VHK ROBE Vsetín – HC VÍTKOVICE RIDERA

8.8.2018 18:00 A tým Příprava 2018

Report

VSE – VIT 2:1: Náskok Vsetína z první třetiny už Vítkovice nestáhly

Ve fantastické atmosféře zaplněného svatostánku Na Lapači inkasovaly Vítkovice první porážku Přípravy 2018. Ostravané začali druhý zápas ve dvou dnech v horkém prostředí výborně, ale domácí Vsetín dokázal během dvou minut vývoj zápasu otočit a hubený jednobrankový náskok udržet.

Druhý zápas ve dvou dnech. Vítkovický kouč Jakub Petr hned po úterním střetnutí se Slovanem Bratislava sliboval pouze kosmetické změny v sestavě pro duel ve Vsetíně a slib dodržel. Jedinými změnami bylo prohození brankářů – příležitost dostal Daniel Dolejš – a zařazení Samsona Mahboda do středu čtvrté formace. Kanadského forvarda tak čekala pořádná premiéra v Přípravě 2018, na ledě bouřícího žluto-zeleného pekla stadionu Na Lapači.

Vítkovičtí začali v bouřlivém prostředí vsetínského zimáku aktivně. Obdobně jako v úterním duelu se Slovanem, otevřely skóre velice brzy, konkrétně v probíhající druhé minutě, kdy si u volné levé tyče počíhal Daniel Kurovský a zavěsil – 0:1. Zaplněné hlediště ovšem hnalo domácí do boje a ti rozhodně nepůsobili bojácně, nebo zaskočeně. Ve 3. minutě se po buly před Danielem Dolejšem procpal ke střele důrazný Mitchell Theoret a srovnal – 1:1. V 5. minutě zužitkovali Vsetínští zaváhání v obranném pásmu soupeře, Teper našel v mezikruží nehlídaného Víta Jonáka, který rychlou střelou z první poslal Valachy do vedení – 2:1. Ostravané se oklepali rychle, postupem času začínali opticky přebírat iniciativu, ale solidně chytající Gába jim dělal čáru přes rozpočet. Modro-bílí ubránili oslabení, na druhé straně ovšem hra čtyř proti třem z jejich strany zůstala nevyužita. V horké a bouřící atmosféře si vedení po první dvacetiminutovce hlídali domácí.

Druhá perioda začala se několikaminutovým zpožděním. Na vině byla mlha, která se usadila nad kluzištěm a nedovolovala rozehrát pokračování zápasu. Jakmile se mlžný opar nad ledem alespoň částečně podařilo rozehnat, následovala jednoznačná vítkovická herní převaha. Modro-bílí dobývali území Valachů, kteří se jen sporadicky zmohli na vyvezení kotouče, případně ohrožení Daniela Dolejše. Jistý podíl na tom měla i nedisciplinovanost domácích a z ní pramenící přesilové hry. Klíčovým faktorem Vsetína byl ale brankář David Gába. Domácí měli v polovině utkání k dispozici dvě slepené přesilovky. V té první je Ostravané v podstatě nepustili do šance, ve druhé už byli Valaši aktivnější, ale troskotali na nepřesnostech zakončení a také na zákrocích Dolejše. Ku škodě hostů, se ale výběru trenérů Petra a Trnky nepodařilo vyžít čtyřminutovou početní výhodu, navzdory jasnému tlaku v útočném pásmu. Suma sumárum, přestože modro-bílí byli v prostředním dějství jasně lepší, Vsetín stále držel jednobrankový náskok.

Třetí třetina se hrála nahoru dolů. Vítkovičtí sice byli trpěliví v dobývání vsetínského území, ale čas začal tlačit, a tak byli nuceni vrhnout více sil do útoku, což občas otevřelo okénko pro nebezpečné valašské protiútoky. Závěr byl dramatický. Zaplněný stadion samozřejmě mocně hnal žluto-zelené za udržením náskoku a za vítězstvím. Vítkovičtí tlačili, ale potřebnou energii jim ubírala vyloučení. Po jednom ze soubojů v rohu kluziště obdržel Jakub Lev dvouminutový trest za vražení na hrazení, nelíbilo se mu to a za protesty vyfasoval osobních deset minut. Do třetí sirény zbývalo necelých pět, a tak se musel poroučet do kabin. Ostravané oslabení ustáli, ba co více, byli schopní ohrozit Gábu, ale na vyrovnání nedosáhli. Další početní nevýhoda je uvrhla do ještě větších problémů, a tak přestože zkoušeli hru bez brankáře, jednobrankové manko domácích už nebyli s to dorovnat. Na ledě šestinásobného mistra tak Vítkovice zaznamenaly první porážku přípravného období.

Příprava 2018

VHK ROBE Vsetín – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky: 3. Theoret (Kucharczyk), 5. Jonák (Teper, Pechanec) – 2. Kurovský (Roman). Rozhodčí: Smilek, Škrobák – Kovařčík, Hradil. Vyloučení: 5:8, navíc Lev (VIT) 10 minut osobní trest za vražení na hrazení. Bez využití. Diváci: 2 848.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Mikuš, Ondračka, Mäkinen, Rudl, Teper, Slováček, Holomek, Hryciow – Kopta, R. Kucharczyk, Theoret – Březina, Rác, Kuronen – V. Jonák, Pechanec, Rob – Vávra, Podešva, Šilhavý

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Hrbas, Baranka, de la Rose, D. Krenželok, Šidlík, Černý, Výtisk, P. Trška – Kucsera, Lev, Schleiss – Kurovský, Roman, Tybor – Szturc, Š. Stránský, P. Zdráhal – Olesz, Mahbod, Dej

Místo zápasu

Zimní stadion Lapač