HC VÍTKOVICE RIDERA2013Výhra

Datum Čas League Sezóna
8.9.2022 18:00 A tým 2022 Příprava

PŘÍPR: KOM – VIT 1:3: Úspěšná extraligová generálka pod Špilberkem

Poslední přípravný zápas na novou sezonu odehrály Vítkovice přesně 8 dní před startem extraligy na horkém brněnském ledě. Vítkovičtí v něm navázali na domácí výhru 7:1 a přestože výsledek nebyl tak značný, dokázali přehrát Kometu. Výhrou 3:1 uzavřeli předzávodní období. Další zápas už bude první soutěžní kolo v pátek 16. září v Litvínově

HC Kometa BrnoZávěrečný duel letošní přípravy odehráli Vítkovičtí na horkém brněnském ledě. V odvetě nedávného duelu z Ostravy, který vyhráli svěřenci trenéra Miloše Holaně 7:1, se domácí Jihomoravané chtěli za debakl revanšovat. Oproti zmíněnému srpnovému střetnutí už měli k dispozici i brankáře Dominika Furcha. Hosté ze severu Moravy museli nastoupit v poněkud upraveném složení. Sice se vrátil uzdravený Krieger, ale na druhé straně zase na poslední chvíli ze sestavy vypadl pro drobný zdravotní problém Lukáš Krenželok. Volné kapitánské céčko tak putovalo na dres Petera Muellera, který se poprvé představil Brnu na jeho ledě v pozici hosta.

Brňané chtěli na vlastním ledě a před vlastními fanoušky začít aktivně. Vítkovičtí ale účelně zastavovali útočné vlny či pokusy o ně ještě před případným zakončením. Dvě slepená vyloučení z rozmezí 3. a 7. minuty sice dostaly Kometu do tempa a donutila Ostravany bojovat v obraně, nicméně i proti přesile byli hosté úspěšnější. Domácí zahrozili Ščotkovým průnikem, Holíkovou střelou z první či Kundrátkovým pokusem. V rovnovážném stavu ale měli Vítkovičtí navrch, což se mělo brzy projevit i ve stavu skóre. Otevření gólového účtu dopomohli domácí vlastní nedisciplinovaností. Ostravská přesilovka slavila úspěch po ose Mueller – Mikuš – Roberts Bukarts – 0:1. Kometa se sice vrátila do pěti, ale Ostravané udeřili i ve shodném počtu hráčů na ledě. Od Bukartsovy trefy uplynulo jen 37 sekund a Vítkovičtí se radovali po úspěšném zakončení Romana Půčka – 0:2. Dominik Furch byl pod palbou a inkasoval. Na druhé straně musel Aleš Stezka zasahovat hlavně v závěru třetiny, ale byl pozorný a také úspěšný.

Kometa se po přestávce srovnala a hra v prostřední části byla mnohem vyrovnanější. Pod tento fakt se podepsala i řada vyloučení. I tak ale v prvních momentech druhé třetiny měli jasnou převahu hosté a gólman Furch byl v permanenci. Muellerovu šanci likvidoval až se štěstím na dvakrát, Grmanova střela zpoza kruhu mu z náruče vypadla. Ve vlastním oslabení Vítkovičtí dokázali rovněž zahrozit přečíslením Chlána s Mikušem, zatímco domácí z početní výhody vytěžili snad jen pokus Hrbase od modré čáry. Hra se ale, jak už bylo zmíněno, srovnávala. Při vyloučení na obou stranách a tedy při hře čtyř proti čtyřem v polovině utkání se domácí fandové dočkali gólové radosti. Domácí předvedli hezkou kombinaci, když Koblížek zpoza brány našel na kruhu sjíždějícího Kučeříka, který pálil z první a přesně – 1:2. Krátce na to, při výhodě Brna čtyř proti třem se Jihomoravané radovali podruhé, jenže neoprávněně. Puk sice skončil ve Stezkově kleci, nicméně se tam dostal z boku pod konstrukcí, takže gól neplatil. Závěr druhé části byl rozháraný, Ostravané měli dvě přesilové hry a přestože měli velkou převahu, třetí gól do pauzy nepřidali.

V úvodu poslední části visela ve vzduchu případná remíza. Bylo jasné, že domácí si pro ni chtějí dojít. Dobrá hra Vítkovic jim ale nedávala mnoho šancí. Ostravané byli silní na puku, měli herní převahu a třebaže neměli v prvních chvílích třetí třetiny tolik vyložených šancí, měli rozhodně dění na ledě pod kontrolou. Když se pak ve 44. minutě rozvlnila za Furchem síťka po přesné ráně Jakuba Stehlíka z kruhu, bylo hostům ještě lépe – 1:3. Nebylo ale po všem, Kometa vrhla všechny síly do útoku a byl to brankář Stezka, kdo v následujících okamžicích vynikal. Po jedné z tvrdých ran mu upadla maska, následně zneškodnil pokus Koblížka a za přispění bránících hráčů také udržel oslabení. V 53. minutě pak vystihl zakončení osamoceného Fleka. Brňané se odhodlali k finálnímu frontálnímu útoku, ale Vítkovičtí prokázali, že stejně úspěšně, jako umí útočit, umí i bránit a kontrolovat dění na ledě. Ostravané dotáhli utkání do vítězného konce a generálku na sezonu úspěšně zvládli. Trochu vzruchu v závěrečných momentech přinesla šarvátka Lakatoše s Kundrátkem, ale na konečném skóre to nic samozřejmě nezměnilo.

Další zápas už Vítkovice čeká v rámci sezony Tipsport Extraligy 2022/2023, v pátek 16. září budou rozehrají první kolo v Litvínově, doma se poprvé představí v neděli 18. září, kdy přivítají Plzeň.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Určitě spokojenost s výsledkem i hrou. Začátek jsme chtěli mít aktivní, ale neměli jsme jej tak dobrý, protože nám jej rozbila dvě vyloučení, takže se nám někteří hráči pořádně do hry dostali až v šesté minutě. Od chvíle, kdy jsme hráli v pěti, jsme byli, myslím, lepším týmem. Dali jsme dva pěkné góly, využili přesilovku. Ve druhé třetině byla hra hrozně rozkouskována našimi i brněnskými vyloučeními. Moc momentů ve hře pět na pět nebylo a my vypadli z tempa. Výsledkem toho byl jeden inkasovaný gól. Ve třetí třetině jsme nabádali hráče, aby měli dobrou disciplínu. To se podařilo. Myslím, že jsme odvedli dobrý kus práce. Podržel nás Aleš Stezka. Šli jsme si pro vítězství zodpovědným výkonem. Je to poslední zápas přípravy, děláme tlustou čáru. Získané poznatky použijeme pro přípravu na start do nové sezony.

Příprava 2022

HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky: 31. Kučeřík (Koblížek, Flek) – 12. Bukarts (J. Mikuš, Mueller), 12. Půček (J. Stehlík, Lakatoš), 44. J. Stehlík (Bukarts, Mueller). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Komínek, Otáhal. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: X:X. Diváci: XXXX. Střely na branku: X:X

HC Kometa Brno: Furch – Ščotka, Kundrátek, Sedláček, Holland, Gulaši, Hrbas, Kučeřík – Strömberg, Flek, Holík – Horký, Zaťovič, Zbořil – Vincour, Kollár, Šalé – Koblížek, Dufek, Süss – Kratochvíl

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – J. Mikuš, Grman, Gewiese, J. Stehlík, Koch, Raskob, L. Kovář – Bukarts, Krieger, Mueller – Půček, Marosz, Lakatoš – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Dej, Chlán, M. Kalus – Lednický