SC Bern – HC VÍTKOVICE RIDERA

Report

SCB – VIT 3:4 SN: Vítkovice smazaly tříbrankovou ztrátu, nájezdy rozhodl Szturc

Foto: SC Bern

Vítkovice slaví ve Švýcarsku i druhou výhru. Ve Worbu dokázaly dokonale otočit utkání s vedoucím celkem National League a úřadujícím mistrem Bernem. Ostravané prohrávali 0:3, aby nakonec získali vítězství 4:3 po nájezdech.

Ke druhému švýcarskému utkání v rámci olympijské přípravy nastoupily Vítkovice v zajímavě kombinované sestavě. Předně určitě zaujala absence útočníků Jakub Lva a Samsona Mahboda, kteří dostali volno, zajímavé bylo také nasazení útočníka Daniela Kurovského do obranných řad. Ale ani úřadující švýcarský mistr nebyl kompletní, vzhledem k účasti hned 13 hráčů na olympijských hrách.

I přes oslabení ale Bern vstoupil do utkání velice dobře, už ve 2. minutě otevřel skóre norský forvard Leiv Fogstad Vold – 1:0. Vítkovičtí po většinu první třetiny statečně vzdorovali, ale chybné střídání je stálo druhou inkasovanou branku. V závěru úvodní dvacetiminutovky využil přesilovou hru už po 17 sekundách Luca Hischier – 2:0.

Prostřední třetina byla vzácně vyrovnaná, oba týmy rozehrály těsnou partii, přesto ve 33. minutě zvýšil na rozdíl tří branek ve prospěch lídra National League Alain Berger – 3:0. To ovšem bylo, minimálně gólově ze strany Bernu vše. Ostravané začali pomalu přebírat iniciativu. Klíčové v tomto ohledu bylo snížení Patrika Zdráhala necelé dvě minuty po třetí trefě patnáctinásobného švýcarského mistra.

Modro-bílí si do úvodu třetí třetiny přenesli početní výhodu, kterou promptně po spolupráci s Ondřejem Romanem využil Lukáš Klok a i publiku v zemi helvétského kříže předvedl svou populární lukostřeleckou oslavu gólu – 3:2. Hráčům Bernu začalo utkání protékat mezi prsty, srovnání zařídil v 55. minutě po individuální akci Šimon Stránský – 3:3.

Za nerozhodného stavu po šedesáti minutách přistoupily oba týmy rovnou k nájezdům. V nich excelovali ostravští hráči. Zatímco vlastně domácí Kämpf, Brügger, Aaltonen ani Hischier na Daniela Dolejše nevyzráli, Pascal Caminada kapituloval dvakrát ze tří penalt. Prosadil se Roman Szturc a Karol Sloboda a vzhledem k tomu, že Bern branku nevstřelil, vítěznou trefu si připsal Roman Szturc – 3:4.

Vítkovice budou mít v průběhu čtvrtka zápasové volno. Celé švýcarské turné uzavřou v pátek na ledě Lausanne HC.

Olympijská příprava 2018

SC Bern – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:4 SN (2:0, 1:1, 0:2)

Branky: 2. Vold (Burren), 19. Hischier (Aaltonen,), 33. Berger (Andersson) – 35. P. Zdráhal (Š. Stránský, Urbanec), 42. Klok (Roman), 55. Š. Stránský, rozhodující nájezd Szturc. Rozhodčí: Eichmann, Hebeisen – Borga, Gurtner. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 320

SC Bern: Caminada – B. Gerber, Andersson, Krüger, Kamerzin, C. Gerber, Burren – G. A. Randegger, Hischier, Aaltonen – Kämpf, Heim, Berger – Vold, Brügger, Sopa – J. Gerber