HC VÍTKOVICE RIDERA4026Výhra

Datum Čas League Sezóna
3.9.2024 17:00 A tým 2024 Příprava

PŘÍPR: SLO – VIT 3:6: Vítkovice rozhodly dominantní první třetinou

K dalšímu přípravnému zápasu vyrazili vítkovičtí do Bratislavy, kde vyzvali místní Slovan. Modro-bílí neponechali nic náhodě a do svého soupeře se pustili od úvodních minut. Do kabin se šlo za stavu 4:1 pro Vítkovice. Slovan dokázal utkání zdramatizovat, ale vítězství gólem do prázdné branky pojistil Kalus.

I přesto, že se lotyšští a francouzští reprezentanti z olympijské kvalifikace vrátili do Ostravy už včera, tak vzhledem k jejich pozdnímu příletu bylo jasné, že do Bratislavy s týmem neodcestují. I proti bratislavskému Slovanu se trenéři museli obejít bez zraněného Kováře a Percyho, který se z rodinných důvodů na čas odpojil od týmu. Znovu tak byli připraveni junioři, obránce Vincent Glos a útočník Sebastián Glas.

Hned v úvodu se do útoku vrhli vítkovičtí. Nadějně vypadala akce Nellise, ale Godla byl připraven. Ve druhé minutě už byl ale brankář domácích krátký. Do přečíslení se dostali Zdráhal s Demelem, který neměl problém dostat kotouč za Godlova záda – 0:1. Domácí se k první střele dostali ve čtvrté minutě, kdy to bekhendem zkoušel Timotej Šille. O minutu později se zdálo, že je Pařík již překonán, ale kotouč zamířil naštěstí těsně vedle jeho pravé tyče. Domácím se dařilo dostat modro-bílé pod tlak, ale Slovan získanou dočasnou převahu nedokázal přetavit ve vyrovnávací gól. Šťastného odrazu od zadního mantinelu po Mikušově nahození využil střelou z první Vojtěch Lednický – 0:2. Jen o necelou minutu a půl později nahazoval kotouč od modré čáry Patrik Marcel a ten po přesné teči Marcela Barinky skončil za zády Godly – 0:3. A než se dokázali domácí vzpamatovat inkasoval Godla z hole Nellise, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a svým gólem vyhnal slovenského brankáře na střídačku – 0:4. Dnešního náhradníka Shutova v brance přivítal štiplavou střelou od modré Prčík, ale kazašský brankář odolal také proti následné dorážce Kaluse. O slovo se přihlásil také Slovan, a to, když si Bakoš nabruslil z rohu kluziště před Paříka a střelou mezi betony snížil – 1:4. Po faulu Zdráhala dostali domácí další příležitost ke snížení, ale tu nevyužil. Bakošův únik musel hasit až Pařík, který si tentokrát prostor mezi svými betony pohlídal. V závěrečné minutě narýsoval z modré čáry přesnou přihrávku Patrik Bačík, ale Lukošík z vrcholu kruhu nezamířil přesně.

V úvodu druhé třetiny se hrálo opatrněji. Už se zdálo, že na útočné modré čáře propadne Prčík, ale ten fotbalově dokázal udržet pásmo a ke střele vybídl Glase, který ale z vrcholu kruhu zamířil do lapačky. Po špatném střídání Vítkovic se Slovan dostal do přečíslení čtyř hráčů na dva, Brincko ale nezamířil přesně. Jednoduché nahození Lukošíka si do vlastní branky málem srazil Prčík. Naštěstí ale svou chvilkovou nešikovnost dokázal napravit a kotouč padající za Paříkova záda basebalově odpálil do bezpečí. Jenže to bylo jen zdánlivé, protože Slovan zůstal v pásmu a po přihrávce Luptáka od zadního mantinelu pálil z mezikruží Dudáš nad. K odvážnému průniku podél mantinelu se dostal obránce Glos, ale Shutov byl pozorný a jeho střelu vyrazil. Další šanci ke snížení měli domácí po faulu Petra Haška, který se verdiktu sudích pořádně divil. Největší šanci ale měli modro-bílí. Lednický vybojoval aktivním forčekingem kotouč pro Kaluse, ale ten nezamířil přesně. Vítkovičtí se bez větších problémů ubránili. Zanedlouho se navíc domácí Lukošík provinil faulem na rozehrávajícího Bambulu. Ten následně stál na konci přesilovkové kombinace, ale Shutov udržel kotouč ve své výstroji.

Sersen chtěl snížit střelou pod horní tyč, ale minul. Skóre se tak měnilo po akci Vítkovic. Abdul zasekl na vrcholu kruhu, ale jeho střela byla zblokována bránícím hráčem. O toho se ale puk odrazil znovu na hůl Jindřicha Abdula, který přesnou ranou švihem přidává pátou branku Vítkovic – 1:5. Vítkovičtí se zanedlouho znovu dostali do útočného pásma, ale jejich snažení skončilo faulem vysokou holí, za který pykal Abdul. Tvrdý zákrok Bambuly ocenila vítkovická střídačka, ale také rozhodčí. Zatímco ten, který zákrok viděl z bezprostřední blízkosti zůstal ledově klidný, ten vzdálenější trestal. Slovan zamkl modro-bílé v obranném pásmu. Pecararo svou střelou minul horní roh branky, ale dělovka Acolatse z vrcholu kruhu už vymetla pavučiny z horního rohu Paříkovy branky – 2:5. Slovan pokračoval v přesilové hře a znovu se dokázal prosadit. Střela od modré čáry byla sražena, puk poskakoval před Paříkem, odkud jej Pecararo přihrál na osamoceného Bakoše, který neměl problém trefit odkrytou část Paříkovy branky – 3:5. Vítkovice ale mohly záhy odpovědět, protože zcela mimo kotouč byl nedovoleně bráněn jeden z vítkovických útočníků, ale přesilová hra k brance nevedla. Navýšit vítkovické vedení mohla druhá formace, Barinka stahovačkou oklamal obránce, ale nedokázal dát přesný puk Zdráhalovi. Domácí to dvě a půl minuty před koncem zkusili bez brankáře. Kalus přebruslil obránce Acolatse a jednoruč poslal puk do prázdné branky – 3:6.

Ohlas trenéra

Vlastimil Wojnar (HC VÍTKOVICE RIDERA): Vstoupili jsme do zápasu výborně, z prvních šesti střel jsme vstřelili čtyři góly, byli jsme aktivní, ovládali jsme hru. Druhá třetina z naši strany velká katastrofa, tam kdyby to bylo 4:4, tak se nikdo nemůže divit. Slovan nás jasně přehrál, byl důrazný v napadání, získával puky a my jsme je naopak ztráceli. Nebyli jsme schopni držet se na puku nebo ho dostat ven z pásma. Ten výsledek byl pro nás milosrdný. Ve třetí třetině jsme se snažili vrátit k tomu výkonu z té první třetiny, ale ne úplně nám to vyšlo. Výsledek bereme, ale je tam ještě hodně věci, které musíme před začátkem sezóny zlepšit. V kabině už jsme si to řekli, tak snad se nám to povede vyladit.

HC Slovan Bratislava – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:6 (1:4, 0:0, 2:2)

Branky: 15. Bakoš (Kukumberg), 47. Acolatse (Pecararo), 48. Bakoš (Pecararo, Acolatse) – 2. Demel (Zdráhal, Barinka), 11. Lednický (Mikuš, Bialy), 12. Barinka (Marcel, Bambula), 13. Nellis (Abdul, Glos), 44. Abdul (Demel), 59. Kalus (Hladonik). Rozhodčí: Klejna, Crman – Olle, Zelený. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 910.

HC Slovan Bratislava: Godla (od 13. Shutov) – Acolatse, Bačík, Kubka, Golian, Brincko, Sersen, Romančík, Královič – Pecararo, Bjalončík, Murphy – Bakoš, Šille, Kukumberg – Lukošík, Priesinger, Dudáš – Ľupták, Hurtaj, Mikulec

HC VÍTKOVICE RIDERA: Pařík (Smolka) – Prčík, Košťálek, Marcel, Demel, Mikuš, Bialy, Glos – Abdul, Yetman, Nellis – Bambula, Barinka, Zdráhal – Kalus, Hladonik, Lednický – Vehovský, Hašek, Glas