V sobotu městské derby legend: Vítkovice se představí v Porubě

Foto: Petr Kotala

V rámci oslav 90. výročí založení porubského hokejového klubu přijal HC VÍTKOVICE RIDERA pozvání HC RT TORAX Poruba a připojil se k programu. Vítkovičtí sehrají s Porubskými exhibiční utkání legend! Oslavy porubského hokeje se uskuteční v sobotu 25. února od 15 hodin.

Právě exhibiční utkání legend je jedním z hlavních vrcholů oslav 90. výročí založení porubského hokeje. Ten má sice v rodném listě zapsán rok 1932, jenže doznívající covidová doba před rokem překazila Slezanům oslavit výročí včas. A tak slavnost jubilea přichází s ročním odkladem. Ale bude veliká.

Vítkovický klub je o čtyři roky starší a o řádku úspěchů samozřejmě bohatší, než porubský soused, nicméně v minulých letech, i v této sezoně, fungovala mezi Ostravany čilá spolupráce ku prospěchu všech, a tak si logicky Porubští vybrali za svého sparring partnera k oslavám právě staršího a úspěšnějšího kolegu.

Utkání legend bude předcházet regulérnímu zápasu první ligy mezi Porubou a Frýdkem-Mísktem. Zatímco zápasu Chance ligy bude rozehrán v 18 hodin, duel legend začne už v 15 hodin. A bude se na co těšit. Na obou stranách.

Vítkovickou sestavu legend bude tvořit základ Staré Gardy Vítkovic, týmu, který pravidelně reprezentuje modro-bílé barvy na turnajích v kategorii veteránů. „Za nabídku oslovení jsme velice rádi, moc si jí vážíme. V prvé řadě bych chtěl poděkovat Rudovi Tošenovjanovi, který nás oslovil, protože Double derby je i pro nás svátek, a to z několika důvodů. Jak Poruba, tak Vítkovice hrají nahoře, a Ostrava je tím pádem jednoznačně hokejovým městem. Dalším důvodem je fakt, že spousta kluků prošla oběma kluby; na gardách se potkávají, jmenujme třeba Pavla Šebestu a jeho velké sezony za oba celky, Dalibora Sochorka, Rosťu Zrníka, Bobyho Najdka. A to vše jsou důvody, proč bude mít utkání náboj,“ říká koordinátor Staré gardy Vítkovic a sám její hráč Miroslav Dětský.

Vítkovický dres po čase obléknou jednak hráči vicemistrovského kádru z roku 1993 – Jan Vavrečka, Aleš Badal, Miroslav Javín, Filip Konštacký, Daniel Kysela, Petr Fabián, Petr Folta, Jan Peterek, Martin Smeták a Pavel Šebesta. Mladší generaci zastoupí Zbyněk Irgl. Chybět nebude ani číslo 22, v době, kdy si připomínáme 25. výročí zlatého triumfu na olympiádě v Naganu bude vítkovické barvy opět hájit člen oné zlaté party David Moravec, a nic na tom nemění ani fakt, že je aktuálně šéftrenérem mládeže v Porubě.

Ovšem i legendy Poruby upoutají svými jmény. Z exvítkovických určitě jmenujme Jana Dreslera, Tomáše Kalandru, Roberta Najdka či Jana Káňu. Jedno velké jméno a jeden velký návrat pro Porubu. Žluto-modrý dres oblékne po letech ještě nedávno kapitán Vítkovic Roman Polák.

Bude se opravdu na co těšit. Více Zde

Double derby – 90. let porubského hokeje

UTKÁNÍ LEGEND

(25. 2. – 15:00)

Sestava Poruby: Gleich, Válek – Dresler, Kalandra, Polák, Puškár, Slavík, Zrník – Buček M., Hašek, Kanko, Káňa J., Najdek, Pavlačka (C), Rambousek, Seidler, Schulz, Tichý, realizační tým – trenéři: Malík, Tichý, vedoucí: Prusek, lékař: MUDr. Demel a kustod: Valčák D.

Sestava Vítkovic: Bundil, Vrba – Badal, Javín, Konštacký, Kysela, Überall, Vavrečka – Fabián, Folta, Irgl, Kubík, Moravec, Peterek, Smeták, Sochorek, Šebesta, realizační tým – trenéři: Kotala, Prorok, Dětský, vedoucí: Polášek, lékař: MUDr. Prokop a kustod: Kasper.