HC VÍTKOVICE RIDERA0011Prohra

Datum Čas League Sezóna
16.8.2022 19:00 A tým 2022 Příprava

PŘÍPR: GEN – VIT 3:1: Hvězdami nabitá Ženeva úřadovala ve druhé třetině

Švýcarské turné začalo modro-bílým soubojem s hvězdami nabitou Ženevou. Ostravané přistupovali k zápasu aktivně a bez bázně, síla špičkového soupeře ale byla znát, do výsledku se promítla ve druhé třetině, kdy Servette odskočila na rozdíl tří branek. Čestný úspěch zaznamenal Jan Bernovský.

Vítkovičtí zahájili své turné po Švýcarsku a Francii zápasem s hvězdami nabitou Ženevou. Na ledě Centre Sportif ve městečku Vallée de Joux Ostravané vyzvali Servette už například s Grmanem či Lakatošem v sestavě. Na druhé straně se ale vzhledem k programu čtyř zápasů v pěti dnech rozhodli trenéři pošetřit pro nadcházející utkání jiné starší a zkušenější hráče. Ženeva kromě nové posily Teemu Hartikainena postavila kompletní kádr, nechyběly tedy elity Omark, Filppula, Praplan či Vatanen.

Utkání začalo bojovným přístupem Vítkovic, které se snažily v úvodu hlavně neprodukovat chyby a tím nedávat silnému soupeři příležitost. Ženeva se dostala do potíží vlastním přičiněním. Byl to Linus Omark, kdo krátce po začátku zápasu inkasoval zdvojený trest a modro-bílí získali čtyřminutovou přesilovku, navíc v závěru ještě umocněnou po provinění Bertaggie při snaze vyhodit kotouč mimo kluziště. Dlouhá, téměř šestiminutová přesilová hra Vítkovic působila především ve své druhé polovině dynamicky, slibně, ale bez větší vyloženější šance. Dobře připravený special tým Servette odvedl dobrou práci. Při hře pěti proti pěti se švýcarský celek prezentoval úderným pojetím hry, aktivním přístupem, a tak musela svou zkušenost a um prokázat také defenziva Vítkovic v čele s brankářem Stezkou. Minimálně v první dvacetiminutovce se to zadákům Ostravanů dařilo.

Přestávka nabudila v útočné aktivitě i Vítkovické, a tak Ženeva musela v prvních okamžicích řešit nejednu těžkou situaci ve vlastním obranném pásmu. Do slibné šance se dostal Fridrich, brankář Descloux byl však proti. Ve 26. minutě měli modro-bílí šanci v podobě zkrácené přesilovky poté, co dokázali odolat tlaku výhody Ženevy. Jenže Servette dokázala navzdory oslabení dobře napadnout rozehrávku soupeře a ze situace po odrazu kotouče otevřel skóre Benjamin Antoinetti – 1:0. Švýcarský celek se tím dostal na koně a setřásl možnou mírnou nervozitu z první třetiny. Krátce po úvodním gólu se před bránu Aleše Stezky natlačil Alessio Bertaggia a byl úspěšný – 2:0. Sluší se poznamenat, že dvoubrankové manko neutlumilo vítkovické snahy, spíše naopak. V polovině utkání operovali modro-bílí v útočném pásmu a Descloux byl pod palbou. To bylo impulsem pro Servette, že musí přidat na rychlosti i tvrdosti a na ledě se začalo odbývat zajímavá hokejová přetahovaná. Dominik Lakatoš se ve 34. minutě drze prosmýkl až do brankoviště a snad jen pozdní zásah jednoho z bránících hráčů mu nedovolil úspěšně zakončit. Jenže kartami opět zamíchala přesilová hra Ženevy. Z kruhu pálil Linus Omark a pálil tvrdě a přesně – 3:0. Závěr druhé periody dohrávali Vítkovičtí opět ve čtyřech, ale přesto se dokázal do brejku uvolnit Petr Fridrich, svůj sprint zakončil, jenže Descloux dokázal k pravé tyči natlačit vleže beton a zabránit snížení. Další brejk Vítkovic, na holích Fridricha s Chlánem zastavil až nedovolený zákrok Omarka na zakončujícího Chlána.

Třetí třetinu odstartovala série vyloučení na straně Vítkovic, nicméně hosté z Česka oslabení zvládli a ve 45. minutě udeřili, z branky se radoval Jan Bernovský a výsledek už začal vypadat přece jen příznivěji – 3:1. Hra se ovšem neměla šanci srovnat, vyloučení, střety a hrozící šarvátky kouskovaly zápas a logicky bránily kombinační hře obou celků. Na druhé straně bylo jasně znát, že oba celky berou utkání velice seriózně a prestižně. Utkání se dohrávalo v trochu nervóznější atmosféře, ale k žádné větší strkanici nakonec nedošlo a změna stavu se také, navzdory vítkovické snaze v power play, nekonala. Vítkovice na úvod švýcarsko-francouzského turné podlehli hvězdami nabité Ženevě 1:3.

Hockeyades 2022 – příprava

Geneve-Servette HC – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky: 26. Antoinetti (Smirnovs), 27. Bertaggia (Praplan), 37. Omark – 45. Bernovský (Kalus). Rozhodčí: Borga, DiPietro – Huguet, Burgy. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 543. Střely na branku: X:X

Servette Geneve: Descloux – Tömmernes, Karrer, Maurer, Vatanen, Le Coultre, Völlmin – Bertaggia, Pouliot, Praplan – Rod, Richard, Antonietti – Miranda, Winnik, Smirnovs – Omark, Filppula, Vouillamoz

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – J. Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, J. Stehlík, Prčík – L. Krenželok, Krieger, Mueller – Fridrich, Marosz, Lakatoš – M. Kalus, Lindberg, Bernovský – Dej, Chlán, Půček – Lednický