HC VÍTKOVICE RIDERA1113Výhra
BK Mladá Boleslav1102Prohra

2.11.2018 17:30 A tým 2018-2019 16

VIT – MBL 3:2: Třetí výhru vystřelil půl minuty před koncem Šidlík

Ubojovaný, odedřený, ale tříbodový zápas. Vítkovice na svém ledě zkompletovaly vítězný hattrick a jdou v tabulce na čtvrté místo. Třetí výhra v řadě se v duelu proti houževnaté a odhodlané Mladé Boleslavi zrodila až v čase 59:29, kdy se trefil domácí obránce Petr Šidlík premiérovou trefou v modro-bílém dresu.

BK Mladá BoleslavDušičkový duel. Vítkovičtí do něj šli po dvou vítězných zápasech, ale optimistické naděje na vítězný hattrick se začaly rozplývat v pochybnostech při ataku druhé vlny virózy. V pátek ráno se nečekaně musel nominace na utkání vzdát David Květoň a znovu ani dvě hodiny před samotným zápasem  nebylo zcela jasné kdo a v jakém stavu oblékne proti bruslařům bílo-modrý dres.

Utkání mělo slavnostní předznamenání, když Jan Výtisk obdržel z rukou bojovníka 90. let a někdejšího vítkovického obránce Daniela Kysely zelenou helmu pro vítěze Radegast Indexu. Slavnostní úvod jako by hosty ukolébal a domácí začali pořádně zostra. Ve 2. minutě už slavili úspěch, Marek Hrbas mohl překonat brankáře Krošelje, ale až bekhendová dorážka Ondřeje Romana opravdu zapadla do brány – 1:0. Ostravané hráli v úvodu velice dobře, aktivně. Boleslavští se začali tlačit dopředu pomaleji. Ještě v 9. minutě měli navrch modro-bílí, v přečíslení Radoslav Tybor Krošelje překonal, ale puk mířil mimo bránu. Bruslaři se ale postupem času do zápasu dostali, přidali na aktivitě a ve 13. minutě jim zaváhání ve středním pásmu naservírovalo akci v přečíslení, ze které David Šťastný trefil vyrovnávací branku – 1:1. Skóre i hra v rovnovážných stavech byly vyrovnané, Mladá Boleslav měla opticky i statisticky navrch jen díky dvěma přesilovým hrám v závěru první třetiny, které ale domácí dokázali bez větší újmy pokrýt.

Druhé dějství bylo notně rozhárané, ale uteklo rychle. Tentokrát začala tlakem Boleslav, Vítkovice odolaly, bodem obratu byla povedená kombinace celé formace domácích přes celou délku i šířku kluziště, kterou zastavil až faul před bránou. Škoda, že Ostravané nabídnutou přesilovku nevyužili, i když pravda, ani pořádně nemohly. Tresty se přelévaly ze strany na stranu, z výhody pro hosty byla rázem situace čtyř domácích proti třem Boleslavským. Roman Szturc v této části nastřelil dokonce břevno boleslavské brány Hra se ustálila až kolem 30. minuty. Převahu si vynucovaly Vítkovice a ve 33. minutě propálil tlak v pásmu peckou z modré čáry Jakub Lev – 2:1. Odpověď Bruslařů byla promptní, Pavel Musil našel 23 vteřin po vedoucím gólu domácích před Bartošákem zpoza brány volného Pavola Skalického a bylo opět srovnáno – 2:2. Vítkovičtí se museli vypořádat s další početní nevýhodou a ještě při osobním trestu pro Šidlíka s desetiminutovou ztrátou jednoho obránce.

Třetí třetina byla z obou stran především o koncentraci a bojovnosti. Vítkovice v úvodních minutách tlačily soupeře, odbývaly hru v jeho obranném pásmu, měly jasnou územní převahu, ale z pohledu skóre to neznamenalo vůbec nic. Bruslaři se vzchopili na čas ve 46. minutě, nutno přiznat, že Patrik Bartošák při závaru v obranné třetině nevěděl, kam dříve skočit, ale úspěšné zákroky sbíral jeden za druhým. Pak se domácí vrátili k útočněji laděné hře a bylo vidět, že se proti připravenému a konsolidovanému soupeři chtějí za každou cenu prosadit. Jenže přišla 54. minuta a několik sporných momentů, po kterých domácí publikum bouřlivě pískalo, Ostravané totiž požadovali vyloučení na straně hostí po průniku Zdráhala, jenže naopak to byli oni, kdo v osobě Tomáše Černého měli jít na hanbu. Vítkovický trenér Jakub Petr se notně rozčílil a obořil na rozhodčí, za což si pro svůj tým vysoudil další trestné minuty. Sto dvacet sekund měli domácí hrát oslabení tří proti pěti. Vražedná kombinace v závěru utkání. Ale zvládli to. Ustáli nevýhodu a remíza trvala. Sami pak sice nevyužili přesilovou hru, ale ani v poslední minutě to v rovnovážném stavu nezabalili a nehráli takticky na remízu. Vyplatilo se. Po ataku v útočném pásmu se kotouč odrazil na kruh k obránci Petru Šidlíkovi, který potřetí prostřelil Krošelje a nejen, že si připsal premiérovou trefu ve vítkovickém dresu, ale také rozhodl zápas, 31 sekund před koncem – 3:2. Ani hra bez brankáře Boleslavi už nepomohla, Vítkovice sebraly všechny tři body a posunuly se na čtvrté místo tabulky.

HC VÍTKOVICE RIDERA – BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 2. Roman (Hrbas), 33. Lev (Dej, Schleiss), 60. Šidlík (Dej, Hrbas) – 13. Šťastný (Bernad, Pabiška), 33. Skalický (Musil). Rozhodčí: Hribik, Kika – Bryška, Hlavatý. Vyloučení: 6:3, navíc Šidlík (VIT) 10 minut osobní trest za vražení na hrazení. Bez využití. Diváci: 5 112. Střely na branku: 33:33

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý, de la Rose – Dej, Lev, Schleiss – Szturc, Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Toman, Pytlík, Baláž

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Hanzlí, Pláněk, Kotvan, Bernad, Němeček, Dlapa, Voráček – Skalický, Musil, Vondrka – Pacovský, T. Knotek, M. Procházka – Pabiška, Kubica, Šťastný – Kousal, Najman, Flynn