HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

HC VÍTKOVICE RIDERA012-24Výhra

Datum Čas League Sezóna
21.2.2018 19:45 A tým 2017-2018

SCB – VIT 3:4 SN: Vítkovice smazaly tříbrankovou ztrátu, nájezdy rozhodl Szturc

Vítkovice slaví ve Švýcarsku i druhou výhru. Ve Worbu dokázaly dokonale otočit utkání s vedoucím celkem National League a úřadujícím mistrem Bernem. Ostravané prohrávali 0:3, aby nakonec získali vítězství 4:3 po nájezdech.

Ke druhému švýcarskému utkání v rámci olympijské přípravy nastoupily Vítkovice v zajímavě kombinované sestavě. Předně určitě zaujala absence útočníků Jakub Lva a Samsona Mahboda, kteří dostali volno, zajímavé bylo také nasazení útočníka Daniela Kurovského do obranných řad. Ale ani úřadující švýcarský mistr nebyl kompletní, vzhledem k účasti hned 13 hráčů na olympijských hrách.

I přes oslabení ale Bern vstoupil do utkání velice dobře, už ve 2. minutě otevřel skóre norský forvard Leiv Fogstad Vold – 1:0. Vítkovičtí po většinu první třetiny statečně vzdorovali, ale chybné střídání je stálo druhou inkasovanou branku. V závěru úvodní dvacetiminutovky využil přesilovou hru už po 17 sekundách Luca Hischier – 2:0.

Prostřední třetina byla vzácně vyrovnaná, oba týmy rozehrály těsnou partii, přesto ve 33. minutě zvýšil na rozdíl tří branek ve prospěch lídra National League Alain Berger – 3:0. To ovšem bylo, minimálně gólově ze strany Bernu vše. Ostravané začali pomalu přebírat iniciativu. Klíčové v tomto ohledu bylo snížení Patrika Zdráhala necelé dvě minuty po třetí trefě patnáctinásobného švýcarského mistra.

Modro-bílí si do úvodu třetí třetiny přenesli početní výhodu, kterou promptně po spolupráci s Ondřejem Romanem využil Lukáš Klok a i publiku v zemi helvétského kříže předvedl svou populární lukostřeleckou oslavu gólu – 3:2. Hráčům Bernu začalo utkání protékat mezi prsty, srovnání zařídil v 55. minutě po individuální akci Šimon Stránský – 3:3.

Za nerozhodného stavu po šedesáti minutách přistoupily oba týmy rovnou k nájezdům. V nich excelovali ostravští hráči. Zatímco vlastně domácí Kämpf, Brügger, Aaltonen ani Hischier na Daniela Dolejše nevyzráli, Pascal Caminada kapituloval dvakrát ze tří penalt. Prosadil se Roman Szturc a Karol Sloboda a vzhledem k tomu, že Bern branku nevstřelil, vítěznou trefu si připsal Roman Szturc – 3:4.

Vítkovice budou mít v průběhu čtvrtka zápasové volno. Celé švýcarské turné uzavřou v pátek na ledě Lausanne HC.

Olympijská příprava 2018

SC Bern – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:4 SN (2:0, 1:1, 0:2)

Branky: 2. Vold (Burren), 19. Hischier (Aaltonen,), 33. Berger (Andersson) – 35. P. Zdráhal (Š. Stránský, Urbanec), 42. Klok (Roman), 55. Š. Stránský, rozhodující nájezd Szturc. Rozhodčí: Eichmann, Hebeisen – Borga, Gurtner. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 320

SC Bern: Caminada – B. Gerber, Andersson, Krüger, Kamerzin, C. Gerber, Burren – G. A. Randegger, Hischier, Aaltonen – Kämpf, Heim, Berger – Vold, Brügger, Sopa – J. Gerber

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Klok, Sloboda, Kurovský, Urbanec, Výtisk, Trška, D. Krenželok – Olesz, T. Jáchym, Dej – Š. Stránský, Roman, Tybor – Szturc, Kolouch, Bartovič – Pytlík, P. Zdráhal