Banner Promo

HC KOMETA BRNO – HC VÍTKOVICE RIDERA

Datum publikování:
:
v prodloužení

Výsledky

TýmI.II.III.PPGVýsledek
HC KOMETA BRNO02103Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA11114Výhra

Podrobnosti

Datum Čas League Sezóna Kolo
27.3.2023 17:00 A tým 2022-2023 ČF6

Report

ČF6: KOM – VIT 3:4 PP: Mueller poslal Vítkovice do semifinále

Foto: HC Kometa Brno

Statistika před pondělním utkáním hovořila jasně, sudá utkání této série patřily Kometě. Vítkovičtí to ale chtěli změnit a do vedení je poslal důrazem na brankovišti Bukarts. Ve druhé třetině sice Kometa bleskově otočila zásluhou Fleka a Okála, jenže v samotném závěru prostřední periody se u pravé Furchovy tyče zjevil zcela sám Bukarts. Ve třetí třetině se Vítkovice musely obejít bez Lakatoše, který po zblokování tvrdé střely opustil střídačku a Bukartse v první formaci postupně nahradil Petr Fridrich. Do vedení poslal Ostravany dělovkou Stehlík, jenže i Kometa se dokázala dostat zpět do zápasu zásluhou Kundrátkovy využité přesilové hry. O vítězi utkání tak muselo rozhodnout prodloužení a v ní Vítkovice využily první přesilovou hru v sérii a sezónu Kometě symbolicky ukončil Peter Mueller, který tak rozhodl o tom, že do semifinále po šestizápasové bitvě podívají Vítkovice.

Do Brna přijely Vítkovice opět v pozici vedoucího celku série a s takzvaným mečbolem – vítězství by je posunulo do semifinále. Kometa zase na domácím ledě byla tím týmem, který měl odvracet vyřazení a konec sezony. Nikdo nečekal ale nic jednoznačného, předešlé zápasy série ukázaly, že oba soupeři jsou si vzácně vyrovnaní a bouřící a vyprodaná hala rondo byla na straně Komety. Vítkovičtí dorazili v kompletní sestavě, do které se vrátil už i Richard Jarůšek. Chyběl pouze distancovaný Lukáš Kovář, stejně jako na straně domácích Rhett Holland.

Vítkovice si hned v úvodní minutě vybojovaly přesilovou hru, když Ďaloga zasáhl holí do obličeje podél mantinelu pronikajícího Kriegera. Vítkovicím se ale nepodařilo zlomit přesilovkové prokletí této série. Zatímco Kundrátek u mantinelu v souboji mimo kotouč tvrdě zpracovával Fridricha, Mikuš vybídl k zajímavé teči Muellera, Furch ale vyrazil. Jako první dokázaly udeřit Vítkovice. Po buly následovala tvrdá střela Gewieseho, tu ve své moci Furch neudržel a po kontaktu s Bukartsem mu kotouč vypadl a lotyšský střelec jej dokázal zamést do branky. Celou situaci se ale sudí vydali zkoumat k videu, protože Kometa sáhla k trenérské výzvě. Opakované záběry nicméně prokázaly, že ke kolizi mezi Bukartsem a Furchem došlo poté, co Furch, který byl téměř celým tělem mimo brankoviště, vystrčil proti projíždějícímu Bukartsovi svou hůl s vyrážečkou. Sudím tedy nezbývalo jinak, než branku uznat – 0:1. Navíc, protože trenérská výzva domácích nebyla úspěšná, zamířil na trestnou lavici Koblížek. V následné přesilové hře byl blízko druhé branky Dej, který si v mezikruží bleskově zpracoval kotouč bruslí, ale orazítkoval jen levou tyč. Kometa přidala na důrazu a začala dohrávat vítkovické hráče, ti se vyvarovali zbytečnému oplácení. Na konci pohledné kombinace první vítkovické formace byl Bukarts, jenže na Furcha nevyzrál. K dobré střele se dostal také Kotala, jenže nastřelil jen Ščotkovy brusle. A právě brněnský obránce se za malou chvíli dokázal prosmýknout mezi vítkovickými obránci a Mikušovo zaháknutí bylo potrestáno hodně přísným samostatným nájezdem. Přísným proto, že Ščotka v době faulu nebyl jednoznačně za vítkovickými beky. K nájezdu se postavil Holík, ale ten z forhendu trefil pouze Stezkův beton. Po srážce Kriegera s Furchem, který si proti vítkovickému útočníkovi v brankovišti cíleně povyjel, se domácí dožadovali přesilové hry, jenže rozhodčí se rozhodli tuto spornou situaci netrestat. Mstít se ji ale po závěrečné siréně vydal Kundrátek, který se před odchodem vítkovických hokejistů do kabiny vrhnul na Kriegera. Na ledové ploše se strhla hromadná mela a nejaktivnější v ní byl domácí Pospíšil, který se vrhl na Fridricha, kterého se vydal bránit Jarůšek. Rozhodčí situaci vyřešili prazvláštně, protože nepotrestali původní atak Kundrátka, který celou situaci vyprovokoval, ale až následnou rozmíšku.

Do druhé třetiny tak oba týmy nastoupily ve čtyřech. Po chybě vítkovické obrany za Stezkovou brankou se do šance dostal Flek. Ten si potáhl kotouč do bekhendu a Stezka se při snaze zareagovat na Flekův pohyb odrazil od své pravé tyče, která tlak neustála a Flek tak zakončoval do posunuté branky. Celou situaci sudí zkoumali u videa a rozhodli, že branka byla regulérní – 1:1. Vedení mohl Vítkovicím vrátit Kotala, ale na první tyči na Furcha nevyzrál. Vhazovalo se tedy před Furchem, jenže Kometa se rychlým přechodem dostala do útočného pásma a po Horkého dlouhé přihrávce byl u vzdálenější tyče jako první Okál, který protlačil puk u pravé Stezkovy tyče – 2:1. V útočné třetině Vítkovic bylo k vidění hned několik nedovolených zákroků. Rozhodčí si ale v tuto chvíli vybrali ten jediný vítkovický a za podrážení byl potrestán Lednický. Kometa držela vítkovické v šachu, ale sama se díky faulu Pospíšila o přesilovou hru okradla. Jenže ani Vítkovice si ve zbytku přesilové hry gólem nepomohly. Vítkovice se musely v části druhé třetiny obejít bez Dominika Lakatoše, který odstoupil ze hry poté, co zblokoval tvrdou střelu v oslabení. Dobré napadání Kriegera za brněnskou brankou mohl zúročit Mueller, ale z první zamířil více dopřed branky, než by si sám přál. K vidění byla dvě přečíslení, ve kterých se vystřídaly oba týmy. To vítkovické na sebe střelou vzal Mueller, který nezamířil přesně, na té druhé se ke střele dostal Strömberg a Vítkovice dobrým zákrokem podpořil Stezka. Třetí vítkovická formace zkusila dvakrát štěstí střelou na teč a Furch měl štěstí zejména proti první teči Kaluse. Po Raskobově zbytečném faulu v útočném pásmu z toho byla další přesilová hra pro domácí. V té nebezpečně z mezikruží pálil Pospíšil a Stezka zasahoval lapačkou. Vítkovice se i tentokrát ubránily a samy za malou chvíli udeřily. V dobré šanci byl zfaulován Stehlík, který ale ještě vleže dokázal posunout kotouč na Bukartse, který u vzdálenější tyče zametl kotouč za Furchova záda – 2:2.

Dobře dostal na střelu nabito Raskob, ale Furch ale domácí brankář udržel remízový stav. Vítkovická třetí formace dostala domácí pod tlak a k vidění bylo hned několik situací, které zaváněly gólem, ale Jarůšek ani Kotala se prosadit nedokázali. Puk následně vyplaval až ke Stehlíkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal Vítkovice do vedení – 2:3. Hned v následující minutě ale Krieger zasáhl soupeře vysokou holí a byla z toho další přesilová hra Komety. Vítkovice se opět dobře bránily, ale nakonec se přece jen podařilo. Na střelu z první dostal nabito Kundrátek, který dokázal využít toho, že Stezkovi projel zorným polem Grman a trefil se k tyči – 3:3. Do vedení mohl Kometu poslat po Pospíšilově přihrávce na střed hřiště Flek, ale Stezka se dokázal proti jeho střele z mezikruží skvěle přesunout. Čas utíkal rychle a ani jeden tým nechtěl v závěru udělat chybu nebo nedovoleným zákrokem dát soupeři výhodu. Muellerovu střelu Furch neudržel v lapačce, za pukem se dral Fridrich, který byl Horkým stažen k ledu. Ve velké šanci se minutu a půl před třetí sirénou objevil Horký, který minul branku.

V úvodu prodloužení se v útočné aktivitě vystřídaly oba týmy. Dobře našlápnuto měl u levého mantinelu Ďaloga, ale tomu nakonec před Stezkou kotouč utekl. Z ostrého úhlu zkusil překvapit Furcha Krenželok, ale puk skončil po jeho zásahu v ochranné síti. Po efektivní kličce na modré čáře Mueller přesnou zadovkou vysunul do šance Kriegera, ale Furch vyrazil kotouč betonem. První vítkovická formace se ale následně dostala také pod tlak před vlastní brankou. Ďalogovu střelu ale Stezka vyrazil do ochranné sítě a nechal tak své spoluhráče vystřídat. Stezka byl v prodloužení pod palbou brněnských střel, ale stále držel vítkovické šance na ukončení série. Po faulu Ondráčka, který u mantinelu podrazil Grmana, z toho byla přesilová hra pro Vítkovice. Do té se zapojil i Bukarts, kterého jinak v první formaci nahradil Fridrich. Právě Bukartsovu střelu musel Furch vyrazit a povedlo se mu to se štěstím ramenem, i když měl zakrytý výhled clonícím Kalusem. Pokus Jarůška zablokoval Kundrátek, vítkovičtí nadále svírali svého soupeře v obranném pásmu, ale branka z toho nebyla. Na druhé straně byl před brankou důrazný Pospíšil a po Raskobově faulu za brankou si přesilovou hru vybojovala i Kometa. Na střelu z první dostal nabito Kundrátek, ale Stezka byl na svém místě. Také Vítkovice v početní nevýhodě uspěly. Svižně si před Furcha nabruslil Fridrich, ale bekhendem se mu nepovedlo dostat kotouč za jeho pravý beton. I v prodloužení se přiostřovalo. Nejprve Krenželok tvrdě trefil u mantinelu Kučeříka, ten si následně zlost vybil na Grmanovi a nebezpečně jej poslal na mantinel, ale vylučovalo se až za následný krosček Holíka na Fridricha. Vítkovice tak dostaly příležitost udeřit v přesilové hře, které po celou sérii nebyly silnou stránkou modro-bílých. Vítkovice rozehrály přesilovou hru sebevědomě, na levém kruhu to na sebe vzal kanonýr Peter Mueller a prostřelil skvěle chytajícího Dominika Furcha – 3:4.

 

Ohlasy trenérů po utkání

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Když tedy začneme tím utkáním, podařilo se nám jít do vedení, což jsme si dnes přáli. Někdy ten hokej byl nahoru a dolů. Soupeř nám odskočil, otočil ten výsledek, potom se to podařilo nám. Šlo to do prodloužení. Věřili jsme tomu, že ta přesilovka jednou, v pravý čas vyjde a dneska to vyšlo. Jako v pohádce, hráč, který tady hrával, zlomil utkání na svou stranu. Ale za celou sérii musím Brnu poděkovat za parádní, vyrovnanou sérii, která byla o detailech. Pro náš klub to je obrovský úspěch a zásluha všech lidí, kteří se na tom podílejí od majitele týmu, sponzorů, sportovního úseku, realizačního týmu a ti hrdinové by měli sedět tady, a to jsou hráči, kteří jsou v kabině a oslavují, protože si to zaslouží za to, co v celé sezoně a sérii předvedli. Není konec, ale užíváme si to. Možná poprvé, co ode mě hráči slyšeli, že si to mají užít, protože hokej je tvrdá práce a jenom tvrdá práce přináší výsledky. Ty misky vah byly hrozně vyrovnané a my jsme šťastni za to, že se naklonily na naši stranu a bereme postup do semifinále.

 

Patrik Martinec (HC Kometa Brno): Gratuluji Vítkovicím k postupu a chtěl bych jim popřát hodně štěstí i dál. Co se týče zápasu, tak hráčům nemůžu nic vytknout. Smekám před nimi klobouk, nechali tam vše. Prodloužení může vyhrát jen jeden. Možná o ten jeden gól byly dneska Vítkovice lepší. V tom zápase mě mrzí gól, který jsme dostali na konci druhé třetiny, když jsme vedli 2:1 a ten gól vlil Vítkovicím novou krev do žil, protože do té doby jsme byli lepší a to momentum zápasu bylo na naší straně. Ten gól byl z mého pohledu nesmyslný a ten zápas asi zlomil.

 

 

Generali Česká pojišťovna play off TELH 2023
ČTVRTFINÁLE

HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA
3:4 PP
(0:1, 2:1, 1:1 – 0:1)

Stav série
2:4

Branky: 22. Flek (Koblížek), 24. Okál (Horký, Ščotka), 44. Kundrátek (Zbořil, Strömberg) – 7. Bukarts, 40. Bukarts (Stehlík, Mueller), 42. Stehlík (Kotala, Kalus). 77. Mueller (Raskob). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 700. Střely na branku: 46:46.

HC Kometa Brno: Furch – Ďaloga, Kundrátek, Kučeřík, Ščotka, Hrbas, Gulaši, Černý – Okál, Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Ondráček, Strömberg, Koblížek – Zaťovič, Zembol, Zbořil

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – J. Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller – L. Krenželok, Dej, Lakatoš – Jarůšek, Kotala, M. Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický – Lindberg

 

 

  

Místo zápasu

Winning Group Arena Brno
Křídlovická 911/34, Staré Brno, 603 00 Brno-Brno-střed, Česko

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761