Banner Promo

Útok na hattrick? Týmový úspěch je důležitější, říká produktivní Marek Kalus

Datum publikování:

Těžko bychom ve vítkovické sestavě hledali většího cestovatele, než je útočník Marek Kalus. Jednou nastoupí v první formaci, poté ve třetí a obratem ve druhé. Změny v souhře se svými spoluhráči ale zvládá skvěle a s devatenácti body je druhým nejproduktivnějším hráčem Vítkovic.

Marku, dnes z vaší strany povedené utkání. Co k tomu po pátečním zápase v Brně vedlo?

Já si myslím, že v tom Brně nám to celkově nevyšlo. Byl to zápas blbec, neřekl bych, že bychom hráli herně úplně zle, napadalo jim to tam, bohužel. Musíme se soustředit na sebe, na naši hru a musím hrát tak, jako v Lize mistrů proti Skelleftea. Myslím si, že dneska jsme pokračovali v té stejné hře, ale dnes nám to tam napadalo, štěstí se přiklonilo na naší stranu a to je dneska hlavní důvod, proč jsme vyhráli.

Byla druhá třetina to, co rozhodlo zápas?

Určitě, ta druhá třetina nám tento rok celkově nevychází. Řekli jsme si, že musíme pokračovat ve hře jako v první třetině. Štěstí se dnes přiklonilo k nám a napadalo nám to tam, takže super.

Litvínov má venku slabší období a z deseti utkání vyhrál dvakrát. Čekali jste, že tu jejich vlnu využijete?

Tak věřili, my jsme věděli, že jsou nebezpeční, že mají vepředu nebezpečné hráče. Nemohli jsme to podcenit, jestli mají venku špatné výsledky nebo ne. Soustředili jsme se sami na sebe a dneska to vyšlo, takže super.

Ty jsi dnes útočil na hattrick. Nejprve to byla tyčka, pak gól a nakonec velká šance.

Bylo no. Jsem rád, že tam spadl aspoň ten jeden gól a hlavně že to tam napadalo i ostatním klukům. Pro sebevědomí to byl super zápas.

Byl ten gól odměnou ty krosčeky, které jsi dostával od obránce Zileho?

Jo jo, trošku jsem to věděl. Načetli jsme si, že mě tam ti beci budou před bránou masírovat, hodně to tak na ty hráče před brankou hrají, takže jsem čekal, že to tak bude. Naštěstí mi to tam Auvitu seshora nahrál a já už jsem to tam jen zasunul.

Ty v té sestavě hodně cestuješ. Jednou jsi v první lajně, podruhé ve třetí. Jak tu roli potulného hráče neseš, nevadí ti to?

Ne (směje se). Samozřejmě je lepší, když se s někým více sehrajete, ale trenéři to tak skládají, aby všechny čtyři lajny byly silné, takže já jsem spokojený tak, jak to je, a doufám, že to bude pokračovat.

Ty jsi dokonce druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, jak tuto roli střelce a bodujícího hráče neseš?

Tak střelce bych asi neřekl (směje se), ale jo. Já se moc na body nesoustředím, samozřejmě každý hráč chce mít kanadské body, ale všechno se to odvíjí od hry. Když tam ty body budou padat tak super, ale když ne, tak se musím pořád soustředit na svou hru a jít si za tím.

Ale přesto, něco jsi změnit a vylepšit musel, když je tam takový nárůst bodů, ne?

Vylepšit nevím no. Já se snažím hrát stále svoji hru. Někdy to je o štěstí, že ty body jeden rok padají a druhý rok ne. Snažím se hrát pořád stejně.

Přinesl sis sebevědomí i z Ligy mistrů, která se ti bodově také povedla?

Jo, tak určitě mi to na sebevědomí přidá, ale říkám, týmový úspěch je důležitější než ty individuální.

Jak vlastně bereš to vypadnutí z CHL, i když jste v posledním zápase vyhráli, jeli jste domů smutní.

Tak smutní…určitě je to škoda, ale oni měli skvělý tým, to jste mohli vidět v zápase u nás. Jeli jsme tam s tím, že nemáme moc co ztratit, takže pro nás to byl takový plusový bod, jestli postoupíme nebo ne. Bohužel ten jeden gól na srovnání nám chyběl, ale myslím, že jsme předvedli skvělý výkon a od něj jsme se odrazili v těch dalších zápasech.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025