závěr základní části a boj o osmičku, výroční zápas k oslavě jubilea města Ostravy. Úterní zápas bude hodně nabitý příběhy, motivací a akcí. A bude výjimečný, protože Vítkovice jej odehrají v unikátních retro dresech. Těšíte se?

Vítkovice = Ostrava, Ostrava = Vítkovice. Hokejová rovnice, kterou znají všechny české i velké evropské kluby. Vždy, když někdo jel bojovat do Ostravy o hokejové vavříny, nastoupil proti Vítkovicím. Vždy, když Ostrava vystoupala na hokejovém nebi na ty nejzářivější stupínky, bylo to díky reprezentaci Vítkovic. Každý z nás Vítkovičáků se samozřejmě ruku v ruce se vztahem ke klubu hrdě hlásí i k tomu, že je Ostravák. Tak to bylo, je a bude.

Proto se vítkovický hokejový klub rozhodl připojit se k oslavě jubilea našeho krásného města. Sto let vzniku takzvané Velké Ostravy, tedy sloučení městeček a obcí v městský celek, stotisícovou metropoli Ostravu. Stalo se tak před sto lety v roce 1924 a HC VÍTKOVICE RIDERA slaví se svým městem. Proto dnes v duelu proti Kometě hráči A-týmu obléknou unikátní „ostravské dresy“. Nejsou to sice repliky svetrů z období 20. let 20. století, nicméně mají přímou návaznost na ostravský hokej, protože originály – kterými se současný klub inspiroval – byly v roce 1948 pořízeny vedením Zimního stadionu Josefa Kotase pro exhibiční zápasy, ve kterých nastupovaly tehdy populární výběry Ostravy. Ale i Vítkovice jako takové si v těchto – prvních modrých dresech v klubové historii – zahrály, konkrétně ve finále republiky v roce 1953.

 

 

Vedle výročního pojetí dnešního zápasu s Kometou se ale nesmí zapomenout na sportovní stránku věci. Je tady zápas s Kometou. Čtvrtým celkem tabulky, který Vítkovice před týdnem tady u nás doma porazily 4:0. Je jasné, že Brňané se budou chtít pomstít a pokazit tak oslavu i samotný zápas Ostravě a Vítkovicím. Vítkovičtí hráči se vracejí domů po zápase v Liberci. Na kontě mají čtyři výhry v řadě, 11 bodů z 12 maximálně možných. Před dvěma týdny ještě dvanáctý tým tabulky je rázem v přímém boji o osmičku a tedy alespoň o začátek předkola na domácím ledě. Takže i po sportovní stránce je těch příběhů pro úterní jedinečný duel až až.

VSTUPENKY NA VÝROČNÍ ZÁPAS VÍTKOVICE – KOMETA ZDE

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761