HC DYNAMO PARDUBICE – HC VÍTKOVICE RIDERA

Datum Čas League Sezóna Kolo
30.12.2019 18:00 A tým 2019-2020 32

Report

PCE – VIT 2:4: Vítkovice vezou z Pardubic tři body!

S rokem 2019 se nakonec Vítkovice rozloučily tří bodovou výhrou. Cenu má ovšem šesti bodů. Ostravané zvládli duel nervů mezi posledním a předposledním celkem v Pardubicích a po výhře 4:2 navýšily svůj odstup od čtrnáctého Dynama na pět bodů, navíc si díky tomu zajistili pozitivní bilanci vzájemných zápasů s tímto soupeřem. Boj o záchranu pokračuje dál.

HC Dynamo PardubiceBitva posledního s předposledním, tedy pokračování boje o záchranu z pohledu obou celků. Vítkovice uzavřely kalendářní rok 2019 důležitým zápasem na ledě pardubického Dynama, které ze čtrnácté pozice ztrácelo na Ostravany dva body. Modro-bílí upravili opět sestavu.

V souboji posledního s předposledním šly ve čtvrté minutě do vedení Vítkovice, když Kubalík zpoza branky našel Romana a ten se trefil pod Kacetlovu vyrážečku. Dynamo si postupně vynutilo soustavný tlak a dlouhé minuty kroužilo kolem Svobody, jenže bez větších příležitostí. Ostravané trpělivě čekali na šance a v ofenzivě byli i při minimu pokusů nebezpečnější. Druhý gól měl na holi Mallet, ale Kacetl rychle vytasil beton.

Pardubice střeleckou nemohoucnost neprolomily ani v přesilovce, kdy z dobré pozice přestřelil Látal. Zákonitě tak přišel trest, když bleskový protiútok zužitkoval ranou k tyči Krenželok. Další gól mohl ve druhé třetině v početní výhodě přidat Bukarts, jenže tentokrát se Kacetl zaskvěl. Jinak Vítkovice spoléhaly hlavně na brejky a jeden takový v oslabení neproměnil Lakatoš.

Dlouho to však hostům stačilo, Dynamo sice nadále tlačilo, ale kolem branky bylo bezzubé a navíc naráželo na jistého Svobodu. Až v 35. minutě po vyjetí zpoza branky překvapivě vystřelil Mandát a kotouč propadl do sítě. Jenže za minutu a půl pardubičtí hráči hrubě chybovali v rozehrávce a Werbik ranou bez přípravy vrátil svému týmu dvoubrankový náskok. Další tutovku následně spálil Trška a na druhé straně Tybor v úniku ani pořádně nezakončil.

Právě po faulu domácího útočníka hrály Vítkovice na startu třetí třetiny přesilovku a Roman parádní ranou k bližší tyči zvýšil už na 4:1. Od pátého gólu poté uchránil Dynamo Kacetl, který sebral radost Malletovi a poté i unikajícímu Veselému.

Pardubice se dál utápěly v marných ofenzivních pokusech, v největší šanci trefil Tybor tyč. V 55. minutě sice dal domácím hráčům naději dorážející Harju, ale další gól už Východočeši nepřidali ani při dlouhé hře bez brankáře.

Ohlasy trenérů po utkání

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): Věděli jsme, že Vítkovice budou zatažené a budou hrát maximálně jednoduše, přesto jsme jim nabídli pár brejků a šancí, které k naší nevoli využily. Sice jsme měli spoustu střel, ale náš tlak je takový polovičatý, neumíme ho zužitkovat, nechodíme do brány a nemáme ani dorážky. Ve třetí třetině hrál soupeř dobře takticky, zdržoval a nikam se netlačil. My jsme to zase doháněli v posledních minutách, což prostě nefunguje.

Rostislav Klesla (HC VÍTKOVICE RIDERA): Vnímali jsme, že je to velmi důležitý zápas, a myslím si, že jsme podali od začátku do konce velmi dobrý výkon, i když si soupeř místy vynutil tlak. Všichni hráči předvedli kvalitní výkon a myslím si, že do zbytku sezony je to velmi důležitá výhra. Za tři body jsme rádi.

Tipsport Extraliga

HC Dynamo Pardubice – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky: 35. Mandát (Svačina, Holland), 55. Harju (J. Zdráhal) – 4. O. Roman (T. Kubalík), 20. D. Krenželok (Bukarts), 37. Werbik, 43. O. Roman ( Bukarts, Trška). Rozhodčí: Jeřábek, Micka – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 8 315. Střely na branku: 48:34

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Kolář, T. Voráček, Eklund, Holland, J. Mikuš, J. Zdráhal, M. Ivan – Svačina, Mandát, Tybor – Harju, Poulíček, Látal – Kusý, R. Vlach, D. Kindl – Pochobradský, Matys, Beran