HC VÍTKOVICE RIDERA – Madeta Motor České Budějovice

17.2.2021 17:30 A tým 2020-2021 45

Report

VIT – CEB 5:3: Vítkovice rozebraly Motor ve druhé třetině

Odplata za domácí debakl se povedla. Vítkovice jednoznačně ovládly středeční zápas s Českými Budějovicemi, na čemž nic nezměnil ani fakt, že hosté ve třetí třetině rozdíl ve skóre zmírnili dvěma brankami.

Trenér Miloš Holaň před utkáním s Budějovicemi nabádal své svěřence, aby soupeře nepustili do vedení. V tomto směru Vítkovičtí pokyny svého kouče splnili do puntíku. Už po minutě a 25 vteřinách hry otevřel skóre po průniku z pravého křídla Marek Kalus a poslal domácí do vedení. Že je Motor navzdory poslednímu místu houževnatým a nebezpečným protivníkem ale Ostravané záhy poznali. Celá první třetina se nesla v duchu vyrovnané hry a když pak ve 12. minutě vyšel Jihočechům brejk Daniela Voženílka s následnou kličkou, bylo srovnáno i skóre.

Druhá třetina ale byla rozdílovou a klíčovou. Vítkovice ji zcela ovládly herně i gólově. Svačinův pokus ze 21. minuty ještě brankář Čiliak kryl a v tlačenici v brankovišti o pár chvil v přesilové hře později zachránil hosty ještě videorozhodčí. I tak jim to nebylo nic platné. Početní výhodu ve 25. minutě využil švihem ze středu Josef Mikyska, domácí se vrátili do vedení, které už nepustili. Ve 29. minutě ujel v ponechané výhodě Lakatoš, přenechal puk za sebou Lukáši Krenželokovi, který pohotovou ranou do víka zvyšoval – 3:1. Ve 31. minutě posunul Gewiese na střed volnému Rastislavu Dejovi, který Čiliaka propálil nechytatelnou bombou. Při chuti byl nadále Mikyska, ale v ataku po pravém křídle nastřelil pouze levou tyč. Svůj první extraligový gól slavil ve 36. minutě obránce Robert Černý, opět po parádní střele z první z modré čáry – 5:1. Druhou třetinu zavřel další polonájezd Mikysky, klička do forhendu ale zůstala mezi tyčí a Čiliakovým betonem, což potvrdil i videorozhodčí.

Za stavu 5:1 měly Vítkovice na dosah revanš za první domácí utkání s Motorem, které skončilo výhrou hostů 7:0. Modro-bílí si ale byli vědomi toho, že Budějovice se ani nyní nevzdají, hráli ostražitě, vyvarovali se bezhlavých útoků a ofenzivních parádiček. Ve 47. minutě využili hosté početní výhodu, v brejkové situaci se prosadil Miroslav Holec. Odpovědí domácích byla rána Pyrochty zpoza kruhů, jenže pouze do tyče. Po chybném střídání a nešťastném vyhození kotouče se modro-bílí museli v 50. minutě bránit ve dvojnásobném oslabení, ale zvládli jej. V závěru zápasu se trenér hostí Prospal pokusil o hru bez brankáře, vytěžil z toho snížení Holce necelou minutu před koncem. Navzdory tomu ale Vítkovice nepustily Budějovice zpět do zápasu a zaslouženě a jednoznačně si připsaly tři body.

HC VÍTKOVICE RIDERA – Madeta Motor České Budějovice 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)

Branky: 2. Kalus (Koch), 25. Mikyska (Svačina), 29. L. Krenželok (Lakatoš), 31. Dej (Gewiese), 36. R. Černý (Dej) – 12. Voženílek, 47. Holec (Doležal), 60. Holec (Voženílek, Jonák). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Bez diváků. Střely na branku: 39:29

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Svačina, Mikyska, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Fridrich, Dej, Schleiss

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak – Vydarený, Plášil, Štencel, Slováček, Lytvynov, Kubíček – Beránek, Toman, Novák – Jonák, Voženílek, Holec – Karabáček, Přikryl, Doležal – Novák, Gilbert, Alderson – Ville