HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

HC VÍTKOVICE RIDERA1405Výhra
HC Motor České Budějovice1023Prohra

17.2.2021 17:30 A tým 2020-2021 45

VIT – CEB 5:3: Vítkovice rozebraly Motor ve druhé třetině

Odplata za domácí debakl se povedla. Vítkovice jednoznačně ovládly středeční zápas s Českými Budějovicemi, na čemž nic nezměnil ani fakt, že hosté ve třetí třetině rozdíl ve skóre zmírnili dvěma brankami.

Trenér Miloš Holaň před utkáním s Budějovicemi nabádal své svěřence, aby soupeře nepustili do vedení. V tomto směru Vítkovičtí pokyny svého kouče splnili do puntíku. Už po minutě a 25 vteřinách hry otevřel skóre po průniku z pravého křídla Marek Kalus a poslal domácí do vedení. Že je Motor navzdory poslednímu místu houževnatým a nebezpečným protivníkem ale Ostravané záhy poznali. Celá první třetina se nesla v duchu vyrovnané hry a když pak ve 12. minutě vyšel Jihočechům brejk Daniela Voženílka s následnou kličkou, bylo srovnáno i skóre.

Druhá třetina ale byla rozdílovou a klíčovou. Vítkovice ji zcela ovládly herně i gólově. Svačinův pokus ze 21. minuty ještě brankář Čiliak kryl a v tlačenici v brankovišti o pár chvil v přesilové hře později zachránil hosty ještě videorozhodčí. I tak jim to nebylo nic platné. Početní výhodu ve 25. minutě využil švihem ze středu Josef Mikyska, domácí se vrátili do vedení, které už nepustili. Ve 29. minutě ujel v ponechané výhodě Lakatoš, přenechal puk za sebou Lukáši Krenželokovi, který pohotovou ranou do víka zvyšoval – 3:1. Ve 31. minutě posunul Gewiese na střed volnému Rastislavu Dejovi, který Čiliaka propálil nechytatelnou bombou. Při chuti byl nadále Mikyska, ale v ataku po pravém křídle nastřelil pouze levou tyč. Svůj první extraligový gól slavil ve 36. minutě obránce Robert Černý, opět po parádní střele z první z modré čáry – 5:1. Druhou třetinu zavřel další polonájezd Mikysky, klička do forhendu ale zůstala mezi tyčí a Čiliakovým betonem, což potvrdil i videorozhodčí.

Za stavu 5:1 měly Vítkovice na dosah revanš za první domácí utkání s Motorem, které skončilo výhrou hostů 7:0. Modro-bílí si ale byli vědomi toho, že Budějovice se ani nyní nevzdají, hráli ostražitě, vyvarovali se bezhlavých útoků a ofenzivních parádiček. Ve 47. minutě využili hosté početní výhodu, v brejkové situaci se prosadil Miroslav Holec. Odpovědí domácích byla rána Pyrochty zpoza kruhů, jenže pouze do tyče. Po chybném střídání a nešťastném vyhození kotouče se modro-bílí museli v 50. minutě bránit ve dvojnásobném oslabení, ale zvládli jej. V závěru zápasu se trenér hostí Prospal pokusil o hru bez brankáře, vytěžil z toho snížení Holce necelou minutu před koncem. Navzdory tomu ale Vítkovice nepustily Budějovice zpět do zápasu a zaslouženě a jednoznačně si připsaly tři body.

HC VÍTKOVICE RIDERA – Madeta Motor České Budějovice 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)

Branky: 2. Kalus (Koch), 25. Mikyska (Svačina), 29. L. Krenželok (Lakatoš), 31. Dej (Gewiese), 36. R. Černý (Dej) – 12. Voženílek, 47. Holec (Doležal), 60. Holec (Voženílek, Jonák). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Bez diváků. Střely na branku: 39:29

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Svačina, Mikyska, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Fridrich, Dej, Schleiss

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak – Vydarený, Plášil, Štencel, Slováček, Lytvynov, Kubíček – Beránek, Toman, Novák – Jonák, Voženílek, Holec – Karabáček, Přikryl, Doležal – Novák, Gilbert, Alderson – Ville