Banner Promo

Ukázalo nám to hodně, míní trenér Holaň po zápasech ve Švýcarsku

Datum publikování:

Vítkovické A-mužstvo se vrátilo z týdenního herního soustředění ve Švýcarsku a čeká jej poslední přípravný zápas před novou sezonou. Trenér Miloš Holaň, až na výsledky, hodnotil švýcarskou anabázi kladně. Prozradil také více o zdravotním stavu týmu.

 

Máte za sebou týden ve Švýcarsku, který jste využili k hernímu turné. S čím jste se vrátili?

Zaprvé jsem rád, že jsme se tohoto podniku mohli účastnit. Že nám s tím Dan Kysela opět pomohl a vedení klubu to uskutečnilo. Jsou to a byly to velice kvalitní zápasy, které nám ukážou jak na tom jsme, na čem je potřeba pracovat. Soupeři byli kvalitní, kvalitní hráči. Ukázalo nám to hodně. Mělo to i svůj účel směrem ke tmelení party, když absolvujete dlouhé cestování a hrajete v únavě tři zápasy za čtyři dny. Viděli jsme, jak na to kluci reagují. Po této stránce jsou to za mě pozitiva. Samozřejmě s výjimkou výsledků. Do zápasů nechodíme s tím, že jdeme prohrát.

 

Postupně jste ve čtyřech dnech hráli se švýcarskými celky Fribourg, Ajoie a mistrovskou Ženevou. Ani jednou jste nevyhráli, s Ajoie jste přitom k tomu měli dobře nakročeno. Co vám tyto zápasy ukázaly?

V těch zápasech jsme v některých momentech ztráceli, v některých jsme zase neproměnili své šance. V utkání s Ajoie jsme měli vyhrát, ale udělali jsme zbytečné chyby, které nás pak stály výsledek. Ale to jsou věci v přípravě, na kterých se dá pracovat a které se dají odstranit. S hráči jsme o tom mluvili, ukázali jsme si to. Já věřím, že postupem času na tom zapracujeme, a i to mužstvo si sedne. Musíme si uvědomit, že pořád jsme nebyli v kompletním složení a sestava není ustálená. V globálu ale za celý trenérský štáb to byla pozitivní zkušenost. Jen si přát takových zápasů více a více,“

 

Alfou a omegou přípravy a celé sezony je zdravotní stav mužstva. Vše se obešlo bez zranění?

To je to, co vždy řeším – hlavně, ať se nikomu nic nestane. A můžu to zaklepat, že kromě nějakých, řekl bych běžných nataženin a nastřelených končetin jsme nezaznamenali nic závažného. Zvládli jsme to dobře.“

 

Do Švýcarska s vámi nejeli útočníci Peter Mueller a Jakub Kotala. Jak to vypadá s jejich zdravotním stavem?

Je to rekonvalescence. Peter Mueller, u něj je to z týdne na týden, ale už se zapojil do tréninku s týmem. Jsou tam světlé vyhlídky a já věřím, že už za chvíli začne trénovat v plné palbě. Přiznám, že jeho absence mi brzdí sestavu, je to hráč, který je výjimečný a má své opodstatnění, takže na něj čekáme. Kety má zlomenou ruku, což je jasně dané. Zlomenina, sádra… Tam to bude trvat trochu déle. Ale oba kluci během našeho pobytu ve Švýcarsku trénovali doma s kondičním trenérem. Pracovali na kondici, chodili na led do Kravař a připravují se na to, kdy budou s námi ready a budou moci naskočit do hry.

 

Ve čtvrtek hrajete poslední přípravné utkání před zahájením sezony. Míříte do Olomouce. Co se dá od tohoto utkání na Hané čekat?

Co se dá čekat? Samozřejmě urputný soupeř. Pokud nebudeme tak urputní, jako oni, tak nemáme šanci. Ale věřím, že naše mužstvo má kvalitu. Ale je tam to srdce, které musí být na ledě. Jedině tak se dá vždy uspět. Jdeme do toho zápasu v sestavě možná trochu upravené, ale potřebujeme už i pro naše sebevědomí vyhrát. Já věřím, že to tak berou i hráči a že do toho zápasu dají všechno.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025