HC VÍTKOVICE RIDERA0224Výhra

Datum Čas League Sezóna
10.8.2021 17:00 A tým 2021 Příprava

LHH: PCE – VIT 2:4: Zlepšená obrana i ofenzíva. Vítkovice uspěly v Pardubicích

Odveta vyšla. Vítkovice ve druhém zápase Letních hokejových her přehrály Pardubice na jejich ledě, čímž soupeři vrátily týden starou porážku z Ostravy. Na zlepšený koncentrovaný výkon obrany navázala i lepší ofenzíva.

Druhý zápas turnaje Letní hokejové hry a třetí předsezonní střetnutí vůbec. Ostravané dorazili do Pardubic týden poté, co doma podlehli Dynamu 0:4, takže navzdory přípravě s chutí a touhou v odvetě vrátit Východočechům stejnou mincí. Stejně jako v Šumperku trenéři v bráně dali přednost Aleši Stezkovi. I proto, že kádr opustil finský forvard Lehtonen, jenž neuspěl na zkoušce, došlo k řadě změn v sestavě. Mimo zápas zůstali opět zkušení Roman Polák a Lukáš Krenželok. Pardubice, na rozdíl od zápasu v Ostravě, nasadily už i největší ofenzivní zbraně, například Adama Musila, Anthonyho Camaru nebo exvítkovického Ondřeje Romana.

Slušná návštěva i s tím slušná atmosféra přivítala oba týmy v pardubické aréně. Více z úvodu utkání měli domácí, a to i díky přesilové hře, kterou brzy hráli. Ještě v rovnovážném stavu prověřil Stezku z mezikruží Roman, v početní výhodě se pak před vítkovickou branku prosmýkl Musil a tvrdě o pár okamžiků později zpoza kruhu pálil Říčka. Vítkovičtí nastoupili do utkání s mnohem konsolidovanější obranou, zachytili prvotní nápor soupeře a ustáli oslabení. Na ofenzivní straně poprvé vystrčili hosté růžky v 10. minutě, Svačina se snažil natlačit na teč před Frodla. Odpovědí Pardubic byl ale brejk Ciencialy s Musilem a Stezka se musel hodně ohánět, aby nekapituloval. Byl to ostravský strážce svatyně, který byl objektivně více v permanenci, nicméně dokázal úspěšně vyřešit i za pomoci svých spoluhráčů všechny nebezpečné situace, a to včetně Andělova úniku se zakončením ála nájezd Marka Malíka ze zápasu Rangers – Capitals a první třetina tak přinesla bezbrankovou remízu a ze strany Vítkovic mnohem koncentrovanější výkon, než jaký předváděly v první třetině střetnutí s Pardubicemi před týdnem.

Hned začátek druhé třetiny přinesl snahu Dynama o vynucení si převahy, dvě velké šance si domácí vypracovali prakticky okamžitě, Musilova forhendová střela měla parametry k otevření skóre, hbitý Stezka ale byl opět proti. Další ubráněné oslabení a pak konečně vytvořené šance ze strany hostí. Ve 24. minutě byl dvakrát před Frodlem nebezpečný Bukarts. Nicméně Pardubičtí se drželi více na puku a více ohrožovali bránu soupeře. Sedmadvacátá minuta nabídla ideální příležitost Romanovi, pálícímu z mezikruží, jenže střela mu nesedla zcela přesně. Výbornou pozici pro zakončení měl v polovině zápasu také na kruhu stojící Gewiese, puk dostal, ale příklepem minul bránu. Až 32. minuta přinesla otevření gólového účtu a k údivu domácích fanoušků se to povedlo Ostravanům. Jan Hruška rozjel brejkovou situaci po křídle, před bránou našel najetého Bukartse. Lotyšský kanonýr ale nedokázal efektivně zakončit, puk vyjel za ním a tam si jej našel dojíždějící Vladimír Svačina, pro kterého nebyl problém z druhé vlny dorazit kotouč do brány úspěšně – 0:1. Netrvalo dlouho a Vítkovice udeřily podruhé, Rastislav Dej se prodral do brankoviště a v pádu dokázal ze strany vrátit puk za Frodla – 0:2. Dvoubrankový náskok ale Dynamo neponechalo soupeři dlouho, minutu a půl poté se domácím podařila brejková situace, na jejímž konci byl úspěšný průnik Ondřeje Romana středem a přesné zakončení – 1:2. Přestřelka vyloženě dění na ledě oživila, hra se stala živelnější a šance se střídaly na obou stranách. Ostravané pookřáli i třetí oslabení ustáli s tím, že minimálně dvakrát navzdory početní nevýhodě ohrozili Frodla na druhé straně.

Třetí perioda nabídla aktivnější úvod na holích Vítkovic. Petr Fridrich byl v přechodu do útočného pásma hodně důrazný a krátce po něm dorážel z bezprostřední blízkosti Marosz. Dynamo se chtělo vrátit k aktivní nátlakové hře z první třetiny, jenže soupeř byl významně proti. Ostravané sice byli nuceni bránit se převaze Východočechů, ale pomáhali si již mnohem aktivnějším způsobem, čímž udržovali domácí neustále ve střehu, neboť každý náznak osvobození se z obranného pásma mohl znamenat velice nebezpečnou brejkovou situaci směrem k brankáři Frodlovi. Vítkovický náskok mohl ve 49. minutě navýšit neodbytný Petr Chlán, který hned nadvakrát velice slibně pálil na domácí bránu. Ale stejně, jako mohlo být vedení Ostravanů umocněno, mohlo být v 51. minutě smazáno, Pardubičtí se dostali do přímého ohrožení Stezkovy klece a jen dávka štěstí pomohla hostům odrazit kotouč z brankoviště do bezpečí. Mezihra byla kouskována, fauly či technické přestupky dost omezily v rozmezí 52. a 56. minuty plynulost hry a přelévaly síly na obou stranách. Robert Flick se v 56. minutě vracel z trestné lavice, jeho pozici přesně vystihl z hloubi vlastního pásma Vladimír Svačina, našel jej za beky a Kanaďan v samostatném úniku nedal Frodlovi šanci – 1:3. Vítkovice tím promptně využily zkrácenou početní výhodu a hlavně se vrátily do dvoubrankového vedení. Vystaráno ale nebylo, Pardubice po oddechovém času sáhly ke hře bez brankáře a v 59. minutě se dočkaly z hole Anthonyho Camary snížení – 2:3. Závěr přesto patřil Ostravanům, puk do prázdné brány zavezl Marek Kalus a zpečetil tím úspěch modro-bílých – 2:4.

I tak následovalo modelové prodloužení, v něm měl velkou šanci v úniku Galvinš, ale na Frodla nevyzrál, naopak v 63. minutě ujel Ondřej Rohlík a střelou pod vyrážečku ukončil nastavení. Vstřelený gól pak Pardubičtí oslavili a oproti původnímu plánu odmítli nájezdy, takže úterní hokejový večer v enteria areně skončil.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Zápas byl ovlivněn kvalitou ledu, která logicky po tom, co dnes šli hráči do akce po pěti dnech, kdy je led hotový, nebyla příliš dobrá. Puk prostě moc nejezdil, hodně se sekal. I to bylo těžké na bruslení, led byl měkký. Nasazení se vůbec nedá upřít, ale byly tam nepřesnosti v kombinaci, což bylo určitě zapříčiněné ledem. Opticky jsme měli ze hry více, ale bohužel jsme se nedokázali prosadit gólově a soupeř poté naše chyby potrestal, takže asi zaslouženě vyhrál. Od Anthonyho Camary už víme, co čekat, teď byl zraněný, takže minulý týden moc netrénoval. Společně s Dominikem Frodlem, myslím, podali slušný výkon. Stále jsme v přípravě, na tyto zápasy nic neladíme, normálně trénujeme, je to pořád příprava, potřebujeme být ready 10. září.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Těší mě jak výsledek, tak hlavně hra, protože se na to dnes dalo dobře dívat. Ráno jsme měli vážnější pohovor okolo situace v tréninku a viděl jsem, že si to hráči vzali za své. Dneska jsme byli velice zdatným soupeřem, chtěli jsme hrát vyloženě dobře z obrany, protože nás to loni posouvalo k dobrým výsledkům. Dobře zachytal Aleš Stezka. Chtělo by to ještě vyladit přesilovky, ale dobrou práci jsme zase dělali v oslabení. Pardubicím chyběli asi tři útočníci, jinak hráli v silné sestavě. Od nás velice dobré a vítězství si cením.

Letní hokejové hry 2021

HC Dynamo Pardubice – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Branky: 34. Roman (Říčka), 59. Camara (Košťálek) – 32. Svačina (Bukarts, J. Hruška), 33. Dej (Marosz), 56. Flick (Svačina), 60. Kalus (R. Bondra, Galvinš). Rozhodčí: Pilný, Micka – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: XXX. Střely na branku: X:X

HC Dynamo Pardubice: Frodl – J. Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, Vála, Kolář – Musil, Cienciala, Camara – Říčka, Roman, Rohlík – Pavlata, Poulíček, Blümel – Koffer, Costa, Anděl

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Plášil, Machů, Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář – Bukarts, J. Hruška, Svačina – Fridrich, Marosz, Dej – R. Bondra, Flick, Kalus – Lednický, Chlán, Bernovský