V úterý do Havířova! Vítkovice poprvé v zápasovém tempu

Předzávodní období začíná. Hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA přidávají do programu kromě tréninků na ledě už i přípravné zápasy. První přátelské utkání v rámci Přípravy 2018 je čeká v úterý v Havířově. Jak bude vypadat sestava Ostravanů a jak si hráči povedou v zápasovém tempu proti prvoligovému rivalovi? Ukáže se od 18 hodin.

Vítkovičtí hokejisté poprvé v rámci přípravného období vyzkoušejí svou momentální formu v konfrontaci s jiným týmem. Program přípravných utkání začíná.

Ostravané vyjeli na led k prvnímu oficiálnímu tréninku ve středu 18. července. Celý minulý týden věnovali poctivé dvoufázové dřině, kterou doplňoval ještě dril v posilovně. Nyní se do programu dostávají i zápasy, tým se tak dostane i do zápasového tempa a samozřejmě o slovo se přihlásí i cestování.

Na úvod soupeřem tradičně havířovský AZ

Popáté v řadě otevírají hokejisté Vítkovic přípravu střetnutím Havířovem, který i v nadcházející sezoně bude hrát druhou nejvyšší soutěž WSM Ligu. Loni se oba týmy střetly v Ostravě, a tak tentokrát se bude hrát na ploše GASCONTROL Arény v Havířově. „Z posledních let je zřejmé, že je to tradiční start přípravy. Pořád musíme brát v potaz, že je červenec a toho se budou týkat i další veškeré aspekty utkání. Po dvou týdnech na ledě to bude určitě pro hráče i nás trenéry oživení,“ těší se hlavní kouč Vítkovic Jakub Petr.

Červencový hokej? Nic lehkého to nebude

Vysoké teploty, samotný úvod přípravného období, v neposlední řadě nesehranost. Od prvního přípravného utkání nelze čekat hokej závratných kvalit. Do celé situace promluví jistě i klimatické podmínky. „Bude to klasický první přípravný zápas, nebude dobrý led, hráči jsou na ledě jen chvíli, nebude to ještě ono,“ přiznává manažer a zároveň trenér AZ Havířov Patrik Rimmel, který v minulosti dlouhá léta oblékal dres Vítkovic. „Musíme počítat se všemi aspekty, které s sebou přináší zápas v tomto termínu a za takového počasí, jaké nyní venku panuje. Ale ani to nám nebere radost a natěšení na první utkání,“ reaguje vítkovický kouč Petr.

Kdo oblékne vítkovický dres?

Vítkovice mají široký kádr. V širším výběru figuruje kolem 30 hráčů. Na zkoušku bojují o místo v sestavě obránce Dominik Trška, který je bratrem Petera Tršky a naposledy působil v Dukle Trenčín a také zadák Tomáš Černý, který je odchovancem Opavy, ale v minulé sezoně si zahrál i KHL v dresu Slovanu Bratislava. Kromě těchto nových tváří mají samozřejmě vítkovičtí trenéři k dispozici všechny zkušené a známé borce, výjimkou je nyní pouze Kanaďan Samson Mahbod, který se k týmu připojí záhy. „Dá se předpokládat, že v sestavě právě pro zápas s Havířovem se objeví pár jmen, které nejsou až tak obvyklé pro náš extraligový tým. Kádr máme širší a díky tomu dostanou příležitost hráči, kteří v utkáních v minulé sezoně až tolik nefigurovali. Od toho je příprava. Už jsme absolvovali několik tréninků s herním aspektem a nyní chceme vidět, jak to především mladší kluci pochopili a jak to dokážou přenést do zápasu,“ prozrazuje Jakub Petr s tím, že přesnou podobu sestavy ale určí trenérský štáb nejdříve po pondělním večerním tréninku.

Havířov zkouší řadu nováčků

Také sestava domácího Havířova přináší nejeden otazník. Aktuálně totiž na soupisce A-mužstva figuruje sedm obránců a deset útočníků. K tomu je ale potřeba přičíst dalších pět hráčů, kteří jsou v AZ na zkoušku a perou se o své místo v prvoligovém týmu. Po postupu Poruby do WSM ligy došlo celkem logicky k odlivu vítkovických hráčů do kádru městského souseda, ale to neznamená, že je kádr slezského klubu zcela bez hráčů s vítkovickou minulostí. V těchto dnech je na soupisce Havířova někdejší vítkovický junior Petr Šendera a útočníci Filip Seman a Tomáš Gřeš, kromě toho trenéři Jiří Režnar a Patrik Rimmel zkouší odchovance Vítkovic Dominika Kafku.

Přípravný zápas mezi AZ Residomo Havířov a HC VÍTKOVICE RIDERA hostí havířovská GASCONTROL Aréna v úterý 31. července od 18 hodin.

AZ Havířov - HC VÍTKOVICE RIDERA

Aktuální podoby širších kádrů obou mužstev

AZ Havířov

Brankáři: Ondřej Bláha, Jiří Matoušek, Michal Dufek

Obránci: Jakub Matai, Patrik Luža, Jakub Dudek, David Chroboček, Vojtěch Ševěček, Jaroslav Mrowiec, Petr Šendera

Útočníci: Jan Maruna, Jakub Kotala, Lukáš Bednář, Radek Pořízek, Marek Haas, Dominik Pawliczek, Dominik Cihlář, Filip Seman, Jan Bambula, Tomáš Gřeš.

Hráči na zkoušku: Rok Macuh, Dominik Kafka, Radek Veselý, Lukáš Chalupa, Karol Korím

HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankář