Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

V sobotu městské derby legend: Vítkovice se představí v Porubě

Datum publikování:

Foto: Petr Kotala

V rámci oslav 90. výročí založení porubského hokejového klubu přijal HC VÍTKOVICE RIDERA pozvání HC RT TORAX Poruba a připojil se k programu. Vítkovičtí sehrají s Porubskými exhibiční utkání legend! Oslavy porubského hokeje se uskuteční v sobotu 25. února od 15 hodin.

Právě exhibiční utkání legend je jedním z hlavních vrcholů oslav 90. výročí založení porubského hokeje. Ten má sice v rodném listě zapsán rok 1932, jenže doznívající covidová doba před rokem překazila Slezanům oslavit výročí včas. A tak slavnost jubilea přichází s ročním odkladem. Ale bude veliká.

Vítkovický klub je o čtyři roky starší a o řádku úspěchů samozřejmě bohatší, než porubský soused, nicméně v minulých letech, i v této sezoně, fungovala mezi Ostravany čilá spolupráce ku prospěchu všech, a tak si logicky Porubští vybrali za svého sparring partnera k oslavám právě staršího a úspěšnějšího kolegu.

Utkání legend bude předcházet regulérnímu zápasu první ligy mezi Porubou a Frýdkem-Mísktem. Zatímco zápasu Chance ligy bude rozehrán v 18 hodin, duel legend začne už v 15 hodin. A bude se na co těšit. Na obou stranách.

Vítkovickou sestavu legend bude tvořit základ Staré Gardy Vítkovic, týmu, který pravidelně reprezentuje modro-bílé barvy na turnajích v kategorii veteránů. „Za nabídku oslovení jsme velice rádi, moc si jí vážíme. V prvé řadě bych chtěl poděkovat Rudovi Tošenovjanovi, který nás oslovil, protože Double derby je i pro nás svátek, a to z několika důvodů. Jak Poruba, tak Vítkovice hrají nahoře, a Ostrava je tím pádem jednoznačně hokejovým městem. Dalším důvodem je fakt, že spousta kluků prošla oběma kluby; na gardách se potkávají, jmenujme třeba Pavla Šebestu a jeho velké sezony za oba celky, Dalibora Sochorka, Rosťu Zrníka, Bobyho Najdka. A to vše jsou důvody, proč bude mít utkání náboj,“ říká koordinátor Staré gardy Vítkovic a sám její hráč Miroslav Dětský.

Vítkovický dres po čase obléknou jednak hráči vicemistrovského kádru z roku 1993 – Jan Vavrečka, Aleš Badal, Miroslav Javín, Filip Konštacký, Daniel Kysela, Petr Fabián, Petr Folta, Jan Peterek, Martin Smeták a Pavel Šebesta. Mladší generaci zastoupí Zbyněk Irgl. Chybět nebude ani číslo 22, v době, kdy si připomínáme 25. výročí zlatého triumfu na olympiádě v Naganu bude vítkovické barvy opět hájit člen oné zlaté party David Moravec, a nic na tom nemění ani fakt, že je aktuálně šéftrenérem mládeže v Porubě.

Ovšem i legendy Poruby upoutají svými jmény. Z exvítkovických určitě jmenujme Jana Dreslera, Tomáše Kalandru, Roberta Najdka či Jana Káňu. Jedno velké jméno a jeden velký návrat pro Porubu. Žluto-modrý dres oblékne po letech ještě nedávno kapitán Vítkovic Roman Polák.

Bude se opravdu na co těšit. Více Zde

Double derby – 90. let porubského hokeje

UTKÁNÍ LEGEND

(25. 2. – 15:00)

 

Sestava Poruby: Gleich, Válek – Dresler, Kalandra, Polák, Puškár, Slavík, Zrník – Buček M., Hašek, Kanko, Káňa J., Najdek, Pavlačka (C), Rambousek, Seidler, Schulz, Tichý, realizační tým – trenéři: Malík, Tichý, vedoucí: Prusek, lékař: MUDr. Demel a kustod: Valčák D.

 

Sestava Vítkovic: Bundil, Vrba – Badal, Javín, Konštacký, Kysela, Überall, Vavrečka – Fabián, Folta, Irgl, Kubík, Moravec, Peterek, Smeták, Sochorek, Šebesta, realizační tým – trenéři: Kotala, Prorok, Dětský, vedoucí: Polášek, lékař: MUDr. Prokop a kustod: Kasper.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4829847107
2HC VÍTKOVICE RIDERA4825491092
3HC Sparta Praha4725621489
4Mountfield HK4821741681
5Bílí Tygři Liberec48178101377
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >