HC VÍTKOVICE RIDERA – PSG Berani Zlín

9.2.2021 17:30 A tým 2020-2021 10

Report

VIT – ZLN 3:0: Šest bodů před pauzou pečetilo vynulování Zlína

Další tři body na konto a další zápas bez inkasovaného gólu. Vítkovice v úterý doma přehrály Zlín, vítězství 3:0 je dobře nakoplo do reprezentační přestávky.

Upevnění pozice ve skupině pro předkolo play off a především navýšení bodového odstupu od hrany nepostupu. Vítkovice v dohrávce 10. kola na svém ledě udělaly důležitý krok směrem k vyřazovacím bojům a dobře se naladily před pauzou. Zlín v domácím prostředí vynulovaly, přestože Berani byli střelecky o něco málo aktivnější.

Už bez reprezentanta Dominika Lakatoše nastoupili Ostravané proti Zlínu a po nesmělém úvodu z obou stran se Vítkovičtí začali více a více do utkání dostávat. V 10. minutě podpořili vítkovické snažení hosté, nechtěně. Klopýtnutí posledního zlínského obránce využil Marek Kalus k sólové akci, při které zblízka nadvakrát překonal brankáře Hufa a otevřel skóre. Druhý gól měl na holi ve 14. minutě Pyrochta a především Dej, který s ním zakončoval přečíslení dvou proti jednomu. Brankář Daniel Huf, navrátivší se po zranění však efektivně zasáhl. Ale dařilo se i jeho protějšku Miroslavu Svobodovi na druhé straně.

Jakkoli přesilové hry v tomto utkání nebyly rozhodujícím či klíčovým faktorem, tlak v pásmu dokázaly oba týmy rozvinout a když to nešlo v početní výhodě, muselo to jít proti plnému počtu hráčů. Navýšení skóre měl ve 32. minutě na svědomí Kanaďan Rob Flick, který ze středu ukázal, jak tvrdou a zároveň přesnou střelu má. Vedení pak Vítkovičtí potvrdili při krátkodobém náporu soupeře v jeho přesilové hře, Svoboda odolal proti Dufkovi.

Efektivita byla dále na straně Vítkovic, ve 38. minutě předvedl slalom útočným pásmem Lukáš Krenželok a zkončil jej ještě povedenějším švihem kolem betonů Hufa – 3:0.

Tříbrankové vedení bylo jednoznačným rozdílem pro poslední třetinu, a tak i když Berani ne zcela složili zbraně, bylo evidentní, že do zápasu je může vrátit snad už jen zázrak. Když pak Vítkovičtí ubránili i třetí oslabení zápasu, byl jasnější a jasnější, že tři body zůstanou na jejich straně a zůstalo jen otázkou, zda Miroslav Svoboda udrží podruhé v řadě čisté konto. Závěr si domácí pohlídali a nic na tom nezměnilo ani oslabení 10 sekund před třetí sirénou. Svoboda nulu udržel a podruhé v řadě mířily na vítkovické konto tři vítězné body.

HC VÍTKOVICE RIDERA – PSG Berani Zlín 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 11. Kalus (Mallet), 32. Flick (Gewiese, Schleiss), 38. L. Krenželok (Koch, L. Doudera). Rozhodčí: Kika, Hejduk – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Bez diváků. Střely na branku: 33:37.

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, L. Doudera, R. Černý – L. Krenželok, J. Hruška, Schleiss – Svačina, Stach, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Fridrich, Werbik, Dej

PSG Berani Zlín: Huf – Řezníček, Ferenc, Novotný, Nosek, Žižka, Suhrada, Hamrlík – Kubiš, Fořt, Dufek – Köhler, Vopelka, Šlahař – Sebera, Sedláček, Ondráček – Václavek, Karafiát, Dobiáš

Místo zápasu

OSTRAVAR ARÉNA