V Litvínově rozhodl Roman Szturc: Potáhl jsem puk a brána se otevřela

Vítěznou branku na ledě Litvínova zaznamenal Roman Szturc. Ve druhé třetině mu skvěle vybojoval puk Stanislav Balán a vítkovická devětašedesátka povedenou kličkou a střelou do volného prostoru rozhodla o výhře Ostravanů a prodloužení vítězné i bodové série.

Po dlouhé době se vám takřka úplně vyprázdnila marodka, naopak ve spojení s Litvínovem se hovořilo o tom, že mu chybí tři obránci základní sestavy. Byl tento fakt v zápase hodně znát?

Tak já nevím, kdo Litvínovu chyběl, nebo nechyběl. Nám se už před minulým kolem uzdravilo několik hráčů, ale v Litvínově nám chyběli dva beci základní sestavy taky. My jsme se snažili hrát aktivně už od začátku, z toho jsme si vytvářeli šance. Škoda možná, že jsme jich neproměnili více, výsledek pak mohl být pro nás ještě příznivější, ale důležité je, že jsme vyhráli za tři body.

Čili necítili jste více prostoru v útočném pásmu, při absenci litvínovských elitních obránců?

Tak já osobně jsem více prostoru necítil. Já hrál druhý zápas po dlouhé době, takže mám toho dost. To je dotaz spíš na jiné hráče.

Ve třetí třetině Litvínov zabral a dost často vás dostával pod tlak, báli jste se o vedení?

My jsme do třetí třetiny šli s tím, že chceme pokračovat v aktivní hře a především se vyvarovat vyloučení. To druhé se nám podařilo. Litvínov nás hlavně v závěru přitlačil, ale celý tým odvedl skvělý výkon, Dolík chytal výborně, takže se nám to podařilo udržet.

Díky tvému gólu Vítkovice dokázaly vyhrát v Litvínově po dlouhých třech letech. Jak se zrodila rozhodující akce zápasu?

Já jsem odehrával puk od nás z pásma skoro lobem na druhou stranu, křížně na Vojtu. Tam to sklepl jejich hráč. Jel jsem zezadu. Standa to přibrzdil u modré, dostal to za beky, já jsem se tam objevil sám, potáhl a byla tam prázdná brána.

Viděl jsi prostor, který Janus po přesunu v bráně nechal?

Já jsem hlavně viděl, že se ti beci zastavili, takže jsem tam chtěl jít ze strany a prostě jsem věřil Standovi, že ten puk na mě dostane a že budu buď tečovat, nebo dorážet. Puk přijel rovnou ke mně a pro gólmana je pak těžké, když já jsem v rychlosti a vezmu mu to do protipohybu. Tam se mi ta díra otevřela.

Vyhráli jste počtvrté v řadě, bodovali podeváté za sebou, vypadá to, že jste chytili formu…

Doufáme v to. Máme velkou radost, že se nám v minulých zápasech dařilo, že jsme dokázali bodovat i porazit i ty týmy z předních příček tabulky. Teď všichni věříme a hodně si přejeme, aby nám to pokračovalo dál i v novém roce. Hned v dalším zápase hrajeme doma s Plzní, budeme mít retro dresy, takže doufáme, že přijde i hodně fanoušků a že budeme moci navázat dalším vítězstvím.